Jonavos, Kauno, Prienų rajonuose vyksta lauko taktikos pratybos „Aršus Vilkas 23/2“

Rugpjūčio 16-27 dienomis Jonavos, Kauno ir Prienų rajonuose vyksta vienos didžiausių Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono padalinių lauko taktikos pratybos „Aršus Vilkas 23/2“.

Algirdo pėstininkų bataliono profesinės karo tarnybos ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai treniruosis ir bus vertinami pagal vykdomas gynybines užduotis apgyvendintoje vietovėje, veikiant su pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas”. Bus atliekamas transporto ir karių perdislokavimas tarp operacijos rajonų, kuriuose kariai treniruosis atlikti taktinio žygio, skirtingų tipų žvalgybos, mūšio apgyvendintoje vietovėje ir kitokias gynybos užduotis. Paskutinėmis pratybų dienomis Gaižiūnų poligone vyks V-ojo etapo kovinio šaudymo pratybos. Aukščiausio lygio kovinio šaudymo pratybų metu kariai ne tik šaudo į stacionarius taikinius šaudykloje, bet tai atlieka taktiškai judėdami vietovėje bei sąveikaudami tarp padalinių.

Pratybose „Aršus Vilkas 23/2“ bus naudojami imitaciniai šaudmenys, pirotechnikos užtaisai, skleidžiami garsai iš garsiakalbių. Ramybės valandomis (nuo 22:00 iki 08:00) didelį garsą skleidžiančios priemonės nebus naudojamos. Gyventojai gali patirti trumpalaikių nepatogumų automobilių eisme, kuomet kariai vykdys kontrolės posto ar taktinio judėjimo vietovėje užduotis.

Rugpjūčio 19 d. Išlaužo miestelyje (Prienų raj.) Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų batalionas surengs ginkluotės ir technikos parodą, kurioje bus galima pabendrauti su kariais bei iš arčiau apžiūrėti pėstininkų kovos mašiną „Vilkas“.

Algirdo pėstininkų batalionas – vienas iš Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ dalinių. Šis batalionas nuo pat nepriklausomybės atkūrimo pasižymėjo kaip profesionalus, išskirtinės kovinės dvasios, palaikantis ypač aukštą parengtį ir orientuotas į kokybišką karinį rengimą vienetas. Lietuvai stojant į NATO Algirdo batalionas pratybose pademonstravo šalies kariuomenės pasirengimą atitikti Aljanso kariuomenėms keliamus standartus, o šiandien šis dalinys – pirmasis Lietuvos kariuomenėje apginkluotas pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close