Lietuvos kariuomenės stiprinimui – nauja moderniausių pasaulyje visureigių partija

Krašto apsaugos ministerija pradėjo antrąjį šarvuotųjų visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle) įsigijimo etapą. Šią savaitę Lietuvą pasiekė pirmoji antrojo etapo 35 vienetų visureigių partija.

„Šarvuotųjų visureigių įsigijimas iš JAV yra vienas svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizacijos žingsnių. Lietuvos kariuomenės stiprėjimas labai stipriai prisideda prie priešo atgrasymo“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

JLTV šarvuotųjų visureigių įsigijimas pradėtas 2019 metais, pasirašius sutartį tarp Krašto apsaugos ministerijos ir JAV Vyriausybės, pirmasis etapas užbaigtas praėjusiais metais į Lietuvą pristatčius 200 visureigių.

2022 metais pasirašyta antroji sutartis, pagal kurią JAV kompanijos „Oshkosh Defense“ gaminamų visureigių tiekimas sutartas dar 300 vienetų, įskaitant ginkluotę, atsargines dalis ir reikalingus įrankius. Įgyvendinus šį susitarimą, Lietuvos kariuomenė moderniausių pasaulyje taktinių šarvuotųjų visureigių iš viso turės 500.

JLTV visureigių pranašumas – aukštas įgulos apsaugos lygis. Šie techniškai pažangūs visureigiai užtikrina didesnį efektyvumą žvalgybos, artilerijos ir oro paramos atakų operacijų metu. JLTV ne tik stiprina mūsų kariuomenės pajėgumus, bet ir tobulina Lietuvos bei JAV karinių pajėgų sąveiką.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close