Kun. Kazimieras Skučas minint 80 metų jubiliejų

Kun. Kazimieras Skučas gimė 1934 m. balandžio 10 d. Barauskinės k., Veiverių parapijoje, Prienų rajone.

Su didele meile jis prisimindavo savo tėvus, buvusius dievobaimingais, giedojusius Veiverių bažnyčios chore. Jie buvo pavyzdys jam visą gyvenimą, tėvų pamaldumas ir atsidavimas Dievui ir bažnyčiai galėjo įtakoti ir sūnaus pasirinkimą tapti kunigu.

1942–1954 m. K. Skučas mokėsi Veiverių vidurinėje mokykloje. Tarnavo sovietų armijoje Tolimuosiuose Rytuose, grįžęs studijavo Kauno politechnikos instituto vakariniame skyriuje. Du metus teko darbuotis kalvystėje.

 1960–1965 m. studijavo Kauno tarpdiecezinėje kunigų seminarijoje, 1965 m. balandžio 14 d. buvo pašventintas kunigu ir paskirtas tarnauti vikaru Kėdainiuose.

Vėliau kun. K. Skučas darbavosi Vilkaviškio vyskupijos parapijose. Vikaru tarnavo Prienuose, Alytaus Šv. Angelų Sargų parapijoje. Klebonu tarnavo Sangrūdos Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės, Veiverių Šv. Liudviko, Pažėrų Švč. Jėzaus Širdies parapijose.

1973 m. sudegus Sangrūdos bažnyčiai buvo paskirtas į šią parapiją. Čia jis iš buvusios klebonijos surentė bažnyčią. Dabar tikintieji kleboną mena kaip sumanų ir nuoširdų žmogų, kuris bet kuriuo metu ištiesdavo taip reikalingą pagalbos ranką.

Nuo 1983 metų kun. K. Skučas klebonavo Šv. Liudviko parapijoje Veiveriuose. Klebonas nuolat telkė žmones bendroms veikloms, jam buvo sunku sėdėti sudėjus rankas, parapijiečiai jį matydavo ir remontuojant ir darant pakinktus ar kitus darbus.

1987 m. pradėjo eiti Pažėrų parapijos klebono kelią. Klebono pastangomis buvo sutvarkyti bažnyčios vargonai, įrengta šarvojimo salė. Jis taip pat aktyviai dalyvavo bendruomeniniame gyvenime. Įspūdingi būdavo ir Žolinių atlaidai niekada neapsieidavę be žirgų ir karietų. Taip pat buvo organizuojami giesmių festivaliai. Net 34 metus atidavęs Pažėrų Švč. Jėzaus širdies parapijos tikintiesiems, kun. Kazimieras Skučas nusprendė „ganytojo“ darbus perduoti jaunesniajam kolegai Kęstučiui Vosyliui ir išeiti į užtarnautą poilsį. Baigęs aktyvią tarnystę, liko Veiverių Šv. Liudviko parapijos altarista.

Daugelis Kun. Kazimierą Skučą prisimena, kaip aktyvų, darbštų, patriotišką kunigą, kuris visose savo tarnystės vietose stengėsi ne tik padaryti reikiamus darbus bažnyčiose, vedantį žmones prie Kristaus, juos palaikant, kartu su jais gyvenant maldos gyvenimą. Tarnaudamas Sangrūdos parapijoje subūrė gausų patarnautojų būrį buvo jiems tėvo ir kunigo pavyzdžiu, kad net penki iš jų pasirinko kunigystės kelią. Kunigas Kazimieras išsiskyrė ir savo meile žirgams ir rimorystės amatui. Jo rūpesčiu Veiveriuose buvo įkurtas ir veikia Rimorystės muziejus, kuriame galima išvysti karietas, roges, pakinktus, balnus ir kitus daiktus be kurių augindamas žirgus neapsieisi.

Meilė arkliams šiam kunigui užgimė dar vaikystėje. Jo tėvų ūkyje visuomet būdavo arklys, būtent tėvas ir išmokė rimoriaus amato. Atsiradus galimybei ir pats kun. Kazimieras Skučas įsigijo žirgą, o po jo įsigijo roges ir kelias senas karietas, kurias pats restauravo.

Daug atrestauruotų karietų buvo išdalinta žmonėms. Viena iš jų – padovanota Anykščių arklio muziejui, dar viena saugoma Rumšiškių muziejuje. Jo gamintos karietos vežė ir ne vieną garbingą svečią. Viena mylimiausių karietų skaičiuoja jau daugiau nei 100 metų, kurią jo krikšto tėvas Bernardas Skučas nusipirko iš rusų generolo. O savo grožiu išsiskiria kita karieta, austrų gamybos, parvežta iš užsienio.

Klebonui Kazimierui Skučui yra suteiktas Prienų garbės piliečio vardas, 2008 m. Žemės ūkio ministerijos rengtame konkurse „Lietuvos kaimo spindulys“ jis pelnė Lietuvos kaimo dvasininko titulą – už dvasinių ir moralinių kaimo žmonių vertybių stiprinimą. 2018 m. Pažėrų Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonui kunigui Kazimierui Skučui buvo skirta „Šimtmečio amatų puoselėtojo“ nominacija Lietuvos žemės ūkio ministerijos organizuotame konkurse „Lietuvos šimtamečiai ąžuolai“.

2023 m. lapkričio 29 d. eidamas 90 uosius metus kunigas Kazimieras Skučas iškeliavo į Tėvo namus.

Prienų krašto muziejaus direktorės pavaduotoja, vyr . rinkinių kuratorė Ernesta Juodsnukytė

Kun. Kazimieras Skučas ir Pienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su žmona Audrone minint 50 m. kunigystės jubiliejų 2015.05.31

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close