MB steigimas: mokesčiai, atsakomybės, privalumai ir trūkumai

Mažoji bendrija, kaip juridinė veiklos forma, skaičiuoja tik kelioliką metų Lietuvoje. Visgi, per šį gana trumpą laiko tarpą – buvo labai pamėgta, kadangi tam tikri privalumai nulėmė, jog ši verslo forma yra priimtinesnė nei UAB, Individuali įmonė arba kokia nors veiklos forma, kurią vykdo fizinis asmuo.

Mažosios bendrijos steigimas

Su profesionalais įsteigti bendriją – paprasta ir greita. O kadangi MB steigimas kaina nėra aukšta, natūralu, kad dažnas ne pats gaišta laiką, tačiau ieško specialistų, kurie sutvarkys dokumentus ir padės sėkmingai žengti pačius pirmus verslo žingsnius.

Žinoma, būsimas savininkas turi sugalvoti bendrijos pavadinimą, kuris turėtų ne tik atitikti veiklos tipą, tačiau ir nepažeisti įstatymų. Pavadinimas yra pateikiamas Registrų centrui. Steigimo dokumentuose taip pat turi būti nurodomi visi MB nariai (jų skaičius – ne didesnis nei 10). Daugeliui svarbu, kad nėra būtinas įstatinis kapitalas, taip pat MB vadovai nėra griežtai reglamentuoti, tad nebūtina juos įdarbinti pagal darbo sutartį.

MB privalumai ir trūkumai

Asmenys, kurie jau ne vienerius metus džiaugiasi sėkmingu MB funkcionavimu, dažniausiai išskiria šiuos juridinio statuso privalumus:

  1. Kaip jau minėjome, nėra būtinas įstatinis kapitalas.
  2. Gana elementari valdymo struktūra.
  3. Pageidaujant – galima išsiimti pelną avansu ir tai padaryti – paprasta.
  4. Lengva apskaita. Tačiau ją, žinoma, reikia palikti savo srities specialistams.
  5. Civilinės sutarties sudarymo galimybės MB nariams.
  6. Norint yra galimybė reorganizuoti MB į kitą juridinį objektą, pavyzdžiui, UAB.

Nėra esminių skirtumų, kurie galėtų atgrasyti nuo MB, kaip juridinio asmens, pasirinkimo. Kai kuriems tik atrodo, kad MB forma yra ne tokia solidi kaip, pavyzdžiui, UAB, tad gali būti sunkiau rasti partnerių, klientų.

MB mokesčiai

Detaliau apie bendrijos mokesčius geriausia yra tartis su specialistais, kurie teikia steigimo bei apskaitos vedimo paslaugas. Visgi, trumpai, nusprendus steigti MB, turite įvertinti, kokie mokesčiai bus mokami: pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, NT mokestis, MB pelno paskirstymo pajamos, gyventojų pajamų mokestis, Valstybinis socialinis draudimas (VSD), Privalomojo socialinio draudimo mokestis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close