Alinai Jaskūnienei – medalis „Už nuopelnus Lietuvai“

Liepos 6 dieną Valstybės dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordinus ir medalius įteikė penkiasdešimčiai garbingiausių ir labiausiai nusipelniusių Lietuvos ir užsienio piliečių. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už Lietuvos garsinimą pasaulyje buvo apdovanota ir Birštono viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė, Lietuvos informacinės visuomenės ir bibliotekų veiklos puoselėtoja Alina Jaskūnienė.
Atsiimti medalio A. Jaskūnienė vyko kartu su Birštono savivaldybės mere Nijole Dirginčiene ir savo šeimos nariais.

– Tai yra pats didžiausias mano darbo įvertinimas ir pats garbingiausias apdovanojimas. Nepaprastą įspūdį padarė pati apdovanojimų ceremonija, aplinka, kur buvo teikiami apdovanojimai ir Valstybės dienos minėjimas, – įspūdžiais dalijosi A. Jaskūnienė.

Direktorė pasidžiaugė, kad tokius pačius apdovanojimus gavo ir dar du kolegos: Irena Krivinė, Vilniaus universiteto bibliotekos direktorė, ir Kęstutis Juškevičius, projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas.

Pasak direktorės, šis apdovanojimas buvo didelė staigmena ir netikėtumas. A. Jaskūnienė pasakojo, kad birželio 18 dieną kurjeris įteikė laišką – kvietimą į Valstybės dienos apdovanojimų ceremoniją.

A. Jaskūnienė yra aktyvi šalies bibliotekų bendruomenės narė, didžiausią gyvenimo dalį atiduodanti savo mėgstamam darbui. Birštono viešojoje bibliotekoje pradėjo dirbti 1989 metais vyr. bibliotekininke, o nuo 1993 metų balandžio 1 dienos tapo jos direktore. Taigi direktorės pareigose ji dirba jau 20 metų.2011 metais kaip aktyvi, sumani ir darbšti vadovė, ji išrinkta Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininke ir vadovauja asociacijai, vienijančiai 2500 bibliotekų ir informacijos specialistų, dirbančių valstybinėse, akademinėse, viešosiose bibliotekose. A. Jaskūnienės veikla žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir plačiai už jos ribų. Įgyta patirtimi ji dalijasi aktyviai dalyvaudama, skaitydama pranešimus įvairiuose tarptautiniuose renginiuose. 2011 m. skaitė pranešimą „Naujoviškos viešosios bibliotekos veiklos erdvė ir kryptys“ Vilniuje, „ BSLA- New Opportunities for Success and Sustainability“ IFLA 78-ojoje generalinėje konferencijoje Helsinkyje 2012 metais.

Tais pačiais metais skaitė pranešimą „Bibliotekų asociacijų stiprinimo projektas – Lietuvos bibliotekininkų draugijos tvarumui ir sėkmei“ bei Taline „Lithuanian Librarian‘s Association (LLA): Today and Tomorrow“.2013 m. skaitė pranešimą „ Do Professional Library Associations empower the of Professional in the curent informatikon society“ Abu Dhabi, JAE.

A. Jaskūnienė dažnai keliauja, dalyvaudama kvalifikacijos kėlimo kursuose ir įvairiose konferencijose, aktyviai dirba organizacinį darbą, daug prisideda  organizuojant Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekininkų kongresus.

Už kūrybingą ir aktyvų darbą ir pasiektus rezultatus A. Jaskūnienė pelnė ne vieną apdovanojimą.2000 m. jai buvo įteikta Metų bibliotekininko paskatinamoji Kultūros ministerijos premija; 2006 m. buvo apdovanota Birštono savivaldybės vadovų bei įvairių įstaigų padėkos raštais;2011 m. jai buvo įteiktas LR Prezidentės padėkos raštas už Kalėdinės knygos renginio organizavimą.

2013 m. Birštono savivaldybės nominuota „Už Birštono vardo garsinimą“. Taip pat A. Jaskūnienė yra išrinkta ir dalyvauja Kultūros ir meno bei Bibliotekų tarybų ekspertų prie Kultūros ministerijos darbe.

Birštoniečiai su nekantrumu laukia įvairiausių Birštono viešosios bibliotekos organizuojamų renginių, kurie tapo populiarūs. Dalyvių gausa rodo, kad pati biblioteka yra labai reikalinga žmonėms, o jos kolektyvas eina tikrai teisingai pasirinkta kryptimi. Be abejo, tai didelis nuopelnas vadovo, kuris myli savo darbą ir atiduoda jam visą savo širdį. Tai lemia ir rezultatus, kurie yra pastebimi ir aukštesnėse instancijose.

A. Jaskūnienė džiaugiasi tokiu dėmesiu ir savo darbo įvertinimu. Tai skatina žengti tolyn ir vis tobulėti, gilinti žinias ir jas atiduoti žmonėms. Malonu, kai kasdieninis darbas yra kūryba ir teikia džiaugsmą, atnešantį kažką gero ir gražaus kitiems.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close