Dėl Andriaus Tapino iniciatyvoje „Skaidrinam“ pateiktos informacijos

Gerbiami Birštono savivaldybės gyventojai,

kreipiuosi į Jus norėdama paaiškinti A. Tapino iniciatyvoje „Skaidrinam“ pasirodžiusią informaciją.

Pradėsiu nuo saldainių „Pupa“ – už juos iš Birštono savivaldybės biudžeto man nebuvo apmokėta. Ataskaitoje deklaruota išlaidų suma (380,70 Eur) buvo didesnė, nei buvo išmokėta (364,20 Eur).

Be abejonės, Tarybos posėdžio metu pati degalų nepyliau. Mano vyras dažniausiai pildavo degalus ir pasirūpindavo automobilio, kuriuo tarybos nario reikmėms naudojausi aš, technine priežiūra ir tą, neabejoju, birštoniečiai tikrai pastebi bei mato.

Birštono savivaldybei atstovavau ne tik dirbdama Birštone, bet ir Lietuvos savivaldybių asociacijoje, Lietuvos kurortų asociacijoje, Kauno regiono plėtros taryboje, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro akcininkų susirinkimuose ir kitose bendrovėse bei įstaigose. Birštono savivaldybės administracija turi tik vieną vairuotoją, kuris yra pavaldus Administracijos direktorei ir nėra mero asmeninis vairuotojas. Turbūt visi atsimename, kaip Covid-19 pandemijos laikotarpiu saugojome vieni kitus, vengėme nebūtinų kontaktų, todėl atlikdama pareigas dažnai naudojausi savo asmeniniu automobiliu. Asmeniniu automobiliu vykau ir į po darbo valandų bei savaitgaliais vykstančius renginius seniūnijos bendruomenėse.

Dar noriu pridurti, ko nepaminėjo A. Tapinas: per pandemiją Birštono savivaldybės taryba, mano iniciatyva, susimažino tarybos nario išmoką 20 procentų. O dabar, po kilusio „Skaidrinam“ skandalo, iš Birštono savivaldybės biudžeto tarybos narių atlyginimams reikia skirti daugiau nei dvigubai lėšų ir neatsiskaitytinai, kaip suprantate, čekiukų pateikti nebereikia. Reikia suprasti, kad tai buvo sisteminė klaida, kurią Lietuvos Respublikos Seimas, priimdamas naujas įstatymo pataisas, jau ištaisė. Šiuo metu ir Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atlieka tarybos nariams skirtų išmokų vertinimą.

Apgailestauju, jeigu ką nors A. Tapino pateikta informacija papiktino ar sukėlė kitokių emocijų. Apmokėjimas tarybos nariams buvo reglamentuotas LR įstatymais bei Tarybų veiklos reglamentais ir Birštono savivaldybės tarybos nariai, tarp jų ir aš, negavome nė vienu centu daugiau, nei buvo nustatyta Birštono savivaldybės tarybos veiklos reglamente ir LR įstatymuose.

Pagarbiai

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close