Pasidžiaugta Naujosios Ūtos gyvenvietėje įrengtais vandentiekio tinklais

Birželio 1 d. Naujojoje Ūtoje vyko tradicinis seniūnijos ataskaitinis susirinkimas, kuriame 2022 m. veiklos ataskaitą pateikė Naujosios Ūtos seniūnas Algis Aliukevičius.

Susirinkime dalyvavo Prienų rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, N. Ūtos seniūnijoje veikiančių įmonių, įstaigų vadovai, seniūnijos gyventojai.

Pristatyti nuveikti ir planuojami darbai

Seniūno pateiktoje ataskaitoje primenama, kad 9,6 tūkst. ha plotą užimančioje Naujosios Ūtos seniūnijoje 23 kaimuose gyvena 861 gyventojas (2021 m. – 896). Seniūnijoje yra 54,875 km vietinės reikšmės kelių, iš jų 3,513km – asfaltuoti.

Seniūnijoje veiklą vykdo trys bendruomenės, teritorija suskirstyta į tris seniūnaitijas.

Ataskaitoje seniūnas pateikė duomenis apie socialinę paramą ir sveikatos apsaugą, Savivaldybės pagrindinių funkcijų vykdymą, pasidžiaugė kultūriniais ir sporto renginiais.

Kalbėdamas apie viešosios infrastruktūros priežiūrą ir plėtrą, seniūnas įvardijo, kad vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrai pernai buvo panaudota 129581euras (2021m. –18549 eurai). Iš jų: Ąžuolų g. Dūmiškių k. asfaltavimui – 106580 eurų, sniego valymui – 1609 (2021 m. –3503), greideriavimui – 9996, žvyravimui – 5934 eurai.

Seniūnas pasidžiaugė, kad pernai Naujosios Ūtos gyvenvietėje buvo įrengti nauji vandentiekio tinklai, prie jų prisijungė 70 vartotojų (buvo planuota 55) ir dar yra daugiau norinčiųjų, kurie tinklus iki namų nusitiesia savo lėšomis. Iššūkių kėlė ir ukrainiečių apgyvendinimas bei pagalba jiems, civilinės saugos klausimai, o esant nepalankioms oro sąlygoms, kelių būklė. Pernai taip pat buvo atnaujinti N. Ūtos kapinių vartai ir varteliai bei vaikų žaidimo aikštelė N. Ūtos parke ir prie buvusios mokyklos, šalinami avarinės būklės medžiai, prižiūrimos seniūnijos viešosios erdvės, atliekų tvarkymas ir rūšiavimas, atliekami seniūnijos pastato rūsio pritaikymo civilinei saugai darbai.

Pasidžiaugta ir seniūnaitijų bei bendruomenių veikla įgyvendinant projektą „Žydinti Lietuva“, N. Ūtos bendruomenės projektu – atnaujinta vaikų žaidimų aikštele, Žemaitkiemio kaimo bendruomenės įgyvendintu infrastruktūros plėtros projektu.

Šiais metais planuojama į N. Ūtos kapines atvesti vandentiekį, prisidėti organizuojant renginius, skirtus V. Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms paminėti, suremontuoti civilinės saugos slėptuvę seniūnijos administracinio pastato rūsyje, tris N. Ūtos kaime esančius daugiabučius namus prijungti prie nuotekų tinklų, organizuoti vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūrą, organizuoti viešųjų erdvių ir kultūros paveldo objektų priežiūrą.

Seniūnas A. Aliukevičius padėkojo seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ir aktyvistams, kultūrinių renginių organizatoriams, bibliotekininkei ir visiems, kurie prisidėjo prie seniūnijoje vykdomų veiklų.

Diskutuota apie mokyklos pastato ateitį, V. Mykolaičio-Putino metams skirtus renginius

Po seniūno ataskaitos ir savivaldybės vadovų bei kitų svečių pasisakymų buvo diskutuota apie mokyklos pastato ateitį. Nuo ateinančių mokslo metų pastate nebelieka mokinių, todėl visus domina pastato likimas. Visi norėtų, kad pastatas nebūtų parduotas, bet tarnautų vietiniams žmonėms. Daug kas mano, kad tai būtų patraukli vieta įsikurti bendruomenei, bet Žemaitkiemio krašto bendruomenės pirmininkas Vaidas Kupstas, pasidalijęs patirtimi, perspėjo, kad prieš perimant patalpas būtų gerai pagalvota, kas prižiūrės pastatą, aplinką, kokios veiklos ten vyks. N. Ūtos seniūno manymu, pastate galėtų būti įkurti senelių globos namai ar jaunimo dienos centras.

2023 metus Prienų rajono savivaldybė yra paskelbusi V. Mykolaičio-Putino metais, todėl buvo numatyta nemažai renginių. Dalis jų jau įvyko, o liepos 1 d. numatyta seniūnijos vasaros šventė, kuri šiais metais vyks Pilotiškėse.

Taip pat diskutuota apie sunkiasvorės technikos gadinamus kelius, apie kelių greideriavimą, saugumo priemones keliuose ir kitais klausimais.

Susirinkimo pabaigoje koncertavo N. Ūtos laisvalaikio salės vokalinis ansamblis „Serbenta“ (vad. L. Sarnickienė).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close