Žandikaulio sąnario gydymas: kaip žinoti, kada jis reikalingas?

Žandikaulio sąnario problemos gali turėti reikšmingų pasekmių kasdieniam gyvenimui. Žandikaulio sąnario skausmas, ribota žandikaulio judesių amplitudė, kramtymo sunkumai, o kartais netgi galvos skausmai gali būti susiję su sąnario problemomis. Kaip žinoti, kada reikalingas žandikaulio sąnario gydymas?

Žandikaulio sąnario disfunkcija: kokie simptomai ir atsiradimo priežastys

Žandikaulio sąnarys yra vienas labiausiai naudojamų sąnarių kūne. Jis leidžia atlikti daugybę veiksmų, įskaitant kramtymą, kalbėjimą. Tačiau dėl įvairių priežasčių šis sąnarys gali patirti disfunkciją. Dažniausi žandikaulio sąnario disfunkcijos simptomai apima skausmą žandikaulio srityje, sunkumus atsiveriant arba užveriant burną. Taip pat atsiranda ribotas žandikaulio judesių diapazonas. Galimas žandikaulio sustingimas ar užstrigimas, galvos, veido ar kaklo skausmai, raumenų įtampa kakle ir veide.

Kaip nustatomi žandikaulio sąnario sutrikimai?

Jei patiriate minėtus simptomus, turėtumėte kreiptis į kvalifikuotą stomatologą arba žandikaulio sąnario specialistą. Jis ar ji atliks išsamų tyrimą, įskaitant klinikinį vertinimą ir galbūt rekomenduos papildomus tyrimus, tokius kaip rentgeno nuotraukas, MRT ar KT skenavimus. Jie padės nustatyti tikrąją žandikaulio disfunkcijos priežastį ir pasirinkti tinkamiausią gydymo planą. Jei norite sužinoti daugiau apie gydymo planą ir jo eigą čia rasite daugiau informacijos.

Gydymas priklauso nuo diagnozės ir simptomų sunkumo. Kai kuriais atvejais pakanka švelnios ir konservatyvios terapijos, tuo tarpu kitais atvejais reikalingas chirurginis įsikišimas. Štai keletas dažniausiai naudojamų gydymo būdų:

● Vaistai. Skausmo malšinimo vaistai ir vaistai nuo uždegimo gali būti naudingi simptomų palengvinimui. Kartais gali būti skiriami raumenų relaksantai, kad sumažintų raumenų įtampą žandikaulio srityje.

● Fizioterapija. Stiprinantys ir judrumą gerinantys pratimai gali padėti atkurti žandikaulio sąnario funkciją ir sumažinti skausmą.

● Dantų protezai. Jei žandikaulio disfunkcija susijusi su dantų ir kramtomosios sistemos problemomis, galbūt reikės koreguoti dantų įdėjimą ar naudoti specialius dantų protezus.

● Masažas ir rankinė terapija. Tam tikri masažo ir rankinės terapijos metodai gali palengvinti įtampą veido ir kaklo raumenyse.

● Chirurgija. Chirurginis įsikišimas yra retas atvejis, tačiau gali būti būtinas, jei kita terapija nepasiteisino arba problema yra sunki.

Kaip apsisaugoti nuo žandikaulio sąnario sutrikimų?

Žandikaulio sąnario disfunkcija gali turėti įtakos jūsų gyvenimo kokybei, todėl svarbu laiku atpažinti simptomus ir imtis tinkamų gydymo priemonių. Kreipkitės į kvalifikuotą specialistą, kuris padės jums nustatyti problemos priežastį ir pasirinkti tinkamiausią gydymo būdą. Laikydamiesi gydytojo nurodymų ir taikydami prevencines priemones, galite sumažinti simptomų pasireiškimą ir palaikyti sveiką žandikaulio sąnario būklę. Kaip sakoma, geriau užkirsti kelią, negu gydyti. Kai kurių prevencinių priemonių laikymasis gali sumažinti žandikaulio sąnario problemų riziką:

● Reguliari dantų priežiūra. Rūpinkitės savo burnos higiena, reguliariai lankydamiesi pas stomatologą ir laikydamiesi visų rekomendacijų.

● Stiprinkite raumenis. Stiprūs raumenys gali apsaugoti žandikaulio sąnarius nuo pernelyg didelės apkrovos. Pratimai, skirti veido ir kaklo raumenims stiprinti, gali būti naudingi.

● Vengti didelės žandikaulio apkrovos. Svarbu vengti sudėtingo kramtymo, kandimo į kietus daiktus, taip pat reikėtų atsikratyti besikartojančių veiksmų, kurie gali sukelti perteklinę įtampą žandikauliui.

● Nedelsiant gydyti traumas. Jei patyrėte veido ar žandikaulio traumą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, kad būtų išvengta galimų ilgalaikių padarinių.

Jei turite kokių nors žandikaulio sąnario simptomų, svarbu kreiptis į specialistą, kad būtų atliktas tinkamas tyrimas ir nustatytas tinkamas gydymo planas. Laiku diagnozavus ir tinkamai gydant, dauguma žmonių gali atsigauti ir pagerinti savo gyvenimo kokybę. Be to, laikantis sveikos mitybos ir vengiant streso, galima sumažinti riziką susirgti šios sąnario disfunkcija.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close