Skelbiama rašytojos K. Sabaliauskaitės vardo rašinio konkurso tema: kvies pasisakyti apie literatūros pamokas

Iki pat spalio 8–12 kl. moksleiviai kviečiami dalyvauti devintą kartą vykstančiame rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės vardo rašinio konkurse, pasidalyti mintimis apie savo svajonių literatūros pamoką ir atsiųsti darbus tema „Literatūros pamoka, apie kurią svajočiau“.

„Visuomenei diskutuojant apie literatūros egzamino temas, programą, aptariant dėstomus ar nepatenkančius autorius, siūlau kreipti žvilgsnį ir vaizduotę pozityvia linkme – kviečiu pačius moksleivius pasisakyti, kaip jie įsivaizduoja, kokia jiems asmeniškai turėtų būti ideali literatūros pamoka, kurią įsimintų visam gyvenimui. Vaizduotės neriboja galimybės, tad kviečiu jaunuolius pasidalinti savo matymu apie tokią idealią pamoką. Tikiu, kad tai taps ir įkvėpimu ar net praktinėmis gairėmis mokytojams, švietimo ekspertams“, – pristatydama rašinio temą sako Kristina Sabaliauskaitė.

Pasak jos, per tiek metų jau įsitikinta, kad tradiciškai konkurse dalyvauja gabūs, skaitantys ir knygas mylintys vyresniųjų klasių moksleiviai ir moksleivės – tad jų nuomonė tikrai svarbi.

„Per devynerius metus kvietėme samprotauti ir dalintis savo idėjomis pačiomis įvairiausiomis ir jautriausiomis temomis, bet tiesiogiai apie literatūrą ir jos mokymą dar neklausėme niekada. Tad šiemet pats metas išgirsti moksleivių balsą, jų idėjas ir nuomonę“, – įsitikinusi rašytoja.

Konkursui „Literatūros pamoka, apie kurią svajočiau“ atsiųstus rašinius vertins pati rašytoja kartu su leidyklos „Baltos lankos“ atstovėmis. Orientacinė rašinio apimtis – 1000 žodžių. Rašinių leidykla laukia iki spalio 23 d. el. paštu info@baltoslankos.lt. Laiške būtina nurodyti mokinio ir jo mokytojo vardą, pavardę, mokyklą, klasę ir kontaktinį telefoną. Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 21 dieną. Konkurso dalyviai iš anksto sutinka, kad laimėjimo atveju jų vardai, pavardės ir konkursui pateikti rašiniai būtų skelbiami viešuose pranešimuose apie nugalėtojus.

I vietos nugalėtojas bus apdovanotas išskirtine rašytojos K. Sabaliauskaitės dovana. II ir III vietų nugalėtojams prizus įteiks leidykla „Baltos lankos“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close