KUO GALI PASITARNAUTI AUGALININKYSTĖS SPECIALISTAI?

Augalininkystės paslaugos – tai agronomiją išmanančių žmonių veiklos sritis. Todėl jas gali teikti tik agronomijos ar kitokį žemės ūkio technologijų išsilavinimą turintys specialistai, kurie turi bent dviejų metų trukmės patirtį augalininkystėje.

Kokią naudą visuomenei duoda augalininkystė ir į kokias rūšis ji yra skirstoma?

Augalininkystė – tai nuo seno veikianti žemės ūkio šaka, kuri visuomenę aprūpina daržovėmis, grūdais ir kitais augaliniais maisto produktais, be kurių negalėtų gyvuoti nei miestų, nei provincijos gyventojai. Pati augalininkystė yra skirstoma į tokias atšakas, kaip sodininkystė, daržininkystė ir miškininkystė. Dar yra dekoratyvinė sodininkystė, kuria užsiimantys žmonės augina įvairius augalus gražios aplinkos kūrimo, o ne visuomenės maitinimo tikslais. Tuo tarpu miškininkystė – tai veikla, kuri nukreipta į naujų miškų apželdinimą ir subrendusių miškų išteklių naudojimą.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį tiems, kurie nusprendė užsiimti daržininkyste?

Daržininkystė – verslinė, ypač mėgėjiška dažniausiai yra pasirenkama dėl to, kad žmonės nori kuo sveikiau maitintis. Todėl daržoves stengiamasi užauginti, nepurškiant jų chemikalais, naudojant kuo mažiau trąšų, kurios paskui nusėda daržovėse nitratų pavidalu. Daržininkystėje yra labai svarbu tinkamai parinkti vietą, kurioje bus auginamos daržovės.

Jei tai darysite ne vien savo poreikiams tenkinti, tada įrenkite ne paprastas, o pakeltas lysves, nes jos garantuoja lengvesnį ir patogesnį darbą savo darže, greitesnį daržovių augimą, gausesnį jų derlių ir kt. Jeigu jums trūksta reikiamų žinių, nebijokite prašyti patarimo iš tų, kurie teikia augalininkystės paslaugas. O jeigu nesiryžtate tuo užsiimti, nepamirškite, jog yra daug žmonių, kurie puikiai išmano daržininkystę ir gali jus aprūpinti sveika ir kokybiška produkcija.

Kada dar gali prireikti augalininkystės specialistų paslaugų?

Viena iš augalininkystės atšakų – tai apželdinimas. Norėdami pavyzdingai sutvarkyti namų sklypo aplinką, į pagalbą pasikvieskite šios srities specialistus. Jie parinks jūsų sodui ir kiemui pačius tinkamiausius sodinukus, daugiametes gėles, pasodins visus šiuos augalus ten, kur jie gražiausiai atrodys.

Paskui paaiškins, kaip pasodintus augalus prižiūrėti. Taip pat pasirūpins kitomis bendrą kraštovaizdį pagražinančiomis priemonėmis – dekoratyviniais akmenukais, trinkelėmis ir kitomis ryškiomis puošybos detalėmis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close