Iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Birštone

Vasario 16 d. Birštone tradiciškai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Minėjimo renginiai prasidėjo šv. Mišiomis už Lietuvą ir taiką pasaulyje Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje.

J. Basanavičiaus aikštėje vyko iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija, kurioje skambėjo Lietuvos himnas, Birštono kultūros centro mišraus choro ir vokalinės studijos „Crazy“ atliekamos dainos. Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, vicemerai Vytas Kederys, Edvardas Citvaras, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė padėjo gėles prie Lietuvos laisvės patriarcho daktaro Jono Basanavičiaus paminklo ir susirinkusiems bendruomenės nariams bei svečiams tarė sveikinimo žodį.

Šią Lietuvai ir jos piliečiams ypatingą dieną Birštone taip pat vyko tradicinis pėsčiųjų žygis „Žvėrinčiaus takais“, vasario 1–29 d. Birštono viešojoje bibliotekoje vyksta literatūros paroda „Patriotinių spalvų istorijos“.

Vakarop birštoniečiai ir kurorto svečiai rinkosi į Birštono kultūros centre vykusius tradicinius nusipelniusių Birštono kraštui žmonių apdovanojimus, skirtus Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Susirinkusiuosius pasveikino Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė, kuri, linkėdama gražios ir prasmingos šventės, pakvietė branginti sunkiai iškovotą Lietuvos laisvę, puoselėti ilgaamžes tradicijas, gimtąją kalbą bei prasmingais darbais ir naujomis idėjomis kurti savo krašto gerovę ir garbingą Lietuvos istoriją.

Birštono savivaldybės tradicinių apdovanojimų, vykstančių jau 21-ąjį kartą, nusipelniusiais nominantais tapo:

Laura Budreckytė – už Birštono vardo garsinimą, aktyvią profesinę veiklą ir unikalios garso terapijos programos sukūrimą.

Ona Kurapkienė – už aktyvią, nuoširdžią visuomeninę veiklą, tremtinių istorinės atminties puoselėjimą.

Stanislovas Martinaitis – už aktyvią visuomeninę veiklą, sporto iniciatyvų įgyvendinimą.

Romutės ir Ginto Pačėsų šeima – už aktyvią bendruomeninę veiklą, šeimos vertybių puoselėjimą.

Povilas Juozaitis – už svarų indėlį į Birštono sporto istoriją ir Birštono vardo garsinimą.

Apdovanojimus vainikavo muzikinis Eugenijaus Chrebtovo ir grupės sveikinimas birštoniečiams ir kurorto svečiams.

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close