„Stakliškių bibliotekoje verbų rišimo popietė“

Bibliotekininkė Danutė Potelienė kiekvienais metais organizuoja lietuviškų verbų rišimo popietę. Stakliškių bibliotekoje verbos rišamos laikantis šio krašto verbų rišimo papročių: būtinai dedama kadagio šakelė, trys arba viena žilvičio šakelė, surišama tik vilnoniu spalvotu siūlu. Dar ir šiandien tikima, kad taip surišta verba gali apsaugoti nuo visokio blogio: namus nuo negandų ir gaisrų, pasėlius nuo ledų, graužikų ir sausros, žmones nuo ligų. Jau pats verbos rišimo procesas yra gyvybiškai svarbus ir magiškas, nes rišėjas geriausius palinkėjimus sau ir savo šeimai, gražiausias mintis, šviesiausias viltis ir lūkesčius sudeda į augalėlius, prie kurių prisilietus visa jų teigiama energija persiduoda kitam žmogui. Renginio dalyviai susipažino su kiekvieno regiono verbų rišimo tradicijomis, ypatinga jų reikšme namams, šeimai, kiekvienam jos nariui, prisiminė pagrindinę senolių tradiciją – plakimą Verbų sekmadienį pašventinta apeigine verba, kuri kiekvienam, prie kurio prisiliečia, suteikia sveikatos ir gyvybinių jėgų, užtikrina gerus, sėkmingus ir laimingus metus.

Stakliškių bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close