Susitikimas su išdykėlės Kakės Makės autore Lina Žutaute

Rugsėjo 20 dieną Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko nepaprastas susitikimas su žaismingų istorijų apie vaikų pamėgtą išdykėlę Kakę Makę autore Lina Žutaute, kuri mažiesiems skaitytojams pristatė pirmą pačios sukurtą „rimtą“ istoriją apie katiną Fedinandą ir šunelį Pū bei jų nuotykius Australijoje. Susitikime dalyvavo Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos 3 klasės mokiniai su mokytoja Laima Vaitulevičiene.

2012 metais knyga „Ferdinandas ir Pū“ pelnė Prano Mašioto premiją, teikiamą už geriausią metų knygą vaikams! Ji taip pat įtraukta į tarptautinį IBBY Garbės sąrašą! Šioje knygoje ne tik pasakojama šmaikšti ir jautri istorija apie katino Ferdinando ir šunelio Pū nuotykius, daug dėmesio skiriama ir tam, kas gyvenime svarbiausia – draugystei, skatinama empatija ir rūpinimasis augintiniais, o meniškos iliustracijos lavina estetikos suvokimą. 2013 metais pasirodė ir antroji knyga „Ferdinandas ir Pū. Žygis į Australiją“ – kurioje dar daugiau linksmų nuotykių, dar daugiau keistų ir baisiai įdomių herojų, dar daugiau nuostabiausio katino Ferdinando išminties perliukų.

Po išsamaus knygų pristatymo vaikai savo įspūdžius įprasmino gamindami linksmuosius knygų veikėjus. Kiekvienas galėjo rinktis kurti katiną arba šunelį. Rašytoja vaikus mokė kaip pasigaminti erdvinę kompoziciją. Mokiniai džiaugėsi dailiais, puikiai pavykusiais darbeliais ir išmokta nauja, įdomia technika.

Susitikimas su rašytoja Lina Žutaute organizuojamas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

                         Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close