Lietuvoje nusileido 14 sąjungininkų orlaivių, prasidėjo didžiausios oro pajėgų dislokavimo pratybos NATO istorijoje

Birželio 12 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido 14 sąjungininkų orlaivių – 2 vnt. IDS Tornado ir 2 vnt. EF-2000 iš Vokietijos, 2 vnt. F-16 iš Lenkijos, 4 vnt.  F-15C, 2 vnt. F-16 , 2 vnt. C-130 iš JAV. Orlaivių dislokavimas Lietuvoje yra didžiausių oro pajėgų dislokavimo pratybų NATO istorijoje „Air Defender 23“ dalis. 

 „Air Defender 2023” – įrodymas, kad prireikus sulauksime NATO paramos ore, kad galime planuoti, priimti, koordinuoti tokias jungtines operacijas. Norint įgyvendinti bet kokius gynybos planus, nuo strateginių iki taktinių, būtina treniruotis. Vienas tokių treniruočių vykdome  šiose pratybose”,- kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

Birželio 12-23 dienomis vykstančiose pratybose „Air Defender 23” vadovaujant Vokietijos oro pajėgoms dalyvauja apie 10 tūkst. karių iš 25 šalių ir iki 250 orlaivių, kurie treniruosis Europos oro erdvėje. Pratybose bus reaguojama į imituojamą išpuolį prieš NATO valstybę narę, dalyvaus 23 skirtingų tipų orlaiviai, tarp kurių – JAV oro nacionalinės gvardijos 100 orlaivių, kurie dislokuoti Europoje iš 42 JAV valstijų. Pratybose taip pat dalyvaus Švedija ir Japonija.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai pratybų metu planuos einamąsias operacijas bei koordinuos skrydžius į Lietuvą Jungtinėje oro komponento vadavietėje (angl. Joint Force Air component).

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė | LK

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close