Paslaptingasis šungitas

Apie šungitą, tik vienintelėje pasaulio vietoje randamą mineralą neseniai teko išgirsti, kai vienas pažįstamas žmogus dalijosi savo įspūdžiais iš Karelijos. Daugiau kaip 30 metų išgyvenęs atšiauriame krašte, jis daug įdomių dalykų pasakojo apie jo gamtą, žmones ir istoriją. Besidomint vandens reikšme žmogaus gyvenime vėliau teko bendrauti su specialistais, kurie papasakojo daug beveik neįtikėtinų dalykų apie mūsų kasdien naudojamą vandenį, o taip pat ir apie šungitą.

Šungitas – skalūno akmuo, randamas tik Rusijoje, netoli šiaurės Šungo, Karelijoje. Iš čia ir kilęs paslaptingojo juodojo akmens pavadinimas. Pirmą kartą jį išvydus, pasirodė labai panašus į anglį ar grafitą. Šungitas – gamtos mineralas, pasak mokslininkų, turintis ypatingu būdu sudarytą kristalų gardelę, kurios pagrindą sudaro molekulinė anglis. O anglis, kaip visi žinome, sudaro gyvybės žemėje pagrindą. Yra atrastos 5 anglies atmainos, o viena iš jų – fulerenas. Tai sferos molekulės, iš kurių ir sudarytas šungitas.1996 m. Amerikos mokslininkai už tai, kad laboratorijoje atrado fulereną, gavo Nobelio premiją.

Pagal mokslinius skaičiavimus, šungitui apie 2 milijardai metų. Spėliojama, iš kur atsirado šis paslaptingas ir keistas akmuo. Prieš 2 mlrd. metų mūsų planetoje miškų dar nebuvo, iš kur galėjo susiformuoti anglies junginiai. Ir staiga randami didžiuliai nuostabaus mineralo klodai. Kas juos padovanojo žmonijai?

Atsakyti galima labai paprastai: Dievas numatė spąstus, į kuriuos savo civilizacijos pasiekimais nuvarys žmonija. Jis sukūrė šungitą, kaip išsigelbėjimo priemonę, kad būtų išsaugota gyvybė žemėje. Ne veltui dažnai šiaurė nurodoma kaip išsigelbėjimo nuo ekologinių nelaimių vieta. Pagal kitą teoriją pasakojama, kad šungitas – tai didžiulis meteorito, atnešusio į žemę gabalą suskilusios planetos „Faeton“, kur kažkada buvo deguonį naudojanti gyvybės forma. Būtent ją didžiulė planetos nuolauža ir atnešė, o jos kritimo vietoje susiformavo šungito klodai. Dar yra daroma prielaida, kad šungitas turi vulkaninės kilmės medžiagų požymių ir ypatybių.

Manoma, kad krisdamas meteoritas sukėlė daug dulkių, dėl to žemėje ženkliai pasikeitė klimatas. Karelijoje Onegos ežeras yra uolienoje, tarsi taurėje, o jo vanduo minkščiausias ir tyriausias planetoje, nors į jį įteka daugelio gamyklų vandenys. Šis fenomenas paaiškinamas tuo, kad uolieną, kurioje yra šis ežeras, sudaro mineralas šungitas.

Nežinia iš kur atsiradęs mineralas yra labai vertingas, vadinamas sveikatos akmeniu. Jam nėra lygių dėl jo gydomųjų savybių. Šungitas gydo, gelbėja, valo, saugo atstato ir net augina. Kas įdomiausia, viską, kas kenksminga, jis sugeria ir pašalina, o kas naudinga – koncentruoja ir atstato. Mokslininkai, tyrinėję šungitą, vieningai tvirtina: tai stebuklas. Šungitą sudaro įvairių organinių medžiagų mišinys, kurio net 97 proc. tirpsta vandenyje. Šio proceso metu fulerenai patenka į tirpalą ir pakeičia vandens struktūrą bei savybes.

Tiesą sakant, dar ne visos šungito savybės yra visiškai ištyrinėtos ir galimybės atskleistos. Mokslininkai užsiima šio paslaptingo mineralo tyrinėjimais. Juos vykdo Maskvos valstybinis universitetas, Tulos valstybinio universiteto mokslinių tyrimų institutas ir kt.

Teko kalbėtis su žmonėmis, kurie jau įsitikino gerosiomis šungito savybėmis. Iš tikrųjų vanduo, palaikytas ant šungito akmenukų, tampa labai skaidrus ir malonus gerti. Vieną litrą mineralizuoto vandens galima paruošti turint100 gramųšungito akmenukų ar skaldos. Jau po pusvalandžio vanduo įgauna antibakterinių savybių, o gydomųjų – po trijų parų. Ant šungito laikytą vandenį reikia nupilti į kitą indą, o užpilti naują. Pasak jį geriančių žmonių, savijauta tikrai pagėrėja.

Šiais metais Birštono šventės metu buvo prekiaujama ir šungito gaminiais. Atstovai Rygoje siūlė įsigyti įvairių dirbinių ir gryno mineralo. Tai buvo karoliai, apyrankės, pakabučiai, rutuliai, piramidės, skalda ir kt. Tiesa, kainos pakankamai didelės – 60-300 Lt. Pigesnė skaldelė ir rutuliukai, kainavę 20-40 Lt.

Šungito piramidės gali apsaugoti nuo neigiamos energetinės ir patologinės kitų žmonių įtakos. Jos yra gera apsauga nuo „nužiūrėjimo“, t. y. nuo svetimo neigiamo energetinio-informacinio lauko stimuliacijos, kuris paveikia žmogaus organizmą be matomų priežasčių. Piramidė (jų yra įvairių dydžių) laikoma viena efektyviausių priemonių prieš geopatogeninę spinduliuotę. Ji gali sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, atspindėti jį ir neutralizuoti.

Šungito amuletas saugo jį nešiojantį žmogų nuo „blogos akies“, sulaiko ir reguliuoja vidinius išgyvenimus ir emocinius proveržius. Manoma, kad juodojo akmens uždavinys ir yra apsaugoti žmones nuo tamsiųjų jėgų, savo juodumu sugerti ir išsklaidyti skausmą, baimes ir abejones.

Šungito karoliai pagaminti iš aukštos kokybės šungito. Jie koncentruoja ir sugeria neigiamą energiją, turi stiprių apsaugos ir gydomųjų savybių.

Šungito diržas yra skirtas raumenų, nugaros ir dubens srities skausmams sumažinti, o taip pat esant osteochondrozei ar sergant radikulitu.

Šungito akmenys naudojami gydomajam masažui ir neigiamos energetikos pėdsakų  šalinimui. Šungito akmenys mažina sąnarių skausmą. Akmenį pridėjus prie skaudamos vietos, skausmas nurimsta, o sergant sloga ar sinusitu, pašildytus akmenukus reikia pridėti prie kaktos ir nosies.

Tvirtinama, kad tik šungito vonios ir pastos padeda išgydyti neurodermitus, egzemas, diatezę ir tropines opas. Šungito filtrai ne tik gerai išvalo vandenį, bet ir panaikina alerginių ligų šeimoje priežastis, gerina savijautą sergant gastritu, inkstų ligomis ir cukriniu diabetu.

Reguliarus šungito vandens vartojimas pagerina angliavandenių apykaitą ir sumažina kitų organų pažeidimo laipsnį. Geriamas šungito vanduo kartu su išoriniu šungito pastos naudojimu kosmetikos tikslais, suteikia galimybę atsisakyti kremų. Veido oda nusivalo, tampa lygi ir elastinga, išnyksta mažos raukšlės ir spuogai. Taikant gydymą šungitu galvos odai, pastebimai pagerėja plaukų būklė, dingsta pleiskanos, sumažėja riebaluotumas, dingsta ankstyvas plaukų žilimas.

Dažnai mums kyla mintis, kodėl  žmogus, naudodamas tokį ypatingą vandenį, užmiršta daugelį savo negalavimų. Kodėl pas mus negalima jo nusipirkti vaistinėse ar parduotuvėse? Pasirodo, buvo bandymų tokį vandenį, gautą iš tikrai gydančio šaltinio, pervežti ilgais atstumais, tačiau transportuojamas jis praranda šias savybes. Panašiai kaip ir jonizuotas vanduo – ilgiau pastovėjęs praranda savybes. Net ir buteliuose toks vanduo turi labai ribotą vartojimo terminą, nors visi cheminiai elementai išsaugomi. Vadinasi, poveikis ne tiek priklauso nuo cheminės vandens sudėties. Gydančias vandens savybes lemia užtikrinantys paties vandens savaiminio išsivalymo ir atsistatymo procesai.

Taigi žmogų, gyvūnus ir augalus gydo tik toks vanduo, kuris pats save gali gydyti. Norint gauti gydantį vandenį, reikia pašalinti iš jo kenksmingas priemaišas, suardyti seną deformuotą struktūrą ir sukurti natūralią struktūrą.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close