Po kelionės – pailsėję ir su didžiuliu įspūdžių, naujų žinių ir kultūrinių patirčių bagažu

Keliauti – prasmingas pomėgis ir aistra, kuri įtraukia ir nepaleidžia. Tą gerai žino Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kolektyvas, jau daug metų iš eilės kasmet iškeliaujantis vis kita kryptimi – atrasti ir pažinti istoriją, kultūrą, žmones, gamtą. Šios kelionių aistros vedamas bibliotekos kolektyvas jau keliavo Maironio, Donelaičio, Motiejaus Valančiaus, Žemaitės, Salomėjos Nėries, Vinco Kudirkos, Kazio Griniaus, Antano Baranausko, Justino Marcinkevičiaus keliais, išbraidė Šventosios, Palangos, Nidos pajūrio smėlynus (ir Tomo Mano namelį aplankė), lipo į ne vieną apžvalgos bokštą, klausėsi dzūkiškos, žemaitiškos, aukštaičių šnektos. Dairėsi ir pas kaimynus – lankė pilis ir pajūrius Lenkijoje, išlandžiojo smėlio urvus Latvijoje. Ten ir latvišką Baltijos jūrą su lietuviškąja lygino. Žinoma, čia dar ne viskas paminėta, kur vingiavo prieniškių bibliotekininkų keliai, bet būtinai reikia pasakyti, kad kelionėse ir pakeleivių prie bibliotekininkų prisijungė: jau trečius metus iš eilės kartu keliauja kolegos – Prienų krašto muziejaus muziejininkai, todėl kelionės darosi dar įdomesnės, o kultūrinės patirtys – įvairesnės.

Šiemet bibliotekininkų ir muziejininkų vasaros kelionės maršrutas liepos 28–30 d. pasuko į Estija, kur jie aplankė Pernu – miestą-uostą, kadaise priklausiusį Hanza miestų sąjungai, o šiandien – žymiausią Estijos kurortą. Tai Estijos vasaros sostinė su puikiais balto smėlio paplūdimiais ir nedideliu uostu. Visiems įspūdį paliko ekskursija nedideliame, bet jaukiame Pernu senamiestyje: aplankytas Raudonasis bokštas, buvusi špitolė – seniausias Pernu namas, Marijos Magdalenos gildija, rotušė, Šv. Kotrynos cerkvė, Estijos žurnalistikos tėvo J. V. Janseno paminklas, originalus paminklas Estijos nepriklausomybės deklaracijai – teatro balkonas, simbolizuojantis ir 1944 m. sunaikintą teatrą. Pernu buvo puiki vieta ir pamatyti, ir sužinoti, ir geriau pažinti estų kultūrą ir istoriją, ir gerai pailsėti – puikus paplūdimys, šiltas Rygos įlankos vanduo, saulė, o viešbutis Tervis MEDICAL SPA dar ir apdovanojo baseinų, pirčių malonumais.

Kelionė atgal į Lietuvą tai pat buvo pilna neišdildomų įspūdžių, nes kelias driekėsi per vieną iš didžiausių nacionalinių parkų Baltijos šalyse – Gaujos nacionalinį parką. Aplankėme vaizdingame Gaujos upės slėnyje stūksančią Cėsių viduramžių pilį, Siguldą ir šiame miestelyje ant kalvos stovinčią Turaidos viduramžių pilį-tvirtovę. Turaidos pilies ir parko komplekse aplankėme Dainų slėnį, pilies bokštą, Turaidos bažnyčią.

Tokios ekskursijos – puiki galimybė gilinti ir įgyti naujų kultūrinių kompetencijų, kurios labai reikalingos ir bibliotekininkų, ir muziejininkų profesinei veiklai, todėl šioms išvykoms naudojama Lietuvos kultūros šakos kolektyvinėje sutartyje numatyta 1 d. d. kompetencijoms tobulinti. Dalį lėšų kelionės išlaidoms padengti jau ne pirmi metai skiria Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, kadangi ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos, ir Prienų krašto muziejaus dauguma darbuotojų yra Kultūros darbuotojų profesinės sąjungos nariai. Profsąjungiečiai dėkingi RJPS už finansinę paramą, prisidedančią prie profesinio kultūros darbuotojų tobulėjimo bei jų emocinės gerovės.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos metodininkė Dalia Bredelienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close