Prasideda projektas „Literatūriniai susitikimai Birštone“

Birštono viešosios bibliotekos projektu „Literatūriniai susitikimai Birštone“, finansuojamu Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės, siekiama labiau pažinti Birštono kraštą, kultūrą, istoriją, puoselėti istorinę atmintį, ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą.

Bendradarbiaujant su Birštono gimnazija, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke Vytaute Kurtoviene, lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Iveta Montvydiene, organizuojamas pirmasis renginys, skirtas pagerbti Birštono knygnešius, paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 120 metų spaudos lotyniškais rašmenimis atgavimo sukaktį.

Kviečiame gimnazijos 5–12 klasių moksleivius dalyvauti parodoje-konkurse „Knyga ir žmogus“ ir siųsti fotografijas temomis: Birštono knygnešiai, skaitantis žmogus. Darbus galima siųsti nuo kovo 16 d. (šeštadienio) iki balandžio 16 d. (antradienio) el. pašto adresu info@birstonasvb.lt .

Komisija nuo balandžio atrinks 30 konkurso nuostatus atitinkančių darbų, paruoš eksponavimui bibliotekos I-ojo aukšto vitrinoje. Iš jų 2 grupėse (5–8 klasių moksleivių ir 9–12 klasių moksleivių) iki gegužės 5 d. (imtinai) bus išrenkama po 5 geriausias fotografijas.

Birštono gimnazijos moksleivių fotografijų paroda vyks nuo balandžio 30 d. iki gegužės 20 d.

Parodos atidarymo šventė ir geriausių konkursinių darbų autorių apdovanojimas, padėkų įteikimas visiems parodos-konkurso dalyviams vyks parodos pristatymo renginyje gegužės 8 d. (trečiadienį) 14.00 val., dalyvaujant vaikų literatūros rašytojui, publicistui, tinklaraštininkui dr. Justinui Žilinskui. Renginio metu žiūrėsime Birštono gimnazijos moksleivių paruoštą literatūrinę-muzikinę kompoziciją, skirtą Birštono knygnešiams Kajetonui Svederskiui, Matui Valeikai ir kt., prisiminsime 40 metų trukusį spaudos draudimo laikotarpį ir XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomeną – knygnešystę, pasigėrėsime moksleivių fotografijomis. Pokalbyje ,,Knygos reikšmė žmogui“ su dr. J. Žilinsku galėsime pasidalinti savo įžvalgomis, skaitymo patirtimi, išgirsti ir įsiklausyti į rašytojo samprotavimus apie žmogaus santykį su knyga, knygos rašymo tikslus ir pan.

  Šis projekto „Literatūriniai susitikimai Birštone“ renginys – fotografijų paroda-konkursas ir parodos atidarymo šventė – įprasmina ir skatina skaitymą, savišvietą, iškelia knygos šviesą, atgręžia į Birštono ir Lietuvos istorinę praeitį, pagerbiami patriotai, lietuviško žodžio, tautiškumo puoselėtojai.

Aktyviai dalyvaukime parodoje-konkurse ir būkime savo krašto patriotais.

Projekto partneriai: Birštono gimnazija, Birštono muziejus, Birštono kurorto bendruomenė, Nemajūnų bendruomenės santalka, UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“, Birštono turizmo informacijos centras.

Birštono viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close