Teatrų šventė vėl Matiešionyse

Prieš dešimt metų Birštono vienkiemio keli entuziastai susibūrė į teatro kolektyvą, pabandė kaimo aktualijas perkelti į sceną. Pirmojo spektaklio „Bobutės susipyko“ premjera 2003 metais sulaukė daug žiūrovų. Vėliau spektaklis buvo parodytas ir kituose regionuose. Spektaklį režisavo Dalia Banienė, vaidino Ona Mikėnienė, Morta Narankevičienė, Rimvydas Klimavičius, Jonas Kvietkauskas, Valė Petkevičienė, Steponas Banys ir Birutė Vokietaitienė. Vėliau prie teatro kolektyvo narių prisijungė Danguolė ir Vytas Kederiai, Saulius Dvylys, Žaneta Vabuolienė, Jonas Kederys, Marytė Leonavičienė, Rasa Bobinienė. Birštono vienkiemio teatras pastatė spektaklius: „Stebuklas“, „Ženteliai“, „Mokė pasimokė“, „Paprasta laimė“. Mylimiausias, arčiausiai prie širdies buvo ir yra spektaklis „Ženteliai“, apkeliavęs visą Lietuvą, žiūrovams parodytas daugiau kaip 20 kartų. Teatro kolektyvo dėka Birštono vienkiemio vardas tapo žinomas visoje Lietuvoje. Su spektakliais važinėjant po Lietuvą, matant, kad tai patinka žmonėms, kilo mintis surengti teatrų šventę.  Reikėjo rėmėjų, reikėjo vietos, kurioje galėtų vykti ši šventė. Šia mintimi pasidalijome su a.a. Juozu Palioniu, LR Seimo nariu. Jis pritarė mūsų idėjai ir tapo pagrindiniu šventės rėmėju. Matiešionių kaimo ūkininkas Jonas Galinis pasiūlė savo klojimą. Ir štai nuo jau ketvirtą kartą Jonas ir Marytė Galiniai svetingai priims teatro mėgėjus. Šiais metais teatrų šventę organizuoja Birštono vienkiemio bendruomenė, dalyvaudama Birštono vietos veiklos grupės projekte. Tai jau antra šio projekto šventė. Dalyvaudami projekte turėjome tikslą suburti kuo daugiau žmonių, priminti senąsias liaudies teatro tradicijas. Džiaugiamės, kad turime rėmėjų, žmonių, neabejingų liaudies menui ir tradicijoms. Žiūrovai šiais metais matys 5 teatro kolektyvų pasirodymus iš Aukštaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos regionų. Teatrų šventė vyks liepos 14 dieną 12 valandą. Matiešionyse. Visus, kurie nori turiningai praleisti dieną, pabūti nuostabiame gamtos kampelyje bei aplankyti svetingų šeimininkų sodybą,  kviečiame atvykti.  Mes visų labai laukiame.   Birutė Vokietaitienė, Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininko pavaduotoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close