Seniūnijos ataskaita Prienų gyventojų nesudomino

Prienų seniūnijos seniūnės pavaduotoja Asta Lukšaitė.

Prienų rajono seniūnijų ataskaitinių susirinkimų maratoną birželio 15 d. užbaigė Prienų seniūnijos ataskaitinis susirinkimas, kuriame 2022 m. veiklos ataskaitą pateikė Prienų seniūnijos seniūnės pavaduotoja Asta Lukšaitė.

Susirinkime dalyvavo Prienų rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, įmonių, įstaigų vadovai, saujelė gyventojų. Prieš susirinkimą savivaldybės vadovai susitiko gyventojais, kurie norėjo aptarti įvairias problemas, vėliau – su Prienų seniūnijos seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais.

Per metus gyventojų sumažėjo daugiau nei pusantro šimto

Prienų seniūnijoje praeitų metų pabaigoje gyvenamąją vietą buvo deklaravę 9840 gyventojų (156 mažiau nei prieš metus) – 5324 moterys ir 4497 vyrai. Daugiausia gyventojų – nuo 45 iki 65 metų (1601 moteris ir 1388 vyrai). Veiklos ataskaitoje buvo pateikta statistika apie gyventojų deklaruotos gyvenamosios vietos duomenis, išduotas pažymas, išduotus leidimus prekiauti, atlikti žemės kasinėjimo darbus, atliktus notarinius veiksmus, sudarytų komisijų darbus.

Prienų seniūnijoje yra 147,275 km kelių, iš jų 55,927 km – asfaltuoti. Seniūnijos kelius prižiūri UAB „Kesberta“. Pernai kelių greideriavimui išleista 25,5 tūkst. eurų, kelių žvyravimui – 45,3 tūkst.eurų. Kapitaliniam kelių ir gatvių remontui išleista 1 mln. 200 tūkst. eurų: išasfaltuota Volungių gatvė, F. Vaitkaus gatvėje ties darželiu „Pasaka“ įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir šaligatvis, įrengtas pėsčiųjų takas Žemaitės – Vaitkaus gatvėse. Paprastajam remontui išleista 599 tūkst. eurų: išasfaltuotos J. Janonio g., Kęstučio g. atkarpos, Žalioji g. Bagrėno k., atnaujinti šaligatviai ir pėsčiųjų takai Stadiono g., Tyliojoje g., Kęstučio g., išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė M. Valančiaus g., pernai buvo pradėtas remontuoti ir šiais metais jau baigtas daugiabučio Vytauto g. 27 kiemas, įrengtos dvi pakeltos ir viena paprasta perėja Kęstučio g., greičio mažinimo kalnelis J. Lukšos g., pakelta perėja Stadiono g. Taip pat įgyvendintas investicinis projektas – Pramonės gatvės dalies paprastasis remontas bei atlikti kiti kelių priežiūros darbai.

2022 m. buvo įrengti 43 nauji šviestuvai – dabar iš viso jų yra 1983. Gatvių apšvietimo priežiūrai išleista 111 tūkst. eurų, iš jų plėtrai – 63,3 tūkst. eurų.

Ataskaitoje buvo paminėti darbai ir lėšos, išleistos viešųjų erdvių tvarkymui, priežiūrai, pasidžiaugta gražiausiomis sodybomis, įmonėmis, daugiabučių balkonais, kalėdiniais papuošimais.

Seniūno pavaduotoja išvardijo ir opiausias problemas, su kuriomis susiduriama. Tai – kelių su žvyro danga priežiūra, apleisti sklypai ir butai, kuriuose gyventojai kaupia „turtą“, kaimynų konfliktai dėl ne vietoje pasodinto vaismedžio, benamės katės, palaidi šunys, ramybės neduodantys kovai, prie daugiabučių augantys medžiai, kuriuos vieni gyventojai prašo nupjauti, kiti saugo, šiukšlės, triukšmas sporto aikštelėse šalia daugiabučių.

Šiais metais ir toliau bus prižiūrimi bei remontuojami keliai ir gatvės, atnaujinamos automobilių stovėjimo aikštelės prie daugiabučių, šaligatviai, vyks gatvių apšvietimo plėtra, bus tvarkoma aplinka.

Susitiko su gyventojais

Prieš susirinkimą Savivaldybės vadovai susitiko su Statybininkų g. daugiabučio gyventojais. Susirinkusieji dėkojo už sutvarkytą automobilių stovėjimo aikštelę, prašė atnaujinti ir šaligatvį prie namo. Meras paaiškino, kad šaligatvis bus atnaujintas atėjus eilei, nes šiuo metu eilėje laukia daug bendrojo naudojimo takų ir lėšos pirmiausia bus skiriamos jų remontui. Į susitikimą merą su komanda pakvietė ir Šaltinių g. gyventojai. Jie teigė, kad labai reikia sutvarkyti šalia gatvės tekančio upelio pralaidą. Sutarta informuoti specialistus ir pralaidą sutvarkyti. Aptartas ir laukiamas kelio remontas. Specialistams įvertinus kelio dangą, bus ieškoma galimybės atlikti sutvirtinimo darbus ir pagerinti kelio būklę. Gyventojai taip pat prašė sutvarkyti bendrojo naudojimo sklype augančius medžius bei krūmus. Jie pažadėjo vėliau erdvę prižiūrėti patys, įsirengti poilsio vietą laisvalaikiui.

Į susitikimą su Savivaldybės vadovais ir specialistais gausiai susirinkę Vytauto g. 27 namo gyventojai nerimavo dėl namo rūsių. Jų teigimu, po namo renovacijos situacija pablogėjo, rūsius pradėjo semti vanduo. Susitikime dalyvavęs UAB „Prienų butų ūkio“ direktorius A. Valatka sakė žinantis problemą ir ieškantis sprendimų, nes lyjant pakyla gruntiniai vandenys, o šalia tekančio upelio vandens lygis yra aukščiau. Planuojama valyti upelio pralaidą, sutvarkyti nuolydį, kad vanduo iš rūsių lengviau pasišalintų.

Pasidžiaugė nuveiktais darbais, pristatė planuojamus darbus

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas apgailestavo, kad negalima patenkinti visų gyventojų norų ir sutvarkyti visų gatvių ir kelių, nes darbai pabrango, o pinigų gaunama tiek pat, kiek ankstesniais metais. Meras pasidžiaugė, kad pavyko suremontuoti Pramonės gatvę. Kalbėdamas apie ateities planus, meras įvardijo, kad numatyta įrengti taką nuo Kęstučio paminklo iki sakurų sodo. Tam reikia apie 200 tūkst. eurų. Kol kas neaišku, kaip šiais metais seksis surinkti biudžeto pajamas, todėl negali pasakyti, kada takas atsiras. Meras pasidžiaugė, kad laiku buvo suspėta pakeisti gatvių šviestuvus ekonomiškesniais, todėl nereikėjo mažinti apšvietimo net pabrangus elektros energijai.

Meras pasidalijo ką tik gauta džiugia žinia, kad Prienų miestas pagal renovuotus daugiabučius pirmauja šalyje. Jis apgailestavo, kad kaimiškose vietovėse daugiabučių atnaujinimas vyksta lėtai.

Kalbėdamas apie naują ES finansavimo laikotarpį, meras sakė, kad atnaujinimo laukia „Gintarėlio“ ir „Pasakos“ vaikų darželiai, „Revuonos“ pagrindinė mokykla. Tikimasi sulaukti pakankamos paramos ir per kelerius ateinančius metus įgyvendinti ne tik šiuos, bet ir dar daug naujų projektų.

Vicemerė Laimutė Jančiukienė prisistatydama papasakojo apie savo administracinio darbo patirtį, ragino kreiptis, jeigu iškiltų problemų.

Diskutuota apie kelius, kapines, šiukšles

Tarybos narys Henrikas Radvilavičius atkreipė dėmesį, kad daug pinigų išleidžiama kelių greideriavimui. Jo manymu, greideriavimas atliekamas netinkamai, todėl po pirmo lietaus keliai vėl pažliunga ir vėl reikia greideriuoti. Į jo klausimą apie neišvežamas šiukšles buvo atsakyta, kad minimi kalnai šiukšlių stovėjo privačioje valdoje, todėl gyventojai, atsivežę naujus baldus, turi rasti būdų, kaip išvežti senus.

Tarybos narė Rasa Ivanauskienė, padėkojusi seniūnijos darbuotojams už daugybę nuveiktų darbų, klausė apie problemų (griūvančią tvorą, važinėjančius automobilius) sprendimą Prienų – Birštono kapinėse. Buvo atsakyta, kad jau suprojektuota ir nauja tvora, ir automobilių stovėjimo aikštelės, numatyta trinkelėmis iškloti pagrindinį taką ir išplėsti kapines. Meras sutiko, kad kapinėms reikėtų skirti daugiau dėmesio, bet jas tvarko Birštono savivaldybė, nors 70 proc. lėšų skiria Prienų savivaldybė, 30 proc. – Birštono. Jis pažadėjo, kad stengsis paskubinti numatytus darbus. Kapines prižiūrinčios UAB „Prienų BU“ direktorius Algis Valatka kalbėjo, kad įvedus vandentiekį problemos dėl vandens trūkumo nebeliko, bet problema dėl įvažiavimo sunkiai sprendžiama, nes vieni skundžiasi, kad negalima įvažiuoti po darbo, sekmadieniais, kiti skundžiasi, kad leidžiama važinėti. Bet, jo teigimu, iškyla kita, rimtesnė problema – jau trūksta laidojimo vietų.

Dėl Žaliosios ir Pakalnės gatvių remonto gyventojų klausimą perdavė Tarybos narė Rasa Juocevičienė.

Į susirinkimą atėjo nedaug gyventojų, tad ir klausimų nebuvo daug. Gyventojai klausė apie atokesnėse vietose nešienaujamą žolę, nudžiūvusias medžio šakas, kurios gali užkristi ant praeivių, informavo apie, jų manymu, trūkstamus kelio ženklus, domėjosi Vilniaus gatvės remontu.

Po susirinkimo nuotaikingą spektaklį pagal A. Čechovo pjesę „Meška“ parodė Prienų KLC mėgėjų teatras „Langas“ (režisierė A. Vaišnienė).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close