Daugiausiai diskusijų – dėl vandentvarkos projektų

Pakuonio seniūnijos seniūnas Antanas Keturakis.

Birželio 5 d. Pakuonyje vyko tradicinis seniūnijos ataskaitinis susirinkimas, kuriame 2022 m. veiklos ataskaitą pateikė Pakuonio seniūnas Antanas Keturakis.

Susirinkime dalyvavo Prienų rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, Pakuonio seniūnijoje veikiančių įmonių, įstaigų vadovai. Šiais metais savivaldybės vadovai prieš susitikimus su gyventojais apžiūri kelių būklę, susitinka su seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais.

Pristatyti nuveikti ir planuojami darbai

Beveik 10 tūkst. ha plotą užimančioje Pakuonio seniūnijoje yra vienas miestelis ir 29 kaimai, kuriuose gyvena 1566 gyventojai (2021 m. – 1637). Pernai seniūnijoje gimė 9 vaikai (2021 m. – 11), mirė 26 gyventojai. Seniūnijoje yra 76,25 km vietinės reikšmės kelių, iš jų – 6,8 km asfaltuoti. Seniūnija suskirstyta į 6 seniūnaitijas, veiklą vykdo trys kaimo bendruomenės.

Seniūnas aptarė savivaldybės pagrindinių funkcijų vykdymą, socialinės paramos ir sveikatos apsaugos paslaugų kokybės gerinimą.

Kalbėdamas apie komunalinio ūkio plėtrą, seniūnas pasidžiaugė įrengta stebėjimo kamera prie Pakuonio kapinių netoli įrengtų naujų šiuolaikinių šiukšlių rūšiavimo konteinerių, įsigytu traktoriumi su inventoriumi, apgailestavo, kad vis dar šiukšlinama pakelėse ir apleistose sodybose.

Kalbėdamas apie opiausią problemą – kelių priežiūrą, kuriai skiriamos lėšos beveik nesikeičia, seniūnas atkreipė dėmesį, kad pernai sniegui valyti prireikė maždaug keturis kartus mažiau lėšų (2022 m. – 1471 euras, 2021 m. – 5626 eurai). Dėl to „kaltas“ traktorius, kuriuo buvo valomos gatvės Pakuonyje. Pasak seniūno, traktoriui išleistos lėšos jau beveik atsipirko.

Pernai buvo papildomai apšviesta Liepų gatvės atkarpa, pratęstas ir išklotas plytelėmis kapinių takas, Dvylikių kaime atliktas Ryto gatvės kapitalinis remontas ir įrengtas apšvietimas, Pakuonio mstl. suremontuota , Seniūnų gatvė, paklota nauja asfalto danga gatvėje daugiabučių link, įrengtas apšvietimas, įrengtos kalėdinės dekoracijos ant apšvietimo stulpų.

Seniūnas džiaugėsi Pakuonio miestelyje įgyvendintu projektu „Žydinti Lietuva“, seniūnijos kultūrine veikla, kuri glaudžiai susijusi su bendruomenėmis, Pakuonio mokykla, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Pakuonio ir Ašmintos laisvalaikio salių kultūrinių renginių organizatorių bei Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Ašmintos ir Pakuonio filialų bibliotekininkų aktyvia veikla. Buvo paminėti įgyvendinti projektai, surengtos šventės, sportiniai renginiai.

Šiais metais planuojama įsigyti traktorinę priekabą, išasfaltuoti Kalnelio g. atkarpą Ašmintos k., įrengti apšvietimą Pakuonio mstl. Aušros, Pievų, Žaliojoje gatvėse, suremontuoti kabinetą seniūnijos pastate, pratęsti Pakuonio kapinių taką, paklojant trinkeles, išpjauti avarinius medžius Pakuonio kapinėse ir Ašmintos parke, suremontuoti krepšinio aikštelę Ašmintos parke, inicijuoti avarinio pastato nugriovimą Ašmintos parke, papildyti kalėdinių šviečiančių dekoracijų ant apšvietimo stulpų Pakuonio mstl. skaičių, išvalyti Kuonios tvenkinį,Pašventupio piliakalnyje įrengti laiptus.

Seniūnas A. Keturakis dėkojo seniūnaičiams, bendruomenių aktyvistams, kultūrinių renginių organizatoriams, bibliotekininkėms, ūkininkams, kuri

e žiemą valė ne tik savo, bet ir kaimynų kelius, ir visiems, prisidėjusiems prie seniūnijoje vykstančių veiklų.

Didžiausia problema – kelių būklė

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, gausiai susirinkusiems gyventojams sakė, kad prieš susirinkimą savivaldybės vadovai važiavo tais seniūnijos keliais, dėl kurių prastos būklės žiemą ir pavasarį buvo gauta daugiausiai nusiskundimų. Jo teigimu, dauguma probleminių vietų jau aptvarkyta, bet, deja, kitų darbų reikės palūkėti, nes, nors remonto poreikis didžiulis, lėšų daugiau nei ankstesniais metais neskiriama. Situacijos nepagerina ir iš savivaldybės biudžeto skiriami pinigai.

Meras pasidžiaugė, kad Pakuonyje jau liko nedaug neasfaltuotų gatvių, bet kitose gyvenvietėse jų dar nemažai.

Pasak mero, nors dedama daug pastangų dėl šaligatvio Pakuonyje remonto, tačiau iš Automobilių kelių direkcijos gerų žinių nesulaukiama – realybė tokia, kad dar teks ne vienerius metus palaukti, kol ateis eilė.

Kita aktuali tema – vandentvarkos projektai. Mero teigimu, nors jau parengtas dalies Sodų gatvės projektas, bet jis bus įgyvendinamas, kai bus gauti ES pinigai. Pasikeitė ir projektų įgyvendinimo tvarka – padidėjo būtinas savivaldybės prisidėjimas nuo 15 iki 50 procentų, todėl projektai bus įgyvendinami atsakingai.

Meras priminė, kad pradėjus valyti Kuonios tvenkinį, jame gali būti rasta ir nelegalių nuotekų vamzdžių, todėl paragino susitvarkyti.

Meras ir vicemerė Jūratė Zailskienė džiaugėsi aktyvia kultūrine seniūnijos veikla ir dėkojo visiems, kurie prie to prisideda. Vicemerė taip pat kalbėjo apie įgyvendinamus pažadus Ašmintoje, problemas dėl Vangų karjero, ragino skambinti ar rašyti iškilus problemoms. Ji, kaip ir kiti savivaldybės vadovai, atkreipė dėmesį, kad Pakuonyje daugiabučių gyventojai vis dar baiminasi renovacijos. Vicemerė priminė, kad daugiabučiu laikomas 4 butų namas, kad socialiai remtiniems gyventojams renovacija kainuoja labai nedaug, kvietė gyventojus diskutuoti šia tema.

Vicemerė Laimutė Jančiukienė – gerai pažįstama Pakuonio krašto žmonėms, nes čia gimė, čia gyvena ir dabar, todėl ji kvietė, iškilus klausimams, ne tik skambinti ar rašyti, bet prireikus ir užsukti pasikalbėti.

Pakuonyje – daug neprisijungusių prie centralizuotų nuotekų tinklų

Susirinkime dalyvavo ir UAB „Prienų vandenys“ direktorius Rimantas Ignatavičius. Jis atsakė į gyventojų klausimus, ragino visus, kurie turi galimybę, jungtis prie centralizuotų tinklų.

Direktoriaus teigimu, gyventojai patys negali išvežti nuotekų į valymo įrenginius, tai gali daryti tik įmonės, turinčios licencijas. Jis patikino, kad jų įmonė turi ir ilgesnių žarnų, ir talpesnių cisternų, tereikia prieš atvykstant darbuotojams juos informuoti apie savo pageidavimus. Nors pageidaujama, kad už išsiurbimo paslaugą būtų sumokėta elektroniniu būdu, iš neturinčių tokios galimybės paimami grynieji pinigai ir išrašomi kvitai. Direktorius priminė, kad nuo kitų metų kiekvienas išvežimas bus fiksuojamas, todėl bus lengviau patikrinti, ar tinkamai tvarkomos atliekos.

Taip pat buvo priminta, kad turintys individualius nuotekų valymo įrenginius turi juos nuolat prižiūrėti, o tai turi atlikti kvalifikuoti specialistai.

Atsakydami į gyventojų klausimus savivaldybės vadovai patikino, kad ir vasarą, kai autobusų maršrutų sumažėja, dauguma kursuos po du kartus. Pasak mero, autobusų maršrutų būtų daug, jei tik atsirastų norinčių jais važiuoti. Vicemerė J. Zailskienė patikslino, kad dažnai per mėnesį surenkama vos 50 eurų, kai maršruto savikaina yra apie 350 eurų. Iš savivaldybės biudžeto neekonomiškų maršrutų nuostoliams kompensuoti kasmet sumokama po 20–25 tūkst. eurų.

Savivaldybės vadovai pažadėjo, kad bus pakoreguotas vieno maršruto laikas ir numatytas sustojimas miesto centre.

Į klausimą, ar nebus nutiesta dviračių takų Kauno plento link, buvo atsakyta, kad pirmiausia reikia sutvarkyti jau esamus takus. Pritarta, kad neūkiškai pasielgta neišasfaltavus viso kelio per Dvylikius.

Susirinkimą baigė Pakuonio laisvalaikio salės folkloro ansamblio „Obelėlė“ ir Ašmintos laisvalaikio salės folkloro ansamblio „Ošvenčia“ koncertas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close