Lapkričio 16 d. vykusio Birštono savivaldybės tarybos posėdžio metu priimti svarbiausi sprendimai

Lapkričio 16 d., ketvirtadienį, vyko Birštono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo priimti Birštono savivaldybės gyventojams svarbūs sprendimai.

Posėdžio metu taryba nusprendė patvirtinti Birštono savivaldybės atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. planą. Plano tikslas – nustatyti komunalinių atliekų tvarkymo sistemų organizavimo priemones, kurios užtikrintų aplinkosaugos, techninius ir higienos reikalavimus atitinkančios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos pasiūlą visiems savivaldybės teritorijoje esantiems asmenims. Plano įgyvendinimas leis užtikrinti, kad komunalinių atliekų susidarymas 2023–2027 m. sulėtėtų. Taip pat būtų sudaryta galimybė dalį priemonių, už kurias atsakinga savivaldybė, finansuoti 2021–2027 m. Europos Sąjungos investicijų fondų lėšomis.

Taryba pritarė projekto „Įvairialypio švietimo plėtojimas Birštono savivaldybėje vykdant visos dienos mokyklos veiklą Birštono gimnazijoje“ įgyvendinimo plano teikimui Europos Sąjungos fondų investicijoms gauti ir Projekto įgyvendinimui. Įgyvendintas projektas sudarys sąlygos kokybiškam, socialiai teisingam ir lygias galimybes užtikrinančiam visapusiškam kiekvieno vaiko ugdymuisi visą dieną saugioje aplinkoje.

Tarybos posėdyje nustatytas Birštono meno mokyklos mokinių ir grupių skaičius, priimtas įsipareigojimas skirti lėšų, reikalingų grupių išlaikymui. Mokiniams bus sudarytos galimybės pasirinkti įvairesnes meninio ugdymo programas, ugdytis prigimtinius meninius muzikos, dailės, šokio ir teatro gebėjimus bei stiprinti bendrąsias kompetencijas. Nustatytas: planinis mokinių / ugdytinių skaičius – 250 mokinių; mažiausias mokinių skaičius formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo grupėse – 6 mokiniai; mažiausias ugdytinių skaičius neformaliojo suaugusiųjų švietimo grupėje – 6 mokiniai.

Birštono savivaldybės taryba nusprendė patvirtinti naujas Birštono muziejaus teikiamų paslaugų kainas. Naujos Birštono muziejaus teikiamų paslaugų kainos bus taikomos nuo 2024 m. sausio 1 d.

Taip pat patvirtintas Birštono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaitos rengimo tvarkos naujas aprašas, atitinkantis Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo ir Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartų pasikeitusias nuostatas.

Pakeisti Birštono savivaldybės būsto fondo sąrašas ir Birštono savivaldybės socialinio būsto fondo sąrašas dėl pasikeitusių kai kurių butų kadastro ir registro duomenų. Nuspręsta patikslinti Birštono savivaldybės tarybos 2019 m. rugsėjo 27 d. sprendimu Nr. TS-161 patvirtintą Birštono savivaldybės būsto fondo sąrašą ir Birštono savivaldybės socialinio būsto fondo sąrašą.

Nuspręsta pakeisti Birštono savivaldybės tarybos 2018 m. rugsėjo 28 d. sprendimu Nr. TS-135 „Dėl Birštono savivaldybės parduodamų savivaldybės būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų sąrašo patvirtinimo ir kai kurių Birštono savivaldybės tarybos sprendimų pripažinimo netekusiais galios“ patvirtintą Birštono savivaldybės parduodamų savivaldybės būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų sąrašą ir Birštono savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 1 d. sprendimo Nr. TSE-119 „Dėl Birštono savivaldybės būstų ir socialinių būstų nuomos mokesčių dydžių nustatymo“ 1 punktu nustatytą Birštono savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos mokesčių dydžių sąrašą.

Birštono savivaldybės taryba nusprendė pakeisti Birštono sporto centro nuostatus, numatant juose funkcijas, susijusias su jaunimo darbo veiklos vykdymu. Birštono sporto centro nuostatuose įteisinus darbo su jaunimu funkciją ir numačius šią veiklą, kaip vieną iš įstaigos tikslų, Sporto centras turės galimybę vykdyti šią veiklą, organizuoti jaunimo užimtumą ne tik sporto srityje, bet ir kitose jaunimui aktualiose ir patraukliose veiklos srityse. Įstaiga turės galimybę dalyvauti jaunimui skirtuose projektuose ir gauti papildomą finansavimą.

Posėdžio metu nuspręsta pradėti rengti teritorijos, apribotos Nemuno ir Kalupio slėnių (iki regioninio parko ribos), valstybinės reikšmės kelio A16 ir N. Silvanavičiaus gatvės Birštone susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros specialųjį planą. Parengus planą, ženkliai padaugėtų kurorto gyventojų, gyvenamosios paskirties būdo objektų su teritoriją aptarnaujančiais komerciniais objektais.

Taryba nusprendė užprenumeruoti 2024 m. 350 laikraščio „Gyvenimas“ priedo ,,Birštono versmės“ egzempliorių ir 20 laikraščio „Naujasis Gėlupis“ priedo „Prie Vytauto kalno“ egzempliorių Birštono savivaldybėje gyvenantiems neįgaliesiems ir pensinio amžiaus sulaukusiems asmenims. Užprenumeravus pasirinktą Birštono krašto žmonėms skirtą spaudos leidinį, didelė neįgaliųjų ir pensinio amžiaus asmenų dalis turės galimybę daugiau sužinoti apie krašto aktualijas, Savivaldybės tarybos ir Administracijos veiklą.                     

Posėdžio įrašą galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą:

https://www.youtube.com/watch?v=aGp8hHPpneo

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close