Lietuvos kariuomenė pasiekė pilną operacinį pajėgumą – 24/7 vykdomos visos saugumo užduotys, skirtos NATO viršūnių susitikimui Vilniuje

Lietuvos kariuomenė su sąjungininkais pasiekė pilną operacinį pajėgumą (angl. Full operational capability, FOC) – atlieka visas paskirtas užduotis liepos 11-12 dienomis vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui (angl. NATO Summit Vilnius). 

Kariuomenė sustiprina saugumą sausumoje, teritoriniuose vandens telkiniuose, oro erdvėje, vykdo eilę mažiau matomų užduočių. Daugiau nei 3000 Lietuvos ir virš 1000 sąjungininkų karių atlieka užduotis 24/7 – užtikrina oro erdvės gynybą, kritinių objektų, svarbių maršrutų, asmenų apsaugą, apgyvendinimo vietų ir transporto priemonių patikras, sprogmenų paiešką objektuose, vykdo informacinės aplinkos vertinimą. 

Papildomai budi daugiau nei 12000 karių, kurie, esant poreikiui, yra pasiruošę reaguoti nedelsiant.

Užtikrinant NATO viršūnių susitikimo saugumą Lietuvos kariams yra suteiktos papildomos teisės, jie bus ginkluoti, matomi tiek stacionariuose postuose, tiek ir atliekantys mobilias užduotis įvairiose vietovėse. Kariai turės teisę paprašyti asmenis vykdyti jų teisėtus reikalavimus (pvz.: neiti į tam tikrą objektą ar teritoriją, nefilmuoti tam tikrų objektų ar asmenų ir pan.).

Lietuvos kariuomenės nuotraukos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close