Naujasis Prancūzijos gynybos atašė – praeityje Lietuvoje tarnavęs naikintuvo pilotas

Krašto apsaugos ministerijoje trečiadienį akredituotas naujasis Prancūzijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas Benjamin Le Gall. Jam palinkėta sėkmės toliau stiprinant gerokai suintensyvėjusį Lietuvos ir Prancūzijos karinį bendradarbiavimą.

„Prancūzija reikšmingai prisideda prie mūsų regiono saugumo savo karinėmis pajėgomis, o pastaruoju metu vis glaudžiau mezgame ryšius ir gynybos pramonės bei įsigijimų srityse. Svarbiausias bendras mūsų projektas – savaeigių haubicų „Caesar Mark II“ vystymas. Tikimės greitos ir sklandžios šių naujos kartos haubicų integracijos į mūsų ginkluotąsias pajėgas“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta įvairiomis formomis ir apimtimis, o ypatingai vertinamas yra prancūzų indėlis saugant Baltijos šalių oro erdvę – NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse Prancūzijos karinės oro pajėgos vykdė jau aštuonis kartus. Įdomu, jog šioje misijoje Lietuvoje yra dalyvavęs ir naujasis atašė.

Plk. ltn. B. Le Gall specializacija – Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvo pilotas. Šiauliuose jis buvo dislokuotas 2010 metais. Tarnaudamas Lietuvoje prancūzas susipažino su savo žmona Asta.

Vėliau plk. ltn. B. Le Gall dalyvavo misijose Džibutyje ir Čade, tarnavo įvairiose Prancūzijos karinių oro pajėgų eskadrilėse. Nuo 2020 metų jis dirbo NATO Ginkluotųjų pajėgų kariniame štabe.

Krašto apsaugos ministerijoje vykusioje ceremonijoje taip pat atsisveikinta su tarnybą Lietuvoje baigusiu Prancūzijos gynybos atašė plk. ltn. Frédéric Lemoin. Jis buvo apdovanotas už darbą ir pastangas stiprinant dvišalį bendradarbiavimą – karininkui įteiktas Lietuvos krašto apsaugos sistemos medalis „Už nuopelnus“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close