Šios keturios gėlių rūšys pavasarį – pačios populiariausios: kaip jomis tinkamai pasirūpinti?

Žiemos šalčiams vis labiau slūgstant ir žemei pradedant busti iš miego, išsiilgtą pavasarį verta pasitikti su gėlių žiedais. Floristas Antanas Mažonas sako, kad renkantis pavasarines gėles parduotuvėje vertėtų atsižvelgti į jų lapų ir pumpurų būklę, o perkami svogūnėliai turėtų būti sveiki bei sausi. O prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pasakoja, kad pirkėjai jau dabar gali pigiai įsigyti bene pagrindinių pavasario gėlių – hiacintų: jos džiugins ryškiomis spalvomis ir elegantiška žiedų forma, o vešlūs žiedlapiai ir grakšti forma praturtins namų interjerą.

Faktoriai, kurie padės atskirti šviežias gėles

Floristas Antanas Mažonas pastebi, kad populiariausios pavasario gėlių veislės Lietuvoje dažnai būna tulpės, krokai, hiacintai ir narcizai. Renkantis šias ar kitos rūšies pavasario gėles bei perkant jų svogūnėlius, ekspertas rekomenduoja visuomet atkreipti dėmesį į bendrą gėlės būklę, žiedo prasiskleidimą bei svogūnėlio išvaizdą.

„Perkant pavasarines gėles parduotuvėje, svarbu atkreipti dėmesį į kelis faktorius. Pirmiausia, rinkitės gėles su sveikais lapais ir pumpurais, be matomų ligos požymių ar kenkėjų. Taip pat reikėtų vengti puvinio ar kitų pažeidimų ant gėlės ar jų svogūnėlių. Be to, gėlės pumpuras turėtų būti pakankamai neprasiskleidęs – tai užtikrins ilgesnį žydėjimo laikotarpį namuose. O jeigu perkami svogūnėliai pražydinimui, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie būtų sveiki, sausi, be gleivių, nesupeliję, nesusitraukę“, – požymius vardija A. Mažonas.

Kaip pavasario gėles prižiūrėti namuose ir išvengti alergijos

Floristo teigimu, pavasario gėlių žiedadulkės retai sukelia alergiją, nes jos sunkiai sklinda ore ir jų paprastai būna itin nedaug, tačiau reikėtų atsižvelgti į kitas apsisaugojimo nuo odos sudirgimo priemones.

„Pavyzdžiui, hiacintų ir tulpių kotelių išleidžiami syvai gali dirginti odą, todėl reikėtų juos pjauti ir merkti atsargiai, geriausiai su pirštinėmis. O kalbant apie pavasario gėlių priežiūrą namuose, vertėtų joms užtikrinti optimalią kambario temperatūrą: nuo 15 °C iki 20 °C. Žinoma, kuo šilčiau, tuo greičiau skleidžiasi žiedai. Be to, tokioms gėlėms kaip hiacintai ir tulpės, auginamoms vazonėlyje, reikia šviesos, todėl jas geriausia laikyti šviesioje vietoje, arčiau langų. O laistymo režimas priklauso nuo substrato drėgmės lygio – svarbu neleisti dirvai visiškai išdžiūti arba būti permirkusiai“, – pataria A. Mažonas.

Leiskite gėlėms gyvuoti ilgiau

Gėlių žinovas pažymi, kad pavasarinės gėlės, tokios kaip hiacintai, tulpės ar narcizai, namuose gali išsilaikyti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo priežiūros sąlygų, drėgmės ir temperatūros, o po žydėjimo galima leisti joms šiek tiek pailsėti ir persodinti į žemę lauke, kur jos žydės kasmet.

„Hiacintus ir tulpes bei kitas svogūnines gėles galima persodinti į gruntą lauke, bet tai geriausiai daryti nužydėjus gėlėms. Reikėtų atkreipti dėmesį į tinkamą sodinimo gylį ir dirvos sudėtį: kuo giliau sodiname, tuo ilgiau lauksime išlendančių stiebų ir žiedų“, – atkreipia dėmesį floristas.

Jei norite kvapnių ir spalvingų namų – rinkitės hiacintus

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad jau dabar galima dairytis ir pigiai įsigyti pavasarinių gėlių, pavyzdžiui, hiacintų: jie ne tik praturtins namus ateinančio pavasario kvapais, bet ir bus daili interjero detalė. 

„Ryškios spalvos ir elegantiška hiacintų žiedų forma yra išties vizualiai patraukli: jų vešlūs žiedlapiai ir grakšti forma patraukia ne vieną gėlių auginimo entuziastą. Taip pat vienas iš labiausiai kerinčių hiacintų bruožų – tai jų saldus kvapas. Be to, hiacintai paprastai siejami su teigiamais jausmais, pavyzdžiui, atsinaujinimu, augimu ir nauja pradžia. Jų pasirodymas soduose ir gėlynuose reiškia, kad ateina pavasaris, o jam susikurti namuose užteks vieno hiacinto vazonėlio (3 sudaiginti svogūnėliai), kuris išties pigus „Rimi“ parduotuvėse – vos 3,49 Eur“, – pasakoja O. Suchočeva.

Ekspertė taip pat primena, jog pigiai įsigyjant hiacintų ir kitų pavasarinių gėlių bei sutaupyti padės akcijų sekimas, tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close