Kokie šansai, kad neatgausite savo suteiktos skolos kitam asmeniui?

Daugeliui žmonių įprasta paskolinti tam tikrą pinigų sumą giminaičiams arba draugams. Tačiau – ką daryti, jei asmuo skolos grąžinti nesutinka? Pasitaiko tokių atvejų, kuomet pinigų neatiduoda net patys artimiausi žmonės. Taigi, kokie yra Jūsų šansai atgauti paskolintą sumą? Tai priklauso nuo nemažai skirtingų aspektų, kuriuos netrukus aptarsime. 

Kokie šansai atgauti Jums priklausančius pinigus?

Šansai atgauti kitam asmeniui suteiktą skolą priklauso nuo nemažai skirtingų aplinkybių. Taigi, vienareikšmiškai atsakyti sunku. Pirmiausia svarbu įvertinti tai, ar žmogus, kuriam suteikėte paskolą apskritai yra patikimas. Pavyzdžiui, galbūt šis jau kurį laiką atidėlioja atiduoti pinigus, nors praėjo sutartas terminas? Tokiu atveju šansai atgauti skolą po truputį mažėja. Kita vertus, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į tai, ar užfiksavote kokį nors paskolos įrodymą. Šis gali būti tiek paprastas skolos raštelis, tiek vekselis ar sutartis. Jeigu įrodymą turite, šansas atgauti pinigus gerokai padidėja. Lengviausia susigrąžinti su vekseliu skolintą sumą. Kita vertus, nemažai šansų vyrauja net ir turint paprastą skolos raštelį, tačiau procesas gali užtrukti gerokai ilgiau. Visgi, jeigu jokių skolinimo įrodymų neturite, svarbu imti kuo greičiau juos rinkti. Pavyzdžiui, rašykite asmeniui konkrečias žinutes, kuriose klausiate apie negrąžintus pinigus. Jeigu šis pačio skolos fakto nepaneigs, tai gali tapti įrodymu. Visgi, svarbu paminėti, kad be raštelio, sutarties ar vekselio pinigus atgauti bus gerokai sunkiau, o kai kuriais atvejais net neįmanoma. Kita vertus, nemažai aspektų taip pat priklauso nuo to, kaip perdavėte skolą. Jeigu grynaisiais, o rašytinio įrodymo neturite – šansai atgauti pinigus yra maži. Tačiau, jei skolą pervedėte bankiniu pavedimu, nedidelė viltis jau atsiranda. 

Kaip susigrąžinti skolą?

Dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo gražaus pokalbio su skolininku bei bandymo ieškoti kompromiso. Tačiau, jeigu šis ir toliau nesilaiko susitarimo, neatidėliokite bei kuo greičiau imkitės tolesnių priemonių. Pavyzdžiui, galite parašyti, kad jeigu pinigai nebus grąžinti iki nurodyto termino, kreipsitės į skolų išieškojimo įmonę. Įprastai tai išgąsdina nemažą dalį žmonių, mat jie nenori didesnių problemų. Tad toks žingsnis gali padėti atgauti Jums priklausančius pinigus. Visgi, jei asmuo piktybiškai nereaguoja, greičiausiai turėsite eiti teisminiu keliu. Priklausomai nuo turimų įrodymų ir kitų aplinkybių, tai gali būti tiek lengvas, tiek ganėtinai sudėtingas procesas. Taigi, jei patiems susigaudyti tampa pernelyg sunku, pagelbėti gali skolų išieškotojai, pavyzdžiui, Eskolos komanda. Profesionalai taip pat padės realistiškiau įvertinti Jūsų skolą supančias aplinkybes ir galimybes ją atgauti. Kita vertus, jeigu pernelyg su tuo vargti nenorite, nepamirškite, kad egzistuoja dar vienas būdas. Tai – skolos pardavimas. Taigi, įvairių būdų, kaip galite atgauti Jums priklausančius pinigus tikrai egzistuoja. Belieka pasirinkti, kuriuo keliu norite eiti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close