Automobilio pervežimas po avarijos

Avarija – tai netikėtas ir nepageidaujamas transporto priemonių susidūrimas. Deja, tai neišvengiama ir avarijos Lietuvos keliuose vyksta kasdien. Pasiseka, jei susidūrimas silpnas, be didelių nuostolių ir sužalojimų, tačiau avarija gali būti ir didesnė, kuomet stipriai apgadinamos transporto priemonės ir sunkiai sužalojami žmonės.

Po avarijos svarbu apgadintą transporto priemonę pašalinti nuo važiuojamosios dalies, kad užtikrinti kitų eismo dalyvių saugumą. Be abejo, nevisada pavyksta tai padaryti savarankiškai, nes automobilis po susidūrimo gali būti nevažiuojantis, čia į pagalbą pasitelkiame pagalbos kelyje paslaugas – išsikviečiame tralą, kuris perveš automobili į reikiamą vietą.

Dažniausiai pasitaikančios avarijų priežastys

Neatidumas vairuojant: tikrai dažna avarijų priežastis yra vairuotojo neatidumas. Netekti dėmesio vairuotojas gali dėl naudojimosi telefonu, maisto valgymo ar užsiėmimo kita pašaline veikla.

Greičio viršijimas: vairuotojai, kurie viršija leistiną greitį, padidina avarijos riziką. Greičio viršijimas ilgina stabdymo kelią ir sutrumpina reakcijos laiką.

Saugaus atstumo nesilaikymas: nepakankamas atstumas tarp transporto priemonių gali sukelti avariją, ypač kai reikia staiga sustoti.

Dėl oro sąlygų: nepalankios oro sąlygos, tokios kaip lietus, sniegas, ledas ar rūkas, gali padidinti avarijų riziką, nes pasikeičia kelio danga.

Nesaugus vairavimas: nesaugus elgesys vairavimo metu, toks kaip kelių eismo taisyklių pažeidimas, kelia pavojų savo ir kitų eismo dalyvių saugumui bei didina avarijos riziką.

Techninės problemos: automobilio techniniai gedimai, pvz.: stabdžių gedimas ar padangos sprogimas, gali sukelti avariją.

Nuovargis: Ilgai vairuojant ir tinkamai nepailsėjus, žmogaus reakcija gali sulėtėti, o tai padidina avarijos riziką.

Kaip tinkamai pervežti automobilį po avarijos?

Po avarijos būtina užtikrinti saugų automobilio pervežimą. Jei avarijos metu nebuvo pažeistos pagrindinės automobilio sistemos ir jis yra važiuojantis, nugabenti jį iki reikiamos vietos galima savarankiškai, bet tai daryti reikia atsargiai ir ypač atidžiai. Kitu atveju, kai automobilis patyrė “sunkesnius sužalojimus”, prireiks pagalbos jį transportuojant. Tokioje situacijoje galima arba vilkti automobilį arba pervežti tralu. Visuomet svarbiausia užtikrinti saugumą, tiek savo, tiek kitų, todėl spręsti, kaip bus transportuojamas automobilis reikia tik įvertinus aplinkybes ir galimą riziką.

Automobilio vilkimas

Visų pirma, įsitikinkite, kad tai daryti saugu, vairuotojas turėtų patikrinti, ar vairo mechanizmas yra veikiantis ir bent tiek reaguoja stabdžiai. Taip pat apžiūrėkite ar tempimo metu iš automobilio ant važiuojamosios dalies nepradės byrėti detalės. Tempti automobilį galima standžiąja vilktimi, kurios ilgis turi būti ne ilgesnis nei 4 metrai arba lanksčiąja vilktimi, kurios ilgis turi būti nuo 4 iki 6 metrų. Tempimo virvė turi būti ryški ir matoma kitiems vairuotojams bei tempimo metu buksyravimo virvė turi būti įtempta.

Jei jūsų automobilyje yra įsukama tempimo kilpa, o tokios neturite, nereikia ieškoti būdų užkabinti virvės neįprastose vietose, kadangi, tai tikrai nėra saugu ir greičiausiai viskas pasibaigs dar didesniu transporto priemonės apgadinimu.

Velkamajame automobilyje visada turi būti įjungtas avarinės šviesos signalas, kad kiti eismo dalyviai būtų informuoti. Važiuoti būtina švelniai iš lėto ir neatliekant staigių veiksmų. Prieš tempiant automobilį reikia įvertinti maršrutą ir pasirinkti būtent tą, kuriame būtų kiek įmanoma mažesnis eismas, mažiau posūkių ir sustojimų ir, žinoma, nevilkti keliais, kuriuose tai daryti draudžiama. Velkant automobilį be galo svarbi komunikacija tarp vairuotojų. Reikia sutarti kelionės tikslą, greitį, kuriuo bus važiuojama, o geriausia jei vairuotojai galėtų kelionės metu kontaktuoti, pasinaudojant laisvų rankų įranga.

Automobilio pervežimas tralu

Toks automobilio pervežimo būdas padės išvengti streso ir sutaupyti laiko. Viskas ko reikia, tai tiesiog turėti techninės pagalbos kelyje numerį ir paskambinti. Svarbu, kad tarnyba teiktų tralo paslaugas visoje Lietuvoje, tada būsite užtikrinti, kad sulauksite pagalbos nepriklausomai nuo savo buvimo vietos. Tada galite atsipalaiduoti ir patausoti savo nervus, nes visomis kitomis problemomis pasirūpins atvykę specialistai.

Atvykus tralui, įvertinama automobilio būklė ir prasideda kėlimas ant platformos, jei reikia naudojami specialūs įrankiai procesui palengvinti. Kuomet transporto priemonė jau atsiduria ant platformos, ji yra saugiai pritvirtinama ir vežama į nurodytą vietą. Sutartoje vietoje automobilis taip pat saugiai nukeliamas nuo platformos ir toliau jau jūs sprendžiate, ką su juo daryti. Galbūt norėsite remontuoti ar parduoti, o gal priduoti į metalo laužo supirktuvę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close