Per paskutines vasaras uraganai jau spėjo įbauginti Lietuvos gyventojus. Kiekvieną didesnį debesų susikaupimą palydi rūpestis ir nerimas. Šiais metais gamta kol kas gailestinga, dar nebuvo didesnių oro kataklizmų. Tačiau panašu, kad niekam nežinant, nematant ir mūsų neperspėjus uraganas praūžė Birštone.

Su džiaugsmu ir dideliu ne tik Birštono, bet ir Prienų vaikų entuziazmu buvo pasitiktos naujos, spalvingos ir įvairaus sudėtingumo sūpynės, įrengtos Birštone, pievoje tarp daugiabučių netoli „Versmės“ sanatorijos. Su nerimu buvo laukiama, ar jos išliks nesulaužytos ir nesugadintos. Jau keleri metai jos stovėjo piktos rankos neliečiamos, tarnaudamos mažųjų džiaugsmui. Ne per seniausiai aikštelė pasipildė  naujomis sūpynėmis ir čiuožykla patiems mažiausiems. Tai dar labiau nudžiugino mamytes. Mamytės jau puikiai žino, kad ši aikštelė – didžiausias mažųjų džiaugsmas.  Mažieji su malonumu padės mamai iškepti blynus arba išplauti indus, kad tik mamytė čia juos atsivestų arba atsivežtų.

Deja, praėjusį savaitgalį nuvykus į aikštelę paaiškėjo, kad pati smagiausia mažųjų ir vyresnėlių sūpynės-čiuožykla, po kurią karstytis visi mėgdavo, patyrė stiprų uragano sukrėtimą. Ko gero, uragano, nes joks mažasis negalėtų jos taip sulaužyti. Sulaužyta tiltelio laikomoji sija – 10-15 cm storio. Atrodo, kad taip įveikti kelis metus turbūt  kelis tūkstančius mažųjų drąsuolių atlaikiusias sūpynes nebūtų lengva net ir stipriam vyrui. Deja, tokių karžygių – didžiavyrių turime.

Birštono seniūnija apie „uragano“ padarytą žalą jau žino ir pagal galimybes kuo greičiau sūpynes pataisys. Tačiau ar tai gelbės ateityje? Pasirodo, tai ne pirmas kartas, kai nukenčia sūpynės, bet seniūnijos darbuotojai visada suskumba sugadintas sūpynes kuo greičiau sutaisyti.

Kokį grožį bekurtume, visada atsiras jo kritikų. Vieni savo energiją ir nuovoką demonstruoja politinėse tribūnose, antri – eisenomis Vilniaus gatvėmis, treti save išreiškia ant vaikų sūpynių. Ko norėti – jie stipresni už vaikus.

Mantvydas Prekevičius

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close