Atsako ekspertai: Kaip pasirinkti lauko pirtį savo sklypui?

Lauko pirtis yra puikus būdas atsipalaiduoti, pagerinti savo sveikatą ir mėgautis gamtos grožiu. Tačiau, jei norite įsirengti ją savo sklype, turite atsižvelgti į daugelį veiksnių. Ekspertai nurodo, kad būtina laikytis tam tikrų taisyklių, nes tik tai užtikrins, kad toks statinys bus kokybiškas, patogus ir ilgaamžis. Kalbinti specialistai iš 3bsauna.eu pateikia pagrindines rekomendacijas tiems, kurie domisi pirčių įsigijimu.

Būtina iš anksto apgalvoti, kokio tipo lauko pirties norite

Yra keletas populiarių variantų, pvz., mobiliosios pirtys, kurių galima perkelti iš vietos į vietą. Taip pat stacionariosios pirtys, kurios yra pastatytos ant pamatų ir prijungtos prie elektros ir vandens tinklų. Kalbant apie kategorijas, taip pat yra skirtingų rūšių, pvz., suomiškos, rusiškos, turkiškos ar japoniškos ir t.t.. Kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl reikia apsvarstyti kokia labiausiai atitiktų jūsų poreikius, jeigu pirtį ketinate naudoti asmeniniams tikslams.

Svarbu pasirinkti žinomą ir patikimą statytoją ar gamintoją.

Tai yra labai svarbu, nes nuo to priklauso pirties kokybė, saugumas ir ilgaamžiškumas. Kadangi lauko pirtys yra gana sudėtingas, o kartais ir brangus statinys, reikia rinktis tik patyrusius ir kvalifikuotus specialistus, kurie turi gerą reputaciją ir atsiliepimus. Taip pat reikia patikrinti ar jie turi visus reikalingus leidimus ir sertifikatus, ir ar jie laikosi visų statybos ir saugos taisyklių. Be to, turite susitarti dėl visų sąlygų ir garantijų tam, kad išvengtumėte galimų nesusipratimų ar problemų ateityje.

Derinkite lauko pirties projektą su savo sklypo ypatybėmis.

Lauko pirtis turi būti ne tik estetiška ir funkcionali, bet ir harmoningai įsilieti į aplinką. Todėl reikia atsižvelgti į savo sklypo dydį, formą, reljefą, augmeniją, kaimynystę ir kitus veiksnius. Pavyzdžiui, jei jūsų sklypas yra nedidelis, galite pasirinkti kompaktišką ir mobilų pirties variantą, kuris neužims daug vietos ir negadins vaizdo. Jei jūsų sklypas yra didelis ir labai apželdintas, galite pasirinkti didesnę ir prabangesnę pirtį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į saulės ir vėjo kryptis, kad šis statinys būtų tinkamai ventiliuojamas ir lengviau šalintų drėgmę. Be to, svarbu atsižvelgti ir į sklypo nuolydį, kad pirtis būtų stabiliai ir tvirtai pastatyta.

Iš anksto išsiaiškinkite kokios medžiagos naudojamos.

Tokie statiniai turi būti pagaminti iš kokybiškų ir atsparių medžiagų, kurios nebijotų drėgmės, šalčio, karščio ir kitų gamtos veiksnių. Dažniausiai naudojama mediena yra pušis, eglė, klevas, ąžuolas arba kedras, nes jos turi gerą šilumos izoliaciją, skleidžią tam tikrą aromatą ir užtikrina reikiamą estetiką. Taip pat reikia pasirinkti tinkamą krosnį, kuri būtų efektyvi, saugi ir ekonomiška. Galima rinktis elektrinę, dujinę arba malkinę krosnį, priklausomai nuo jūsų galimybių ir pageidavimų. Ypač svarbu žinoti, kad ne visi gamintojai siūlo įrangą – kai kurie siūlo tik pirčių gamybos ir statybos paslaugas, o viskuo kitu turi pasirūpinti pats klientas.

Lauko pirtys turi būti tinkamai prižiūrimos

Tam, kad jūsų lauko pirtis tarnautų ilgai ir kokybiškai, reikia ją reguliariai valyti, dezinfekuoti, taisyti ir prižiūrėti. Reikia laikytis gamintojo ar statytojo nurodymų, kuriuose aiškiai apibrėžiama kaip tinkamai naudoti šį statinį. Taip pat kreipkitės į juos, jei atsiranda kokių nors klausimų ar problemų. Be to, priklausomai nuo šio statinio kainos, dydžio ir naudojimo dažnumo, kai kuriais atvejais, patartina jį ir apdrausti.

Norėdami sužinoti daugiau apie lauko pirtis, pakalbinome specialistus iš 3bsauna.eu, kurie dirba lauko pirčių gamybos ir statybos srityje jau 30 metų. Vienas jų sutiko pasidalinti savo patirtimi ir patarimais, kaip pasirinkti ir įsirengti lauko pirtį.

– Koks yra didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriate, kai statote ar gaminate lauko pirtis?

Manau, kad didžiausias iššūkis yra suderinti kliento poreikius ir pageidavimus su sklypo ir pirties galimybėmis. Kartais klientai nori per daug arba per mažai, o tada reikia rasti kompromisą, kuris patenkintų abi puses. Taip pat reikia atsižvelgti į skirtingus sklypo ir pirties dizaino aspektus, pvz., orientaciją, apšvietimą, ventiliaciją, izoliaciją, hidroizoliaciją ir kt. Tai reikalauja daug žinių, patirties ir kūrybiškumo.

– Kokių patarimų galėtumėte duoti tiems, kurie nori įsirengti lauko pirtį savo sklype?

Visų pirma, patarčiau gerai apgalvoti kokio tipo ir stiliaus lauko pirties žmogus nori ir ko tikisi iš jos. Tada reikėtų pasikonsultuoti su profesionaliu lauko pirties statytoju ar gamintoju, kuris galėtų padėti pasirinkti tinkamą variantą, atsižvelgiant į sklypo ypatybes ir biudžetą. Taip pat reikėtų pasidomėti ar reikia gauti kokius nors leidimus ar pranešti kaimynams apie statybą, ir kaip tai padaryti. Ir, žinoma, reikėtų rūpintis savo pirtimi ir mėgautis ja, bet neperlenkti lazdos ir laikytis sveiko proto ir saugumo taisyklių.

– Pabaigai, kokia yra pagrindinė pirkėjų klaida?

Be abejo, tai yra neadekvačiai žemų kainų vaikymasis. Būtent dėl to, nemaža dalis žmonių paskui kreipiasi į mus su prašymais ar negalėtume atlikti remonto darbų, nes pastarieji gamintojai tiesiog dingsta kaip į vandenį, gavę apmokėjimus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close