Svarbesni Prienų rajono savivaldybės 2024 metų balandžio mėnesio darbai

Balandžio 4 d. Prienų rajono savivaldybėje lankėsi LR žemės ūkio viceministras E. Giedraitis, kuris pristatė žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo bei Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų naujoves bei pasikeitimus, laukiamus iššūkius ir galimybes.

Balandžio 8 d. vykusiame Savivaldybės vadovų, specialistų pasitarime su seniūnais aptarti kelių priežiūros, nuotekų tvarkymo, atliekų rūšiavimo ir kiti klausimai. Pasitarime taip pat dalyvavo Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus specialistai, kurie supažindino su probacijos tarnybų veikla, jos ypatumais, darbo su nuteistaisiais specifika.

Balandžio 10 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre mero A. Vaicekausko inicijuotuose pusryčiuose su krašto verslininkais kalbėta apie aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo su verslu galimybes ir formas, Prienų krašto pozicionavimo kryptis.

Balandžio mėn. Savivaldybė įsigijo ir Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai perdavė 103 automatinius dūmų signalizatorius, skirtus vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems asmenims, gyvenantiems riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose. Iš Savivaldybės biudžeto lėšų Balbieriškio ugniagesių komandai nupirktas gaisrų gesinimo automobilis, kuris užtikrins greitesnį ir kokybiškesnį komandos reagavimą į iškvietimus.

Prienų rajono savivaldybės konkurso „Geriausias kultūros darbuotojas“ apdovanojimai skiriami už profesinės veiklos nuopelnus, vadovaujamų meno mėgėjų kolektyvų pasiekimus, indėlį į kultūros politikos įgyvendinimą Prienų rajone, meninės saviraiškos, kultūros tradicijų, pilietinių vertybių puoselėjimą ir ugdymą. Komisijos sprendimu balandžio 15 d. Pasaulinės meno dienos šventėje apdovanota konkurso nugalėtoja Z. Kuzminskienė, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė.

Balandžio 17 d. Savivaldybės vadovai kartu su Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovais: pirmininku D. Radzevičiumi, Kelionių žurnalistų klubo pirmininku G. Statiniu ir žurnalistu V. Kvietkausku, bei Prienų krašto muziejaus vadovais dalinosi mintimis ir idėjomis, kurios galėtų būti įgyvendintos Mato Šalčiaus sodyboje.

Balandžio mėn. nupirktos Prienų rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koregavimo, Veiverių miestelio bendrojo plano keitimo paslaugos bei pradėtos Balbieriškio bendrojo plano keitimo procedūros.

Balandžio 17 ir 24 dienomis vyko Švietimo ir sporto skyriaus bei Prienų kūno kultūros ir sporto centro organizuotos Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninio etapo lengvosios atletikos varžybos – mokiniai varžėsi trikovės, keturkovės, kroso estafečių ir komandinėse rungtyse.

Siekiant didinti Prienų krašto žinomumą ir išsiskirti tarp kitų Lietuvos savivaldybių, nuo šių metų pradžios buvo kuriamas Prienų krašto šūkis. Balandžio antroje pusėje krašto gyventojai socialiniame tinkle balsavo už jiems labiausiai patinkantį. Daugiausia balsų surinko šūkis „Prienų kraštas jungia“.

Balandžio 23 d. vyko Savivaldybės vadovų ir Prienų rajono ūkininkų sąjungos tarybos pasitarimas. Tarybos pirmininkė A. Gluoksnienė pristatė naujos sudėties Tarybą, jos funkcijas ir komitetus.

Balandžio 25 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti 35 klausimai, iš jų 18 – Prienų rajono įstaigų 2023 m. metinių ataskaitų rinkiniai.

Prienų rajono savivaldybės Metų medicinos darbuotojo apdovanojimas ir padėkos raštai skiriami Prienų rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams už profesinės veiklos nuopelnus, profesinę kompetenciją, iniciatyvą, aktyvumą bendruomeninėje veikloje. Balandžio 26-ąją Medicinos darbuotojų dienos šventiniame vakare apdovanotas geriausias metų medicinos darbuotojas – gydytojas chirurgas J. Maslauskas.

Balandžio 26 d. Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro direktoriui P. Ivanauskui įteikti naujo 20 vietų autobuso MERCUS raktai ir dokumentai. Autobusu naudosis centrą lankantys vaikai, krepšininkai ir kitų sporto šakų atstovai, kurie dabar galės patogiai vykti į varžybas ar stovyklas kituose miestuose. Automobilis nupirkti iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Balandžio 26 d. Švietimo ir sporto skyrius ir Prienų švietimo pagalbos tarnyba organizavo mokyklų direktorių ir jų pavaduotojų ugdymui bei karjeros specialistų išvažiuojamąjį pasitarimą į Kauno technologijos universitetą. Universitete buvo pristatytos bendradarbiavimo ir studijų galimybės.

Balandžio 28 d. į Prienų rajoną atvyko 12 kare sužeistų Ukrainos karių, kurių reabilitacijai Savivaldybė skyrė 5000 eurų.

Balandžio mėn. paskelbtas konkursas Mato Šalčiaus premijai gauti. Konkursas organizuojamas kiekvienais metais. 2000 eurų premija skiriama žurnalistui (-ams) už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus.

Balandžio mėn. atnaujinti kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų sąrašai. Į priedangų sąrašus įtrauktas Balbieriškio bažnyčios pusrūsis bei Turto banko valdomas rūsys, esantis adresu Vytauto g. 53, Prienai, padidintas kolektyvinės apsaugos statinių skaičius.

Balandžio mėn. Prienų rajono savivaldybėje veikiančioms sporto organizacijoms buvo paskirstytos Fizinio aktyvumo ir sporto veiklos skatinimo priemonės lėšos. Finansavimas skirtas fizinio aktyvumo veikloms ir sporto stovykloms įgyvendinti, bendra finansavimo suma – 52 000 eurų. Finansavimas skirtas 20 sporto organizacijų.

Balandžio mėn. prasidėjo seniūnų ataskaitiniai susirinkimai seniūnijose. Meras su komanda jau lankėsi Stakliškių, Balbieriškio, Veiverių, Prienų ir Jiezno seniūnijose. Vadovų komanda vyksta į susitikimus su gyventojais, apžiūri kelių būklę, šalikelių priežiūrą, melioraciją, apleistus statinius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close