Keičiasi atliekų priėmimo tvarka ARATC objektuose: turėkite asmens dokumentą

Nuo šių metų gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro eksploatuojamuose rūšiavimo centruose (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse), Takniškių padalinyje, pakartotinio naudojimo centre „TikoTiks“.

Kiekvienas atliekas atvežęs asmuo turės pateikti jo tapatybę patvirtinantį asmens dokumentą, t.y. asmens tapatybės kortelę arba pasą, arba vairuotojo pažymėjimą, išduotą nuo 2005 m. lapkričio 1 d., arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje (leidimas nuolat gyventi), arba leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

Asmens dokumento numeris, atliekas atvežusio asmens vardas, pavardė, savivaldybė, iš kurios atvežtos atliekos, atvežtų atliekų kiekis, kodas, pristatymo data bei kiti duomenys suvedami į gaminių pakuočių apskaitos informacinę sistemą (GPAIS) ir naudojami atliekų tvarkymo apskaitai.

Reikalavimas tokius duomenis suvesti atliekų tvarkymo apskaitos žurnale yra numatytas Aplinkos ministro įsakymu patvirtintose Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklėse. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro objektuose iki šiol buvo taikoma suminė duomenų apskaita, o nuo šių metų gegužės 2 d. bus suvedami kiekvieno gyventojo duomenys ir atvežtų atliekų kiekis.

Tai padės vykdyti tikslesnę savivaldybėse susidarančių atliekų apskaitą, išvengti iš kitų regionų atvežamų atliekų tvarkymo ir dėl to patiriamų išlaidų.

Įsigaliojus naujai tvarkai, gyventojams, atvežusiems padangas, nebereikės pildyti popierinių deklaracijų.

Visos atliekos, išskyrus sunkiasvorių automobilių padangas, šienainio plėvelę ir automobilinį plastiką, rūšiavimo centruose, kaip ir iki šiol, priimamos nemokamai.

Prašome atliekas atvežančius gyventojus geranoriškai reaguoti į pasikeitimus, iš anksto paruošti asmens dokumentą ir pateikti jį rūšiavimo centro darbuotojui.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close