Daugiau nei du dešimtmečius 1-12 klasių Lietuvos mokiniai tradiciškai varžosi pavasarį rengiamame konkurse „Būk saugus“. Tai lyg pasiruošimas vasarai, atostogų metui, užtvirtinant įgytas saugaus elgesio žinias ne tik kasdienėse situacijose, vykstant automobiliu prie ežero ar pas draugus, bet ir netikėtose situacijose – gelbėjant ar padedant sužeistam draugui ar kitam šalia esančiam žmogui. Konkurso tikslas – ugdyti poreikį tobulinti žmogaus saugos gebėjimus, formuojant vaiko saugaus elgesio įgūdžius, ugdant gebėjimą naudotis pagrindiniais saugaus eismo įgyvendinimo būdai, gebėjimą orientuotis ekstremalių situacijų metu, panaudojant visas galimas apsaugos priemones, užtikrinant savo ir šalia esančių žmonių saugumą bei skatinti sveiką gyvenseną.

Šį kartą konkursas „Būk saugus 2023“ vyko Birštone. Kur sugužėjo 30 komandų ir 7 (ne pilna komandos sudėtimi, kurie taip pat dalyvavo, tačiau nebuvo vertinami) iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų(Alytaus, Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Prienų, Kalvarijos ir Birštono). Deja, keletui komandų nepavyko atvykti dėl transporto užimtumo ir trūkumo.

Renginyje komandos turėjo įvykdyti paskirtas užduotis, kurias parengė ir padėjo įgyvendinti įvairių tarnybų ir įstaigų atstovai: saugaus eismo praktines užduotis pagal amžiaus grupes – Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono ir Prienų rajono policijos komisariatų pareigūnai, civilinės saugos praktinę užduotį – Birštono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, sveikos gyvensenos užduotį – UAB „Šypsenos akademija“, saugaus eismo praktinę užduotį būsimiems vairuotojams (8–12 kl.) – Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „TRANSEKSTA”, pirmosios pagalbos praktinę užduotį – Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistų komanda, priešgaisrinės saugos užduotį – PAGD prie VRM Kauno PGV Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.

Nors oras nedžiugino, bet komandos gerai praleido laiką, pasitikrino žinias, sužinojo kur dar reikia tobulėti ir ko pasimokyti, tačiau visi su gera nuotaika ir įspūdžiais įveikė užduotis, tuo pačiu apsilankė Birštono kurorte, taip pat, kurie dar turėjo jėgų ir noro dalyvavo orientaciniame žaidime ir susipažino su Birštonu dar iš arčiau.

Ir žinoma, kiekvienas konkursas nepraeina be geriausių komandų trejetukų. Tad suskaičiavus balus vėl laimėjusios komandos susitiko Birštone, Sporto ir sveikatingumo centre – apdovanojimų ceremonijoje. Laimėtojai šie:

1 – 4 klasių grupėje geriausia pripažinta – Birštono gimnazijos komanda, vadovaujama Virginijos Urbanavičienės, antri – Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos komandos mokiniai su vadove Raimonda Šilale, treti – Prienų Revuonos pagrindinės mokyklos mokiniai su vadove Virginija Abramavičienė. Viduriniojoje 5 – 8 klasių grupėje laimėjo Prienų Revuonos pagrindinės mokyklos mokiniai su vadovėmis Ina Raškevičiene ir Edita Kubiliene, antroji vieta atiteko – Marijampolės marijonų gimnazijos mokinių komandai vadovaujamai Irmos Mockevičiūtės ir trečioji vieta – Kalvarijos savivaldybės Akmenynų pagrindinės mokyklos mokiniams su vadove Skirma Čipliene. Vyriausių mokinių 9 – 12 klasių grupėje daugiausia balų surinko ir iškovojo pirmąją vietą Kauno rajono Raudondvario gimnazijos mokiniai su vadove Jovita Turkuviene, vos 2 taškais nusileido ir antrąją vietą užėmė – Birštono gimnazijos mokiniai vadovaujami Ingridos Mieliauskaitės, na ir trečia vieta atiteko – Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos mokiniams ir vadovei Gintarei Zdanavičienei. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „TRANSEKSTA” skyrė atskirą apdovanojimą – taurę – už geriausiai atliktą saugaus eismo praktinę užduotį, kurią neįtikėtina, bet puikiai atliko merginų komanda iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, kurių vadovė Vida Blinstrubaitė.

Visoms nugalėtojų komandoms buvo įteikti konkurso rėmėjų įsteigti prizai.

Galime pasidžiaugti, kad tiek pradinukai, tiek vyresnieji mokiniai gerai pasirengę vasarai ir ne tik. Sugebės padėti ne tik sau ar savo artimui, bet ir kitam žmogui, kuriam bus reikalinga pagalba.

Konkurso idėjas realizuoti padėjo renginio organizatoriai Kauno miesto žmogaus saugos mokytojų metodinis , Kauno švietimo inovacijų centras, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariatas, VŠĮ Būk saugus LT, Birštono savivaldybė ir partneriai PAGD prie VRM Kauno PGV Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras, Radijo stotis „Tau“, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „TRANSEKSTA“, UAB Topo grupė, UAB Šypsenos akademija, Kauno technikos kolegija. Taip pat neapsieita be savanorių, kuriais buvo Birštono jaunimas ir jaunieji Birštono ir Prienų policijos rėmėjai. Fotoreportažu apdovanojimų metu pasirūpino atstovas iš viešosios įstaigos Krašto vitrina (Prienų ir Birštono laikraštis ir naujienų portalas).

Konkurso nugalėtojams prizus ir apdovanojimus skyrė VšĮ „Būk saugus LT“, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariatas, UAB Birštono mineraliniai vandenys ir Ko, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras, Pramogų kalnas Birštone (vasaros rogučių trasa), Smagu lipti, VšĮ „Tulpės“ sanatorija, Birštono tours, Čiulba ulba pramogos, Birštono sakralinis muziejus, UAB „Aipek“, Prienų rajono ir Birštono laikraštis „Gyvenimas“, Nemuno turas Birštone, Birštono savivaldybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close