Vienas populiariausių skaitymo su gyvūnais būdų yra skaitymas šuniui. O ar dažnai išgirstama, jog skaitoma žirgams?

Birželio 27-ą dieną Veiverių žirgyne vyko garsiniai skaitymai „Skaitau žirgui“, kuriuose dalyvavo Prienų r. socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Pienės pūkas“ vaikai. Dauguma iš jų turi skaitymo sunkumų, nemėgsta skaityti, o kai kurie dar tik mokosi skaityti, tačiau skaitymas žirgams vaikus įtraukė, buvo sunku sustoti skaityti! Pasirodo, žirgai irgi yra šaunūs klausytojai. Tiesa, jiems dar nė karto niekas neskaitė, todėl dauguma žirgų pirmiausiai į skaitovą smalsiai žiūrėjo, tada bandė „paragauti“ knygos, o tada draugiškai klausėsi skaitančiojo balso.

Svarbi užsiėmimo dalis – išrinkti žirgams knygas. Knygų vaikai jau anksčiau buvo atvykę į Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Nors dauguma užsiėmimo dalyvių kaip skaitytojai bibliotekoje lankosi retai, ruošiantis susitikti su žirgais išsirinkti knygas jiems buvo malonu ir lengva.

Žirgams buvo skaitomos Vytauto V. Lansbergio knygos „Arklio Diminyko meilė“, „Dominykas Ąžuolų slėnyje“, „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, taip pat Ursulos Muhr „Sumanioji varlė: gražiausios žvėrelių istorijos“, Juozo Nekrošiaus „Girininkas Napalys, gaisras, Rimas ir pilis“, Alfredo Steiblio „Medų sėjo – pipirai dygsta“, David Solomons „Mano brolis superherojus“.

Vaikus su žirgynu supažindino treneris Jonas, kuris vaikus mokė, kaip šerti žirgus iš rankų. Taip pat vaikai turėjo galimybę pasivaikščioti po žirgyną, kuriame laikoma daugiau kaip 30 įvairių šeimininkų žirgų, tarp jų net 2 žirgai atkeliavę iš Ukrainos, evakuojant Kyjevo sritį. Kadangi ekskursija po žirgyną vyko įprastą darbo dieną, vaikai taip pat pamatė ir kitus žirgyno užkulisius: kaip žirgai ruošiami treniruotei, kaip valomos jų kanopos, kaip jie šukuojami, netgi stebėjo raitelių treniruotę.

Nuoširdžiai dėkojame žirgyno treneriui Jonui bei žirgyno savininkui Vytautui Drūliai už galimybę apsilankyti žirgyne.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close