Birštono PK darbas įvertintas gerai

Liepos 11 dieną Alytaus apskrities VPK Birštono PK pareigūnai susirinko aptarti pirmojo pusmečio rezultatų. Susirinkime dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Alytaus apskrities VPK laikinai einantis viršininko pareigas Raimundas Jacunskas, Siponių kaimo bendruomenės pirmininkė Vijolė Skorodumovienė ir Matiešionių krašto bendruomenės pirmininkė Jolanta Mizgerienė bei Saugos tarnybos G4S Prienų ir Birštono regiono vadovas Vytautas Vaitkevičius.

Birštono PK viršininkas Rolandas Stiklius priminė, kad veiklos rezultatai aptariami kas pusė metų. Šį kartą bus kalbama apie 2013 metų pirmojo pusmečio veiklos rezultatus ir artimiausius planus.

Birštono policijos komisariato darbą apžvelgė Birštono Viešosios tvarkos poskyrio viršininkas Egidijus Treigys. Pasak jo, Birštono PK veikla buvo orientuota į visuomenės saugumą ir viešosios tvarkos užtikrinimą administruojamoje teritorijoje, policijos atliekamų funkcijų kokybę, operatyvų reagavimą į asmenų pranešimus apie nusikalstamas veikas ir kitus teisės pažeidimus. Svarbus PK darbo rodiklis yra nusikalstamų veikų ištyrimo procentas. Pareigūnas paminėjo, kad teisėsaugos darbuotojams ypač padeda aktyvi bendruomenė, yra įkurtos saugios kaimynystės grupės, kurios rūpinasi savo ir kaimynų saugumu.

Birštono savivaldybė yra geroje geografinėje vietoje. Kurorto specifika lemia  didelius apsilankančių žmonių srautus. Tad kai kurias nusikalstamas veikas padaro ne mūsų savivaldybės gyventojai.

Nors Birštono savivaldybė yra nedidelė, tačiau ir čia aktuali nedarbo problema, kuri įtakoja tokius veiksnius, kaip alkoholizmas, chuliganizmas, nelegali veikla ir svetimo turto pasisavinimas.

2013 metais sumažėjo policijos pareigūnų gretos, buvo panaikintas vienas viešosios policijos poskyrio specialisto etatas (išėjo į pensiją), yra du laisvi viešosios policijos patrulių etatai, o viena pareigūnė yra vaiko auginimo atostogose.

Nepaisant kai kurių trūkumų, policijos veikla normalizavosi, kai 3 pareigūnai atrankos būdu buvo paaukštinti pareigose: E. Treigys pradėjo dirbti Viešosios tvarkos poskyrio viršininku, Ž. Šyvokas – vyriausiuoju patruliu, R. Turčinavičius – vyresniuoju patruliu, o į Viešosios policijos poskyrį tyrėju buvo priimtas naujas pareigūnas Žilvinas Mikušauskas.

Pranešime teigiama, kad per ataskaitinį laikotarpį didelių ir sunkių nusikaltimų nebuvo padaryta, tačiau padaugėjo vagysčių, chuliganizmo bei viešosios tvarkos pažeidimo atvejų, neblaivių piliečių pasirodymo viešose vietose. Nors tai nedideli prasižengimai, tačiau jie nemalonūs nei patiems birštoniečiams, nei čia atvykusiems miesto svečiams. Daug nusikalstamų veikų pastebėti pareigūnams padėjo pastatytos vaizdo kameros, kurios ne tik užfiksuoja nusižengimus, bet ir yra efektyvi prevencinė priemonė.

 

Nepilnamečių keliamos problemos

Pareigūnų akiratyje atsiduria ir vaikai bei jaunimas, kurie savo elgesiu kelia problemų ne tik tėvams, bet ir pareigūnams. Per pirmąjį pusmetį už įvairius teisės pažeidimus į policijos komisariatą buvo pristatyta 17 nepilnamečių. 2013 metais nusikalstamas veikas įvykdė 2 nepilnamečiai. Už alkoholinių gėrimų vartojimą  viešose vietose buvo surašyta 10 administracinės teisės apžeidimo aktų.

Už nepilnamečių chuliganišką elgesį jų tėvams buvo surašyti 3 administracinės teisės pažeidimų protokolai ir 3 administracinės teisės pažeidimų protokolai nepilnamečiams.

Nusikalsti linkusių vaikų problemas policijos pareigūnai sprendžia kartu su gimnazijos socialiniais pedagogais, savivaldybės socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos specialistais, palaikomas ryšys ir su visuomeninėmis organizacijomis.

Su įvairaus amžiaus vaikais dirbama ištisus metus: organizuojami susitikimai ir pokalbiai su pareigūnais gimnazijoje, Nemajūnų dienos centre, Birštono vienkiemio darželyje mokykloje ir Birštono vaikų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“. Organizuojami reidai į socialinės rizikos šeimas, o vasaros metu visi vaikai gali pasidžiaugti ilsėdamiesi ir pramogaudami tradicinėje stovykloje „Birštone vaikystė priklauso visiems“.

 

Geras ištyrimų rodiklis, bet daugėja nusikalstamų veikų

2013 m. ištirta 72,3 proc. nusikalstamų veikų. Tuo tarpu2012 m. buvo ištirta 47.8 proc.

2013 m. teismui perduota 15 nusikalstamų veikų (2012 m. – 11). Iš visų teismui perduotų nusikalstamų veikų 2 ištirtos pagreitinto proceso tvarka, 12 – baudžiamuoju įstatymu ir 1 perduota kaltinamuoju aktu.

E. Treigys sakė, kad šiais metais jaučiamas nusikalstamų veikų padidėjimas. Praėjusiais metais per tokį patį laikotarpį buvo užfiksuotos 23 nusikalstamos veikos, o šiemet – 33.

Per minimą laikotarpį buvo įvykdytos 7 vagystės, 3 iš jų – įsibraunant į patalpas. 4 atvejai sėkmingai ištirti. Padidėjo nusikalstamumas viešose vietose ( 3 atvejai praėjusiais metais, 5 – šiemet).

Pasak pareigūno, nerimą kelia smurto artimoje aplinkoje problemos. Pykstasi ir konfliktuoja kaimynai, smurtaujama šeimose prieš moteris ir vaikus.

 

Eismo priežiūrai – prevencinės priemonės

Eismo įvykių Birštono savivaldybėje yra užfiksuota nedaug. Vieno įvykio metu buvo sužalotas vienas asmuo. Daug reikšmės autoįvykiams turi tai, kad čia eina respublikinis kelias Vilnius-Marijampolė. Pravažiuoja daug automobilių, kurie sukelia avarines situacijas. Pranešime buvo paminėta, kad sulaikoma nemažai neblaivių vairuotojų, kurie gali sukelti autoįvykius su sunkiomis pasekmėmis. Tokių atvejų užkardymui buvo vykdomos prevencinės priemonės.

 

Pusmečio rodikliai įvykdyti

Po kolegos pranešimo pusmečio rezultatus apžvelgė ir Birštono PK viršininkas Rolandas Stiklius, kuris akcentavo, jog visi rodikliai įvykdyti, rezonansinių įvykių nebuvo. Tik reikia atkreipti dėmesį į didėjantį nusikalstamumą, nors tai būtų ir nedideli konfliktai ar chuliganizmas. Smurtas šeimoje, kaip ir visoje Lietuvoje, neturi tendencijos mažėti, tad reikia daugiau dirbti su tomis šeimomis. Ir ne tik policijos pareigūnams.

– Džiugu, kad per pastaruosius metus nebuvo ypatingų įvykių. Gerai, kad sumažėjo autoįvykių skaičius, o nusikalstamų veikų ištyrimas yra vienas iš aukščiausių apskrityje. Visada reikiamos paramos sulaukiame iš Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Prienų PK kolegų, konstruktyviai dirbame su prokuratūros ir teismų darbuotojais, palaikome gerus santykius su bendruomenėmis ir visuomeninėmis organizacijomis. Tik remdamiesi vieni į kitus galime užtikrinti visuomenės saugumą. Dėkoju kolegoms už gerą darbą ir pareigų vykdymą, – sakė R. Stiklius.

 

Darbas vertinamas gerai

Merė N. Dirginčienė pasidžiaugė, kad kurorte policijos pareigūnai matomi – patruliuoja automobiliais, važinėja motoroleriais ir riedžiais, tad esant reikalui pagalbos galima sulaukti greitai. Mieste galima jaustis saugiai. Savivaldybės vadovė padėkojo policijos pareigūnams ne tik už gerą darbą, bet ir už pasitempimą ir džentelmeniškumą, pagarbų elgesį su žmonėmis.

– Gražu, kai žmonės jūsų nebijo, kai pasitiki, kad mokate korektiškai ir operatyviai dirbti. Ir ateityje linkiu susiklausymo, atsakomybės ir gero darbo, – sakė merė.

N. Dirginčienė paprašė pareigūnų dažniau patikrinti tas viešas erdves, kur mėgsta lankytis „etatiniai girtuokliai“, atkreipti dėmesį į netvarkingus, užgriozdintus kiemus ir paraginti gyventojus apsikuopti.

Gerai birštoniečių kolegų darbą įvertino ir svečias iš Alytaus apskrities VPK R. Jaciunskas. Jis pasidžiaugė gerais darbo rodikliais ir pareigūnus supažindino su Alytaus apskrities VPK situacija. Kalbėjo apie tai, kaip svarbu pareigūnams turėti reikalingų žinių ir būti profesionalams. Tarybiniais laikais milicija buvo represinė struktūra, o dabar policija turi būti artimesnė žmogui. Elgtis reikia profesionaliai, be emocijų, taip, kaip ir tikisi visuomenė. Žinoma, neteisingi komentarai kartais erzina.

Teigiamai Birštono PK pareigūnų darbą ir ryšius su visuomene įvertino ir Siponių bei Matiešionių krašto bendruomenių pirmininkės, kurios uždavė ir rūpimų  klausimų.

Apie policijos ir saugos tarnybų bendradarbiavimą kalbėjo saugos tarnybos atstovas V. Vaitkevičius.

 

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close