Studentija siaus liaudiškos muzikos festivalyje „Linksminkimos“

Jau rytoj į Vilnių suvažiuoja aukštųjų mokyklų dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų orkestrai ir kapelos iš visos Lietuvos – dvyliktasis dainuojančią, šokančią, muzikuojančią studentiją vienijantis festivalis „Linksminkimos“ šiemet sulauks net penkių šimtų dalyvių.

Tris dienas, lapkričio 24–26 d., sostinėje vyksiantis renginys žiūrovams dovanos liaudiškos muzikos skambesio ir gerų emocijų kupinų koncertų. Festivalis ne tik pradžiugins žiūrovus, bet ir padės jaunimo ansambliams susitelkti bei geriau pasirengti 2024-ųjų vasarą šimto metų sukaktį minėsiančiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“.

Penktadienį 18 val. festivalį atidarys naujai susikūrusi studenčių grupė „EternaFolk“ (kanklės, vokalas, gitara). Lietuvių liaudies melodijas improvizuojančios atlikėjos įkvėpimo semiasi ir džiaze, ir rytietiškose dermėse. Vytauto Didžiojo Švietimo akademijos salėje vyksiančiame koncerte taip pat dalyvaus studentų ansamblių liaudiškos muzikos kapelos.

Antrąją festivalio dieną – lapkričio 25 d. 16 val. Vilniaus rotušė nušvis tautiniais raštais – vyks Lietuvos regionų tautinių kostiumų kolekcijos pristatymas, lydimas liaudies dainų, kanklių ir birbynių garsų. Lietuvių tautinių drabužių įvairovę ir grožį pristatančią kostiumų kolekciją demonstruos ansamblių šokėjai.

Lapkričio 26 d. 15 val. į M. K. Čiurlionio menų gimnazijos Šokio teatrą pakvies baigiamasis festivalio koncertas „Šokim trypkim, linksmi būkim“, kuriame pasirodys visi festivalio dalyviai. Meno ansamblių programose skambės tradicinės ir aranžuotos liaudies dainos, bus atliekami sceniniai liaudies šokiai. Kiekvienas kolektyvas pristatys 10–15 min. trukmės programą – gražiausius, originaliausius kūrinius.

Festivalyje „Linksminkimos“ dalyvaus VDU Švietimo akademijos ansamblis „Šviesa“, Kauno technologijos universiteto ansamblis „Nemunas“, Klaipėdos universiteto ansamblis „Vytinė“, „Vilniaus Tech“ universiteto ansamblis „Vingis“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ansamblis „Ave Vita“, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos ansamblis „Saulė“, Vilniaus kolegijos ansamblis „Voruta“, Vilniaus universiteto ansamblis „Jaunimėlis“, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos ansamblis „Sėja“ ir kapela „Ūkininkas“, Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis.

Festivalio rengėjas – Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Rėmėjas – Kultūros taryba.

Visi festivalio renginiai nemokami.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close