Organizacinė pagalba ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrmo centro pilietinio aktyvumo pamokos ukrainiečių bendruomenei Briuselyje, minint 2-ąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines

2024 m. vasario 25-ąją, Belgijos sostinėje, kurioje įsikūrusios dauguma Europos Sąjungos institucijų, minint neišprovokuoto pilno masto Rusijos prieš Ukrainą pradėto karo dvejų metų sukaktį vyko ukrainiečių bendruomenės kartu su kovojančią Ukrainą palaikančių šalių nevyriausybinėmis organizacijomis organizuota masinė paramos eisena. Organizacinę pagalbą mūsų šalies vardu teikė VšĮ „Strateginių iniciatyvų centras“. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įdirbio patirtį – pilietiško dalyvavimo bei laisvės kovų ir politinių reikalavimų aktualius istorinius pavyzdžius – perdavė centro vadovas istorikas dr. Arūnas Bubnys:

„Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir visa Lietuva solidarizuojasi su demokratine Europa ir remia kovojančią Ukrainą. Lietuvos istorija rodo, kad komunizmo ideologija yra absoliutus melas, kuris virsta karo nusikaltimais ir genocidu, net ir prieš savo pačių žmones. Putinas grąžino stalinistinius valdymo metodus į Rusiją ir šiomis dienomis žudo ukrainiečius su ne mažesniu žiaurumu nei XX a. viduryje tą darė sovietai. Putinas skelbiąsi kovojąs su visa Europa, todėl jis atsidurti kalėjime“, – susirinkusiems į Ukrainos palaikymo eiseną Briuselyje kalbėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Briuselio gatvėmis nuo Rogier iki Albertinos aikščių, skanduodami „Ukraina laimi, demokratija laimi“, „Rusija privalo sumokėti“, „Išlaisvinkite atsidūrusius nelaisvėje“, „Duokite ginklų“, „Putiną į kalėjimą“ (PUTin jail), „Ukrainos pergalė, taika – Europoje“, „Kartu iki pergalės“, žygiavo, kaip rašoma Belgijos žiniasklaidoje per 3,5 tūkst. demonstrantų. Mitingo organizatoriai skelbė, jog į demonstracijos galutinį tašką – Albertinos aikštę – susirinko beveik 7 tūkst. dalyvių.

Lietuvoje sumanyta „PUT IN jail“ („Putiną į kalėjimą“) akcija paramos Ukrainai demonstracijose įvykdyta daugelyje demokratinių šalių

Pradėdamas „PUT IN jail“ akciją Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas dr. Arūnas Bubnys, prie Europos Parlamento viešojoje kalboje primindamas lietuvių patirtas sovietines represijas, sakė:

„Apie 120 tūkst. tūkst. lietuvių buvo ištremta į Sibirą, dar 150 atsidūrė lageriuose, o apie 20 tūkst. kovojo ir žuvo partizaniame kare. Iš viso, lietuvių tautos tiesioginiai nuostoliai sovietinių okupacijų metu buvo apie 300 tūkst. Lietuvos gyventojų“. Pasak generalinio direktoriaus, Putinas vertas kalėjimo, nes jo režimas tęsia dar nuo J. Stalino ir carų tebesitęsiančią poziciją kelti aplinkinėms tautoms ir valstybėms skausmą ir kančias.

2024 m. vasario 24 d. pasisakydamas vietos ukrainiečių bendruomenės suorganizuotame paramos mitinge Briugėje dr. Arūnas Bubnys taip pat pabrėžė, kad karą prieš Ukrainą pradėjęs Rusijos vadovas ne tik lieja ukrainiečių kraują, bet ir, paties Putino ir jo propagandos aparato pasisakymais sekant, „kovoja su Vakarais“.

„Šiuo metu vyksta intensyvus informacinis karas. Daugelyje demokratinių šalių yra bandoma kištis į rinkimų procesą paveikiant visuomenės nuomonę, kiršinant įvairias tautines ar religines žmonių grupes, nuteikti jas vieną prieš kitą, sukelti nuolatines įtampas ir nepasitikėjimą valdžios institucijomis, viešosiomis paslaugomis, krašto kaimynais,“ – atkreipia dėmesį Alkas Paltarokas, bendruomenės „Vanago Lietuva“ iniciatorius, VšĮ „Strateginių iniciatyvų centras“ direktorius. Jo teigimu, Rusijos dezinformacijos mašina visuomet kiršino, provokavo ir stengėsi palaužti valią priešintis, skatindama neveiksnumą ir apatiją.

Akcijos „PUT IN jail“ tikslas, demonstruojant dirbtinio intelekto sukurtą realaus putino ūgio figūrą, vilkinčia nusikaltėlio uniforma ir antrankiais, brėžti sprendimų priėmėjams ir visuomenei kryptį, kokio sprendimo ir darbų istorinis teisingumas iš jų reikalauja. Ir ne tik už ukrainiečių, bet ir už lietuvių bei kitų tautų aukas, nes putino Rusija yra sovietų rusijos teisių perėmėja ir tęsėja.

Padedant visuomeniniams partneriams akcija „PUT IN jail“ vyko Švedijoje, Japonijoje, Belgijoje (Briuselyje, Briugėje ir Hagoje), Ispanijoje, JAV, Australijoje ir kitose Vakarų valstybėse.

Nuotraukos iš viešųjų šaltinių ir partnerių. Jų sąrašą galima rasti žemiau/ komentare pateikiamoje nuorodoje:https://www.promoteukraine.org/fr/marche-europeenne-de-solidarite-unis-pour-soutenir-lukraine/

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close