KUO SKIRIASI LIETUVOS ŽVAIGŽDUTĖS NUO UŽSIENIO ŽVAIGŽDŽIŲ?

Lietuvoje jau nuo mažens dalis vaikų svajoja kuo greičiau tapti eterio ir popso žvaigždėmis. Tačiau tai nori pasiekti be didesnių pastangų. Tai akivaizdu iš televizinių projektų, kuriančių „žvaigždes“. Į juos dažniausiai veržiasi gana jauni vaikai arba vaikystėje pasilikę suaugusieji. Deja, retas iš jų turi elementarią klausą ir atsakingo buvimo scenoje jausmą.

Ką apie „žvaigždės“ vietą gyvenime mano televizinio projekto „Lietuvos talentai“ nugalėtojas akordeonininkas Martynas Levickis?

Martynas Levickis kelią į „žvaigždes“ yra linkęs vertinti filosofiškai. Anot jo, iliuzija, jog žvaigždės gyvena be rūpesčių, tai tik išorinė jų paveikslo pusė, o iš tikrųjų joms irgi tenka remtis į žemę, nors svajonės kviečia skrajoti padebesiais. Kaip ten bebūtų, aukšti pasiekimai mene be sunkaus ir kartais netgi alinančio darbo neįmanomi.

Kas Lietuvoje dažniausiai pelno tikrą tarptautinę šlovę?

Gal nieko keisto, kad tikrąsias aukštumas tiek populiariojoje masinėje, tiek elitinėje kultūroje pasiekia tik vienetai. O iš tų vienetų būrio vos vienas, gal dar kitas pajėgia pelnyti tarptautinę šlovę. Kas įdomiausiai, pasaulinio masto žvaigždėmis tampa tik tie Lietuvos kūrėjai, kurie yra pasižymėję rimtojo meno žanruose. Tuo tarpu popsinės žvaigždutės, užsidėję muzikines kaukes, tenkinasi nelabai vykusiu užsienio žvaigždžių mėgdžiojimu. Kas liūdniausia, joms to ir užtenka, kad galėtų sužavėti paauglių minias, patys niekaip negalėdami išsinerti iš per ilgai užtrukusios paauglystės.

Ką apie populiarumo siekimą per televizinius projektus mano patyrę scenos mohikanai?

Dainininkai, kuriuos nedvejojant galima prilyginti Lietuvos masto žvaigždėms, nedviprasmiškai užsimena, jog scenoje neužtenka vien rodyti gerą savo balsą ir nepriekaištingą muzikinę klausą. Pirmiausiai reikia įsitikinti, ar Dievas gimstant tau suteikė artistinį žavesį, kuris užvaldo žiūrovų širdis. Be šio žavesio nieko rimtesnio neįmanoma nuveikti scenoje nei dainuojant, nei vaidinant.

Kičinė popkultūra atlikėjui negali suteikti tikrą dvasinį pakilimą, kurį patiria scenai pašauktieji menininkai, dalindamiesi juo su publika. Sunku tikėtis didelio dvasinio pakilimo, nes dauguma Lietuvos žmonių, atgavus nepriklausomybę, pagrindinį dėmesį skyrė materialiniam suklestėjimui, kuris laikui bėgant užgožė dvasinius dalykus. Ką jūs manote apie Lietuvos žvaigždes? Jūsų samprotavimų laukia interneto portalas: https://pickvibe.lt/.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close