Mokytojų komanda – debatų „Korepetitoriai-mada ar būtinybė“ nugalėtojai

Vasario 28-ąją, trečiadienį, Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko respublikiniai parodomieji debatai tema „Korepetitoriai – mada ar būtinybė?“ Renginys vyko lietuvių – anglų kalbomis.

Renginį organizavo anglų kalbos mokytoja, debatų klubo vadovė Vilija Gustaitytė, gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė.

Debatų vertinimo komisiją sudarė Prienų rajono savivaldybės vicemerė Laimutė Jančiukienė, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, Prienų rajono savivaldybės Tarybos narys Deividas Dargužis bei Švietimo pagalbos Tarnybos metodininkė Aldona Kaminskienė.

Taip pat gimnazijos debatuose dalyvavo devynios mokinių ir mokytojų komandos iš Birštono, Kauno Jono Pauliaus, Šakių „Žiburio“, Garliavos Juozo Lukšos, Elektrėnų sav. Semeliškių gimnazijų bei Prienų „Ąžuolo“, Kauno technologijos universiteto Vaižganto, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijų ir mūsų mokyklos komanda.

Tema „Korepetitoriai-mada ar būtinybė?“ diskutavo dvi komandos. Propoziciją sudarė anglų kalbos mokytojos Vilijos Gustaitytės vadovaujamo debatų klubo nariai: Ugnius Andriuškevičius, Austėja Visockaitė ir Žemyna Bičinskaitė. Įdomu tai, jog antrajai, opozicijos komandai, atstovavo gimnazijos mokytojų komanda: anglų kalbos mokytoja Jurgita Barkauskienė, etikos mokytoja Giedrė Čėsnienė bei biologijos mokytoja Rasa Kučinskienė. Abi komandos vertino korepetitorių indėlį į mokinių pasiruošimą egzaminams bei spragų užpildymą mokymosi sunkumų turintiems mokiniams.

Renginį vedė gimnazijos abiturientė Meda Valatkaitė, kuri pristatė gimnazijoje atliktą apklausą apie korepetitorių poreikį gimnazijos mokinių tarpe. Po valandą trukusios įnirtingos bei įdomios diskusijos vertinimo komisija paskelbė rezultatus. Laimėjo gimnazijos mokytojų komanda, kurie buvo tvirtai įsitikinę, jog korepetitoriai tėra mada, bet ne būtinybė.

Po debatų diskusiją pastarąja tema tęsėme anglų kalba. Svečių ir šeimininkų komandos išsakė nuomonę apie korepetitorių poreikį, pateikdamos svarių argumentų savo pozicijai paremti.

Renginio pabaigoje savo įžvalgomis pasidalijo bei padėkos raštais abi komandas ir renginio organizatorius apdovanojo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas.

Vilija Gustaitytė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close