Mezgimas – būdas atsipalaiduoti po darbų

Jei ieškote būdo atsipalaiduoti ir atsikratyti nuovargio po darbų, mezgimas gali būti puikus pasirinkimas. Jo dėka pasieksite pilnatvės jausmą ir suteiksite daug naudos sveikatai bei psichikai.

Ar sunku megzti?

Ne, tai nėra sunku, bet reikia kantrybės ir praktikos, tačiau turėdami gerą vadovą ir tinkamas priemones įgysite įgūdžių, kurie suteiks jums atsipalaidavimo jausmą. Mezgimo reikmenys internetu suteiks galimybę išsirinkti viską ko reikia jūsų mezginiui neišėjus iš namų, beliks tik kurti.

Mezgimo nauda jūsų savijautai

Mezgimas – tai ne tik būdas susikurti gražų šaliką, megztinį ar kitą rankdarbį bet ir puiki terapija kūnui ir protui. Todėl mezgimą galima drąsiai laikyti dailės terapijos elementu.

  • Kai sutelkiame dėmesį į rankų darbą, mūsų smegenys yra priverstos nukreipti dėmesį nuo kitų rūpesčių ir problemų. Tai sumažina streso lygį ir padeda sumažinti lėtinį skausmą.
  • Tačiau nauda psichinei sveikatai yra tik pradžia. Mezgimas įtraukia kūną – ypač rankas, pečius ir kaklą. Reguliarus pratimas gali padidinti raumenų jėgą ir sąnarių lankstumą.
  • Kruopštumas ir įtemptos intelektinės pastangos – tai bruožai, naudingi ne tik kuriant rankdarbių gaminius, bet ir kitose gyvenimo srityse. Mezgimas reikalauja tikslių pirštų judesių, o tai padeda tobulinti akių ir rankų koordinaciją bei smulkiąją motoriką
  • Mezgimas – tai ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir galimybė

pasidalinti savo projektais su artimaisiais. Nėra nieko maloniau, kaip padovanoti kam nors šiltą megztinį ar kepurę, kurią numezgėme patys.

Mezgimas gerina socialinius įgūdžius ir didina pasitikėjimą savimi

Mezgimas socialinėje aplinkoje, tiek realiame gyvenime, tiek internete, skatina socialinius ryšius, mažina vienatvę ir izoliaciją, todėl suteikia didelę naudą psichinei sveikatai. Galite derinti mezgimą su susitikimu su draugais. Taip lengva pasiimti mezgimo projektą su savimi ir pasidalinti savo darbais bei gauti įkvėpimo iš kažkieno kito darbų. Jūs netgi galite susirasti naujų draugų su mezgimu, nes turite bendrą pomėgį kalbėtis, o mezgimo priemonės gali įveikti drovumą. Įvaldę mezgimo būdus, vadovaudamiesi modeliu ar instrukcijomis, užbaigę mezgimo projektą ir ką nors gamindami, turėtumėte didžiuotis savimi.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close