Teisiniai dokumentai, apie kuriuos būtina žinoti kiekvienam lietuviui

Tai – platus klausimas, į kurį kiekvienas teisininkas galimai atsakytų skirtingai, pažymėdamas skirtingų teisinių dokumentų svarbą. Visgi, apibendrintai galima teigti, kad bet kokius reikšmingus susitarimus būtina įtvirtinti rašytine sutartimi ar kitu tai patvirtinančiu dokumentu. Kas žino, galbūt ateityje ji taps reikšmingu įrodymu arba pagrindine ašimi susidariusių problemų sprendimui.

Kodėl reikia susitarimus įteisinti rašytine sutartimi?

Tai svarbu padaryti dėl keleto priežasčių. Visų pirma, tai yra tarsi jūsų, jūsų turto ar kito sutarties objekto apsauga. Žodinis susitarimas neapima visų galimų nutikti situacijų, todėl skirtingais atvejais galite susidurti su problemomis jas išsprendžiant. O raštu išdėstyta ir abiejų sutarties šalių pasirašyta sutartis nesutarimų galimybę didele dalimi užkardo. Juolab, svarbu pažymėti, kad pasirašytos sutartys dažnu atveju leidžia išvengti ir teisinių ginčų, kurie pasižymi didelėmis išlaidomis.

Pavyzdžiui, viena iš dažniausiai daromų klaidų – pinigų skolinimas, nesudarius sutarties. Tai itin dažnai vėliau sukelia problemų pinigų skolintojui, norinčiam atgauti paskolintą sumą. Todėl svarbu atsiminti, kad fizinis asmuo skolindamas pinigų kitam fiziniui asmeniui turi pasirašyti sutartį, jeigu paskolos suma viršija 600 Eur. Jeigu viena iš sutarties šalių yra juridinius asmuo – sutartis būtina, nepriklausomai nuo skolinamos sumos dydžio.

Svarbu paminėti, kad nesudarius sutarties, sprendžiant ginčus praverčia ir susitarimas, užfiksuotas elektroniniuose laiškuose ar kitose susisiekimo priemonėse. Todėl visais atvejais stenkitės susitarimą užtvirtinti raštu tam, kad išvengtumėte galimų nesklandumų.

Į pagalbą – teisinių dokumentų šablonai

Tam, kad sutartis sudarytumėte teisingai, jums gali padėti teisininkų patikrinti teisiniai dokumentai. Tai šablonai, kurie sutaupys jums laiko – jums nereikės gilintis, kaip teisingai teisiškai suformuluoti vieną ar kitą susitarimą. Pakaks viso labo pasinaudoti jau paruošta forma ir ją užpildyti, naudojant jūsų atveju reikiamus duomenis.

Tarp minėtų dokumentų šablonų rasite per 150 formų: įgaliojimų įmonėms, įsakymų, sutarčių (pavyzdžiui, buto nuomos sutartis, autorinio atlyginimo sutartis ir kt.), apskaitos dokumentų, teismo dokumentų, su darbo santykiais susijusių dokumentų (pavyzdžiui, darbo laiko apskaitos ar darbo sutarčių registravimo žurnalas ir kt.) ir daugelį kitų.

Turite abejonių? Verčiau pasikonsultuokite

Jeigu sudarydami sutartį abejojate jos teisingumu, verta pasikonsultuoti su specialistais. Kaip kad lietuvių liaudies patarlė byloja – atsarga gėdos nedaro. Net tokios detalės, kurios atrodo, kad tikrai neturės jokios reikšmės sutarties vykdymui, gali būti lemtingos. Tik jau tuomet, kai susidursite su problema, nebus laikas ieškoti būtų minėtų detalių koregavimui ar likvidavimui.

Todėl, viską apibendrinant, galima reziumuoti, kad svarbu ne tik pasirūpinti rašytine sutartimi sandoriams įtvirtinti, tačiau ir pasirūpinti jos patikimumu. Tai padaryti jums padės patikimas teisininkas. Sudarydami patikrintą teisininko sutartį, galėsite ne tik jaustis saugūs, tačiau ir išvengti galimų problemų ir ginčų, kurių aiškinimasis gali atsieiti nemažą pinigų sumą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close