Savaitgalį nuskambėjo tarptautinis karinių orkestrų festivalis „Military Tattoo Lithuania 2023” (fotogalerija)

Rugpjūčio 26-27 d. vyko antrą kartą Lietuvoje organizuotas tarptautinis NATO karinių orkestrų festivalis „Military Tattoo Lithuania 2023“. Šeštadienį turėjęs vykti pagrindinis festivalio koncertas, dėl nepalankių oro sąlygų buvo perkeltas į rugpjūčio 27 dieną. Šiuo renginiu Lietuvos kariuomenė paminėjo rugpjūčio 31 d. sukaksiantį okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos 30-metį.

Vilniaus Katedros aikštėje skambėjo įvairūs kūriniai, kuriuos visuomenei dovanojo kariniai orkestrai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos. Festivalio žiūrovai stebėjo unikalius pasirodymus, su muzika sujungtą choreografiją ir rikiuotės elementus. Pasirodymų metu orkestrai atliko nacionalinius ir tarptautinio pripažinimo sulaukusius populiarius kūrinius, žygiavo ir formavo įspūdingus gyvuosius piešinius. Didžiajame koncerte žiūrovai turėjo galimybę pamatyti Odesos (Ukraina) šokėjų ir būgnininkių grupę „The Crazy Drummers,” kuri garsėja savo pasirodymais festivaliuose visame pasaulyje. Renginyje pasirodė hiphopo muzikos grupė „G&G Sindikatas“, operos solistė – sopranas Aistė Pilibavičiūtė, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, atlikėjai Girmantė Vaitkutė ir Martynas Vilius, kanklininkė Aistė Bružaitė.

Negalėję tarptautinio karinio orkestrų festivalio ,,Military Tattoo Lithuania 2023“ pamatyti gyvai, jo įrašą per LRT televiziją galės stebėti rugpjūčio 30 d. per LRT Plius televiziją.

„Military Tattoo” istorija prasidėjo nuo seno posakio „doe den tap toe,” kuris pirmiausia kvietė kareivius sugrįžti į kareivines po miesto pramogų. Ši tradicija vėliau išsivystė į tarptautinius karinių orkestrų festivalius su šviesiais efektais, populiarėjusiais per pasaulinius karus ir plačiai paplistančiais XX amžiuje Europoje, Azijoje, Afrikoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close