„Tikra atgaiva sielai!“, – taip visada atsisveikinama su senelių globos namuose, slaugos skyriuose, ligoninėse viešėjusiais ir savo menines, edukacines programas ten atlikusiais profesionaliojo ir mėgėjų meno atlikėjais, meno terapijos specialistais. Šie žodžiai jiems visada būna pats didžiausias atlygis ir nuoširdžiausias grįžtamasis ryšys su tais, kam tokie susitikimai skirti.

„Atgaiva sielai“Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos jau kelerius metus įgyvendinamas kultūros paslaugų prieinamumo ir pasiekiamo projektas. Tai tęstinis projektas, kurio idėja kilo dar prieš penkerius metus, kai Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Jiezno biblioteka pradėjo kultūrinių renginių ciklą „Kultūros trečiadieniai“ Jiezno PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus gyventojams. Susitikimai su senyvo amžiaus, vienišais, sveikatos problemų turinčiais žmonėmis parodė, kad garsiniai literatūros skaitymai, poezijos ir muzikos popietės, susitikimai su kitais, ne aptarnaujančiojo personalo, žmonėmis, socialinę ir kultūrinę atskirtį patiriantiems silpniausiems mūsų visuomenės nariams padeda išlaikyti savarankiškumą, pakelia savivertę, mažina gyvenimo tuštumo jausmą. Tai paskatino didinti šios kultūrinės iniciatyvos geografinę aprėptį, įtraukti partnerių. Jiezno biblioteka inicijavo kultūros, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, profesionalių menininkų, mėgėjų meno kolektyvų bendradarbiavimą, kad ši kultūrinė iniciatyva pasiektų kuo daugiau Prienų rajono bendruomenių narių. Taip gimė projektas „Atgaiva sielai“, kurio naudą patyrė rajone veikiančių Prienų, Veiverių, Balbieriškio, Jiezno PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių ir senelių globos namuose Prienuose, Balbieriškyje, Šilavote gyvenantys žmonės ir šių įstaigų personalas. Vėliau projekto partnerių ratas plėtėsi ir išėjo už rajono ribų: kultūriniai renginiai buvo pradėti organizuoti Kaišiadorių rajono Rumšiškių senelių globos namuose „Auksinis amžius“, o 2023 m. prie projekto prisijungė ir Birštono PSPC bei VšĮ Rokų socialinės gerovės centras (Kauno r.). Per visą projekto įgyvendinimo laiką keitėsi ir renginių turinys: prie projekte dalyvaujančių profesionalių aktorių, rašytojų, dainininkų, mėgėjų meno kolektyvų 2023 m. prisijungė meno terapeutai, todėl socialinės ir sveikatos priežiūrose įstaigose gyvenantys žmonės patyrė ir muzikos terapijos skleidžiamą atgaivą sielai.

2023 m. jau įvyko 10 projekto „Atgaiva sielai“ renginių Prienų globos namuose, VšĮ „Prienų ligoninė“, VšĮ Balbieriškio PSPC, VšĮ „Gintkosta“, Birštono PSPC, VšĮ Rumšiškių senelių globos namuose „Auksinis amžius“, VšĮ Jiezno PSPC. VšĮ Rokų socialinės gerovės centre. Meninę programą atliko menininkas profesionalas Vygandas Kazlauskas, mėgėjų meno atstovai duetas Neringa Garmuvienė ir Artūras Petraška, vyko muzikos terapijos užsiėmimas „Muzikos garsų šalyje“ (ved. muzikos terapeutė Nadežda Kiseliova-Žukovska).

Rugpjūčio–spalio mėn. atgaivą sielai slaugos skyriuose, globos namuose gyvenantiems žmonėms dar skleis Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro retro ansamblis „Jieznelė“, atlikėjas Tomas Ivanauskas, gongų terapijos užsiėmimai „Gydomieji garsai“, kuriuos ves psichologė, psichoterapeutė Alicija Eiliakas.

Projektą „Atgaiva sielai“ ׅfinansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Prienų rajono savivaldybė.

***

Pasibaigus vienam iš projekto „Atgaiva sielai“ renginių, liepos 18 d. socialiniame tinkle Facebook atsirado įrašas: „Šiandien sulaukėme ypatingo svečio Vyganto Kazlausko. Dainuojantis gydytojas, bardas, daugeliui pažįstamas įvairių muzikinių projektų dalyvis. Vygantas kuria nuoširdžias dainas Violetos Palčinskaitės, Dalios Saukaitytės, Sandros Avižienytės, Pauliaus Širvio tekstais / …/ Mūsų ligoninėje skambėjo gražiausios dainos, buvo ypatingai jauki atmosfera.

Vygantas sako: „Mano tikėjime nėra aukso. Mano tikėjime yra žmogus“. / … / Nuoširdžiausi padėkos žodžiai skiriami atlikėjui ir J. Marcinkevičiaus bibliotekos kolektyvui už suorganizuotą Atgaivą sielai.“ (Jūratė Milaknienė)

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close