Projektas „Literatūrinės dirbtuvės. Linksmai, laisvai ir kūrybingai“

Lapkričio 15 ir 16 dienomis vyko projekto „Literatūrinės dirbtuvės. Linksmai, laisvai ir kūrybingai“ baigiamieji renginiai, kurių metu Prienų rajono mokiniams buvo pristatomos projekto metu įgyvendintos veiklos, vyko diskusijos apie tolimesnius mokinių lūkesčius ir tobulintinus dalykus. Taip pat mokiniai turėjo galimybę išbadyti projekto metu sukurtą literatūrinę instaliaciją „Literatūrinė Prienų krašto himno mankšta“.

Prienų, Jiezno, Pakuonio, Ašmintos, Balbieriškio bibliotekose ir mokyklose vyko 18 „Literatūrinių dirbtuvių“, iš kurių 12 vedė profesionalūs menininkai, 5 menininkė savanorė, vyko 1 susitikimas su Lietuvos medijos kūrėju, taip pat mokiniai dalyvavo 5 literatūrinių instaliacijų dirbtuvėse, kurių metu buvo sukurtos 5 literatūrinės instaliacijos, vyko 6 „Prienų knygiuko“ pristatymai, iš kurių 1 vyko Prienų Bendruomenės vaikų dienos centre, pristatyta 1 virtuali projekto įgyvendintų veiklų paroda, vyko 2 projekto baigiamieji renginiai, sukurta 1 Instagram paskyra. Iš viso projekte dalyvavo 1022 mokiniai.

Literatūrinėse dirbtuvėse ikimokyklinukai susitiko su knygų „Neeilinė diena Balioniškyje“, „Žvaigždininkas“ autore R. Puodžiuke, „Skiemenuotos pasakos. 4 dalis“ iliustratore E. Uleckiene. 1–4 kl. mokiniams dirbtuves vedė rašytojas V. Šidlauskas („Savanos istorijos“), L. Žutautė („Ferdinandas ir Pū“), T. Dirgėla (knygų serija „Domas ir Tomas“), M. Marcinkevičius ir L. Itagaki („Superbobutės“, „Grybo auksas“). „Kūrybines slaptų komiksų dirbtuves“ vedė iliustratorė G. Alice. 6 kl. mokiniams „Literatūrines dirbtuves“ vyko su knygos „Nematomi praradimai“ iliustratore R. Joni. 7 kl. mokiniai susitiko su rašytoju V. Varaniumi („Šiltnamis“), 8 kl. mokiniams knygas „Žvaigždžių medžiaga“, „Rebekos salos“ pristatė rašytoja R. Šerelytė, kūrybinio rašymo dirbtuves vedė M. P. E. Martynenko. 5–8 kl. mokiniams kūrybines dirbtuves vedė rašytoja L. Varslauskaitė („Mano didelis mažas Aš“), 9–12 kl. mokiniai susitiko su rašytoja A. Kenešytė-Grice („Sulaukti aušros“).

Menininkai savanoriai P. Lincevičius, D. Aldakauskas, A. Rasimavičius, A. Volungevičiūtė, E. Uleckienė kartu su įvairaus amžiaus Prienų r. vaikais ir jaunimu sukūrė 5 literatūrines instaliacijas. Bibliotekos kiemelyje vyko sukurtų instaliacijų ir jomis realizuotų meninių idėjų pristatymas. Renginį fotografavo savanorė Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinė M. Žūklytė.

Projekte dalyvavo mokinės savanorės, renginių organizatorių padėjėjos D. Alaveckaitė, G. Karžinauskaitė, G. Einikaitė, U. Grigonytė, savanoris mokinys, Instagram administratorius D. Žukauskas.

Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close