Laisvės gynėjų dienos minėjimas Birštone

Minint 33-ąsias Sausio 13-osios metines, sausio 12–13 d. Birštono savivaldybėje vyko renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienai atminti. Renginių metu prisiminti istoriniai 1991-ųjų įvykiai, Lietuvos gyventojų vienybė, pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas. Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, vicemerai Vytas Kederys ir Edvardas Citvaras, administracijos direktorė Jovita Tirvienė, tarybos nariai, birštoniečiai ir miesto svečiai.

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai prasidėjo sausio 12 d. 8 val. žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą pagerbiant visuotine pilietine iniciatyva „Pergalės šviesa“. Languose dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės. Kartu su visa Lietuva prie šios iniciatyvos prisijungė Birštono savivaldybė, įstaigos, organizacijos, gyventojai.

Sausio 12 d. vakare J. Basanavičiaus aikštėje buvo iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava, uždegtas Lietuvos laisvės gynimo simbolis Atminties laužas. Muzikinius pasirodymus skyrė vokalistė, muzikos studijos „Crazy“ vadovė Lijana Stakauskaitė, Birštono meno mokyklos auklėtinės, eilėraščius apie Lietuvą skaitė Birštono gimnazijos mokinės. Renginį vedė Birštono muziejaus direktorius Simonas Matulevičius. Vėliau Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už gyvus ir mirusius Laisvės gynėjus, o Birštono kurhauze vyko muzikos grupės „Solo plius“ koncertas.

Minint Lietuvos Nepriklausomybės gynimo dieną Birštono viešojoje bibliotekoje organizuota skaitymo popietė „Mano kraštas brangus: eilėraščiai apie tėvynę“, o Birštono muziejuje bei Birštono viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose eksponuotos parodos šiai dienai atminti. Sausio 13 d. Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje surengta dokumentinio filmo „Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena“ peržiūra.

Renginiai ir iniciatyvos dar kartą pakvietė prisiminti, kodėl esame laisvi. Branginkime Lietuvos laisvę kiekvieną dieną!

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close