Kibkit, žuvelės, didelės ir mažos

Liepos 11-12 d. Birštone, prie Nemuno, savo meistriškumą ir profesionalumą demonstravo stipriausi Lietuvos ir kaimyninių valstybių –Latvijos ir Baltarusijos – žvejų klubų atstovai. Vyko „Tubertini Feeder Cup 2013 turnyras“.

Pasak vietinių žvejų, Nemune yra įvairios žuvies, tik ne visada pavyksta sumeškerioti. Prieš kelerius metus čia buvo sugautas šamas, svėręs16 kilogramų, o mažesnių lydekaičių, starkių ar karšių pasitaiko dažnai.

Pasak turnyro dalyvių, žuvis kibo neblogai, skųstis negalima, tad ir nepagavusiųjų nebuvo. Didesnis ar mažesnis laimikis priklausė nuo meškeriotojo profesionalumo ir praktinių žinių pritaikymo. Vieniems sekėsi geriau, kitiems kiek prasčiau. Kas žino, nuo ko tai priklausė: nuo jauko, meškerės ar žvejo sėkmės.

Birštoniečiai smalsiai stebėjo, kaip prie Nemuno susėdo gausus būrys žvejų sportininkų, ginkluotų įvairiausia įranga. Daugelis tokių žvejybos priemonių net nebuvo matę.

„Tubertini Feeder Cup“ turnyras vyksta 4 etapais vis kitoje vietoje. Kiekvieno etapo metu dalyviai varžosi dviem turais ir 2 dienas burtų keliu ištrauktame sektoriuje. Į Birštone vykstančias varžybas atvyko net 33 žvejai sportininkai (16 komandų), tarp kurių buvo trys komandos iš kaimyninių šalių.

Žvejyba vyko labai permainingai, iš karo lyderį numatyti buvo pakankamai sudėtinga. Vieną dieną vienam geriau kibo, kitą – kitam.

Geriausiai sekėsi gaudyti žuvį „Fideris-Timar Mix“, kurioje rungtyniavo  Paulius Korsakas ir  Rimas Kudirka, per abi dienas išsilaikę antroje pozicijoje. Užsidirbę 8 baudos taškus jie triuškinama persvara laimėjo turnyrą komandinėje įskaitoje. Per dvi dienas jie sumeškeriojo34,339 kilogramožuvies ir užtikrintai laimėjo pirmąją vietą, turėdami 8 baudos taškus. Antroji vieta atiteko „Ant bangos – Timar Mix“ vyrams, į savo sietelį sudėjusiems32,905 kilogramožuvies ir užsidirbusiems 17 baudos taškų. Trečioje vietoje liko „Žvejo tribūna I“, surinkusi 23 baudos taškus ir pagavusi23,022 kilogramolaimikio. Latvių komanda „Gudriem.lv“ tenkinosi ketvirtąja vieta.

Asmeninėje įskaitoje aukso medalį ir prizus laimėjo Martynas Mikelionis iš „Ant bangos – Timar Mix“ komandos, kurio laimikis svėrė23,326 kilogramo. Antroji vieta atiteko patyrusiam žvejui sportininkui Pauliui Korsakui („Fideris-Timar Mix“), sugavusiam17,761 kilogramo, ir jo komandos draugui Rimui Kudirkai, kurio sugauta žuvis svėrė16,578 kilogramo. Valdas Tichomolovas, sugavęs14,039 kilogramolaimikį, asmeninėje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą.

Didžiausias varžybų metu sugautas karšis svėrė1,756 kilogramo.

Atėjusieji pasižiūrėti žvejybos dugnine meškere svarstė, kur varžybų dalyviai deda pagautą žuvį. Gal galima nusipirkti?

Pagal „Tubertini Feeder Cup“ taisykles, per varžybas pagauta žuvis paleidžiama atgal į vandenį.

Kol teisėjai neatvyko sverti žuvies, kiekvienas dalyvis jas laiko tinklelyje, panardintame į vandenį. Pasvėrus žuvys vėl grąžinamos į tinklelį ir įleidžiamos į vandenį. Ir tik tada, kai pasibaigia visos zonos sektoriaus žuvies svėrimas, teisėjas duoda ženklą žuvis paleisti. Taigi po varžybų nei žuvienės, nei žuvų tikėtis neverta. Tai įtemptas darbas, reikalaujantis susikaupimo, sumanumo ir kantrybės.

Kaip pasakojo vienas iš renginio organizatorių, Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys, visiems turnyro dalyviams labai patiko Birštonas, patiko renginio organizavimas. Štai vienas iš atsiliepimų:

„Nors dalyvavau pirmą kartą, man šios varžybos patiko. Nuotaika visų puiki, žuvies tikrai buvo. Suorganizuota viskas kuo puikiausiai, savo rezultatu patenkintas. Dėkui visiems už puikų organizavimą ir dėkui dalyviams, kurie tikrai laikėsi taisyklių ir buvo gana puikios nuotaikos.“ Paulius

Renginio dalyviai nuoširdžiai dėkoja Birštono miesto savivaldybei – už idealų varžybų vietos paruošimą, Birštono sporto centrui – už visokeriopą pagalbą, UAB MYKO – už prizus ir vertingas dovanas, UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ – už „Vytautą“ ir kepuraites, S. Aleškevič – už itin vertingą organizacinį darbą,
N. Miknevičiui – už puikų varžybų teisėjų darbo organizavimą, Arūnui Gailiui – už lenteles ir burtų žetonus, Tomui Daigoriui, Andriui Šerpenskui – už pagalbą teisėjaujant, Antanui Abraičiui – už kavą, visiems varžybų dalyviams – už gerą nuotaiką,draugiškumą, sąžiningą kovą.

Stasė Asipavičienė

1 thought on “Kibkit, žuvelės, didelės ir mažos

Comments are closed.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close