LR Seimas ketina nuo kitų metų įstatymu įtvirtinti nemažai ribojimų elektrinių paspirtukų vairuotojams. Ar pritariate, kad toks įstatymas būtų priimtas?

Rima Smalstienė:

Aš ne prieš paspirtukus, bet gerai, kad sugriežtina taisykles. Dėl griežtesnės tvarkos patys važiuotojai ir kalti – juk važiuoja bet kaip, bet kur ir bet kada, nežiūri nei į pėsčiuosius, nei į paskui kamuolį lakstančius vaikus. Manau, kad protingos ir griežtos taisyklės yra reikalingos. Reikėtų paskirti vietas, kur paspirtukininkai nekeltų pavojaus aplinkiniams, ir tada ten jie tegul laksto ar ką nori daro. Juk paspirtukas – gan greitai važiuojanti transporto priemonė. Prienuose, kur gatvės ir šaligatviai siauri, miesto centre iš viso reikėtų neleisti važinėti paspirtukais. Mačiau, kaip patys važiuotojai nugriūva ir kaip kitus užkliudo.

Ramunė Kasputienė:

Pritariu, labai gerai, kad pagaliau bus priimti papildomi įstatymai paspirtukininkams. Manau, kad paspirtukininkai turėtų važinėti tik dviračių takais, o ten, kur tokių takų nėra, reikėtų, kad ant gatvės ar šaligatvio būtų pažymėta juosta, skirta tik paspirtukininkams. Žinoma, Prienuose, ypač centre, ir šaligatviai, ir gatvės siauros, sunkiai visi išsitektų, todėl, pavyzdžiui, nuo Stomatologinės poliklinikos iki Beržyno parko ar Žvėrinčiaus tako, kur yra dviračių takai, nusigauti sudėtinga tiek paprastu dviračiu, tiek elektriniu paspirtuku. Gaila, kad pirmiau pasipylė nelaimės, o tik tada valdžia pradėjo keisti važiavimo tvarką. Labai gerai, kad nebebus galima dviese važiuoti, kad važinėti galės tik nuo 16 metų amžiaus, kad reikės šalmų ir šviesą atspindinčių elementų.

Vincas Kasperavičius:

Pakeitimų reikia, nes paspirtukininkai važinėja neatsargiai, važinėdami šaligatviais dažnai užkliudo pėsčiuosius, žmonės jų nesisaugo, nes atvažiuojančio paspirtuko nesigirdi. Bet važinėdami gatvėse jie sukeltų dar daugiau problemų. Kai gatve važiuoja dviratis, jis iš toliau matomas, o paspirtuko vairuotojas stovi žemiau ir mažiau pastebimas. Prienuose yra vietų pasivažinėti (papramogauti), bet paspirtuką, kaip transporto priemonę, naudoti nelabai yra kur, nes dviračių takų mažai. Todėl nori nenori jie važiuoja šaligatviais.

Renata Smolskienė:

Paspirtukininkai važinėja neatsakingai, tad man atrodo, kad sugriežtinus jų važinėjimus bus pokyčių. Labai gerai, kad negalės vaikai važinėti, po du bus nebegalima važiuoti, reikės apsaugų, šviesą atspindinčių elementų. Manau, kad bus saugiau. Prieš kurį laiką buvo skatinama įsigyti elektrinius paspirtukus ir važinėti ekologiškiau. Paskatino, žmonės įsigijo, bet tam pritaikyta infrastruktūra yra ne visuose miestuose.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close