Automobilių raktų ir spynų remontas: ką daryti jeigu spyna ar raktas sugedo?

Kaip ir visos automobilių dalys, raktai ir spynos išsidėvi, lūžta bei nustoja veikti dėl kitų priežasčių kaip korozija ar elektronikos problemos. Dauguma atveju, šios dalys gali būti pilnai suremontuotos arba dalinai pakeistos, kas yra gerokai pigiau nei šių dalių pilnas keitimas naujomis.

Automobilių raktų remonto variantai:

Automobilio raktas yra vienintelė automobilio dalis, kuri didžiąją laiko dalį laikoma atskirai nuo jo. Dėl šios priežasties, jos išsidėvėjimas ir gedimas gali pasireikšti bet kuriuo metu: raktas gali būti netyčia išskalbtas su kelnėmis, jo korpusas įplyšti dėl pasenusios gumos ar geležtė sulūžti užvedimo spynoje. Pažeidimai gali paveikti ne tik rakto išorines dalis – korpusą ir geležtę, bet ir vidines – mikroschemą ir čipą (imobilaizerį). Svarbiausia, pasireiškus gedimui turėti omeny, kad dažnai tai yra išsprendžiama.

Kuomet yra pažeista išorinė rakto dalis, automobilių raktų remontas atliekamas pakeičiant sulūžusius ar suplyšusius komponentus naujais, tam tikrais atvejais, seni komponentai gali būti suremontuoti ir kitais būdais. Pavyzdžiui, jeigu rakto geležtė sulūžo, nebūtina gamintis naują raktą – galima įdėti vidinius komponentus į naują korpusą ir išpjauti naują geležtę pagal sulūžusią arba pagal spyną, tuomet nereikės programuoti naujo imobilaizerio ar pultelio.

Esant mikroschemos, atsakingos už nuo nuotolinį valdymą ir imobilaizerį, pažeidimams, automobilių raktų remontas atliekamas kitaip. Mikroschema turi būti atidžiai apžiūrėta ir įvertinta specialisto. Tam tikri pažeidimai gali būti matomi plika akimi, o kartais tenka pasinaudoti padidinamuoju stiklu ar mikroskopu. Neretais atvejais, komponentus ant mikroschemos kaip pvz. mygtukai galima perlituoti naujais, o senus komponentus perlituoti iš naujo, kadangi su laiku jie gali kažkiek atsikabinti ir dėl to nebeveikti.

Kada reikalingas automobilių spynų remontas?

Dauguma automobilių turi bent dvi spynas: durų ir užvedimo, tačiau tam tikri naujesni automobiliai naudoja ir „beraktę“ užvedimo sistemą, kuomet automobilis užsiveda mygtuku. Automobilio spynų remontas gali būti reikalingas bet kuriai iš spynų, kadangi jos visos gali pradėti strigti, raktas gali neįsikišti arba jos gali visai nebeveikti.

Automobilio užvedimo spynos remontas gali būti reikalingas kuomet raktas stringa spynoje, sunkiai įsikiša, yra problema su vairo užraktu (dar žinomo kaip vairo blokatorius) arba kai spyna visai nesisuka raktu. Dažnais atvejais, ši bėda gali būti pilnai suremontuota sutvarkant išdilusius, kreivus arba sulaužytus spynos komponentus spyną pilnai nuėmus iš išsiardžius, o jeigu automobilio užvesti nepavyksta, tam nebūtina jį gabenti iki serviso tralu. Savo darbą žinantis spynų tvarkymo meistras gali atvykti į vietą ir išspręsti šią bėdą valandų ar dienos bėgyje.

Automobilio durelių spyna dažniausiai nustoja veikti ne nuo išdilimo, bet dėl patekusios drėgmės ir purvo. Patekusi drėgmė gali sugadinti spynos komponentus korozija arba oksidacija, o purvas sulipina vidinius komponentus ir neleidžia jiems veikti. Automobilių spynų remontas tokiais atvejais atliekamas nuėmus, išsiardžius, pravalius ir suremontavus vidinius komponentus, po ko spyna veikia kaip nauja.

SOS Atrakinimas savo tinklapyje https://sos-atrakinimas.lt/, pateikia daugiau informacijos apie automobilių raktų ir spynų remontą bei siūlo garantuotą ir skubią pagalbą visais susijusiais atvejais.

Kaip išvengti raktų ir spynų gedimo?

Geriausias būdas išvengti didelių gedimų yra laiku viską suremontuoti, pasireiškus bet kokiems strigimams ar net menkiausiems gedimams, kadangi vėliau jie gali peraugti į nemenką galvos skausmą. Taip pat svarbu nesinaudoti kreivu ar įtrūkusiu raktu, kadangi šis gali sulūžti ir užstrigti automobilio spynoje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close