Svarbesni Prienų rajono savivaldybės 2023 metų lapkričio mėnesio darbai

Lapkričio mėn. darbą pradėjo keturių metų kadencijai išrinkti 39 nauji Prienų r. seniūnaičiai.

Lapkričio 14 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos meno kolektyvų konkurso „Vilties paukštė“ finalinis koncertas. Šiemet konkursas skirtas Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos šimtmečiui.

Lapkričio 7 d. Prienų r. savivaldybėje vyko susitikimas su verslo atstovais. Susitikime dalyvavo daugiau nei 40 verslininkų iš Prienų krašto, Birštono ir Marijampolės. Pristatyti investicinio laikotarpio planuojami projektai – geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo plėtra, atliekų tvarkymas, švietimo, ugdymo, asmens sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų gerinimas, išorinės reklamos ir prekybos bei paslaugų teikimo viešosiose vietose leidimų išdavimo skaitmeninimas, Kauno r. ir Prienų r. savivaldybių skaitmeninės kapinių duomenų bazės sukūrimas, turizmo aplinkos gerinimas ir kt. Kalbėta apie verslo problemas ir iššūkius, dalintasi naujomis idėjomis.

Lapkričio 7 d. pradėtos vykdyti Lietuvos mokyklų žaidynių varžybos: Prienų r. savivaldybės kūno kultūros ir sporto centre vyko rajoninės kvadrato ir futbolo varžybos, zoninės kvadrato varžybos.

Lapkričio 8 d. vyko Vinco Mykolaičio-Putino metų baigiamasis renginys, kurio metu keliautojui, Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos nariui Raimondui Puišiui įteikta Mato Šalčiaus premija. Premija skirta už Mato Šalčiaus kelionių idėjų puoselėjimą ir tęstinumą, fotoalbumus „Asmenybė, prilygstanti kalnui“, „Ekspedicija „Lai Vėjus 2021“, autorinių darbų kelionių tematika viešinimą ir pristatymą įvairiose parodose bei susitikimuose.

Lapkričio 10 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko jubiliejinė, 30-oji, „Metų ūkio“ šventė, kurioje pagerbti darbščiausi Prienų ir Birštono krašto žemdirbiai.

Prienų r. savivaldybės įstaigos, bendruomenės, centrai, draugijos, sąjungos prisijungė prie pirmosios ponios Dianos Nausėdienės inicijuojamos akcijos ir pagamino daugiau nei 100 angelo sparnų, kuriais lapkričio 28 d. papuošta Prezidentūros Kalėdų eglė.

Lapkričio 16 d. Europos Tarybos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“ Prienų r. savivaldybei įteiktas ELoGe ženklas. Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą demokratinį valdymą yra etaloninis vertinimas, kurio tikslas skatinti ir pripažinti gero valdymo praktikas Europos savivaldybėse.

Lapkričio mėn. išduoti statybą leidžiantys dokumentai: mokslo paskirties pastato lopšelio-darželio „Gintarėlis“ Statybininkų g. 17, Prienuose, atnaujinimui (modernizavimui) ir Prienų r. Šilavoto sen. melioracijos sistemų rekonstrukcijai.

Lapkričio 20 d. vyko „Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimo darbo grupės pasitarimas. Priimti susitarimai dėl planuojamų veiklų, aptarti viešųjų pirkimų, mokėjimo prašymų teikimo klausimai. Lapkričio 29 d. projekto įgyvendinimo darbo grupė kartu su Europos socialinio fondo agentūros komanda aptarė įgyvendinamas ir planuojamas projekto veiklas.

Prienų r. savivaldybė, palaikydama Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro akciją, lapkričio 21 d. pakvietė Prienų krašte gyvenančius ukrainiečius į susitikimą. Ukrainiečiai pasidalijo asmeninėmis istorijomis, mintimis, kaip jiems sekėsi įsitvirtinti Prienų r., įsitraukti į visuomeninį gyvenimą, papasakojo apie sunkumus, su kuriais susiduria ieškodami nekilnojamojo turto, darbų.

Lapkričio 24 d. Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre paminėta Prienų r. neįgaliųjų draugijos 35 metų veiklos sukaktis ir artėjanti Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Lapkričio 24 d. Švietimo ir sporto skyrius organizavo mokyklų direktorių ir pavaduotojų ugdymui pasitarimą „Mokyklos pažanga – nenutrūkstamas ir besikartojantis procesas“. Prienų lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė R. Anušauskienė, „Žiburio“ gimnazijos direktorė I. Kačinauskienė ir Išlaužo pagrindinės mokyklos direktorė R. Žilinskienė pristatė nuolatinio mokyklos tobulinimo metodologiją ir „lotoso žiedo“ metodą, vadovai išbandė jį praktiškai ir diskutavo apie pritaikymo galimybes. Aptartos švietimo projektų aktualijos, ikimokyklinio ugdymo turinio atnaujinimas.

Lapkričio 29 d. netekome garsaus Prienų krašto šviesuolio, dvasinio vadovo, Veiverių Rimorystės muziejaus įkūrėjo, Lietuvos kaimo spindulio, Prienų garbės piliečio Kazimiero Skučo.

Lapkričio mėn. iš dalyvaujamojo biudžeto lėšų Stakliškėse pastatytas paminklas, o Prienuose – skulptūra.

Lapkričio mėn. buvo tęsiami kelių kapitalinio remonto darbai V. Gurevičiaus g. Prienuose ir Parko g. Balbieriškyje. Baigtas kapitalinis Grafų Pacų g. ir Naujosios g. Jiezne bei Maironio g. Išlauže remontas. Montuojami turėklai per Verknės g. Pakrovų k. Stakliškių sen. Prienų Dariaus ir Girėno g. vyksta paprastasis šaligatvio remontas – abiejose kelio pusėse šaligatvis pratęsiamas iki perėjos.

Paskutinę lapkričio dieną vykusio tarybos posėdžio metu išnagrinėtas 31 klausimas, 29 pritarta. Patvirtinti 2023 m. savivaldybės biudžeto pakeitimai, taip pat pritarta siūlymui kiekvienam gimusiam vaikui skirti 300 Eur dydžio papildomą vienkartinę pašalpą. Svarstyti bendrojo plano koregavimo, melioracijos, socialinio būsto plėtros ir kt. klausimai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close