Knygos pristatymas „Pasibaidęs Dievo žirgas“

Rugpjūčio 24 d. Poeto Justino Marcinkevičiaus kiemelyje prie jo vardo bibliotekos vyko Juozo Gaižausko knygos „Pasibaidęs Dievo žirgas“ pristatymas. Dalyvavo autorius ir aktorė Emilija Latėnaitė.

Ne vieną piligriminį kelią įveikęs rašytojas ir atlikėjas pasakojo, kad knyga „Pasibaidęs Dievo žirgas“ skiriasi nuo kitų jo parašytų knygų. Šioje knygoje laikas tiksi kitaip. Vieną minutę tu gali būti kalnuose, kitą jau būti Jeruzalėje. Ši knyga jautri. Tiek skaitant, tiek rašant ne vieną ašarą galima nubraukti. „Įsivaizduokite, kad turite draugą, kuriam liko mažai laiko. Ir tas draugas ruošiasi į paskutinę kelionę. Jo atmintį pasiglemžia liga. Stengiasi prisiminti, bet neišeina. Kas gali nutikti žmogui, kuris nežino, kelinti dabar yra metai ir kaip jie skaičiuojami? Nežinant, kur jis yra ir net nesuprantant, kokia kalba kalbi?… Ši knyga ir yra apie tai. Apie kelionę, apie paskutinę kelionę“. O knygoje esančiam eilėraščiui „Prie Jordano upės“ rašytojas sukūrė muziką, nes norėjo, kad skaitytojai, išgirdę tą muziką, galbūt prisimintų eilėraštį.

Kiekvieną kartą rašytojas, susitikęs su skaitytojais, sugeba juos nustebinti. Ne išimtis ir šis kartas. Juozas Gaižauskas pristatė ir savo naujausią, dar kvepiančią spaustuvės dažais knygą „Antarktidos indėnai“. „Turinį sudėtinga būtų papasakoti, bet galiu pasakyti taip: „Skaitykit šią knygą, kai sunku. Ši knyga tarsi pasaka. Ir vaikams, ir suaugusiems. Tiesiog, skaitykit…“.

Renginio metu Juozas Gaižauskas su Emilija Latėnaite susirinkusiems padovanojo ne vieną savo kūrybos dainą. Kiekvieną melodiją lydėjo istorijos, kurios sukėlė daug juoko. Kai autoriai dainavo – „grožiu, gerumu nuspalvino vakaro tylą…“, todėl vakaras kartu visai neprailgo.

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: Šviežia knyga“. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Projektą remia Prienų rajono savivaldybė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close