Lietuvai priskirta Vokietijos brigada baigė pasirengimo ciklą – apie 1000 karių bus perdislokuoti į Lietuvą pratyboms “Griffin storm”

Vokietijos kariuomenės 41-osios brigados kariai, pasibaigus pasirengimo ciklui Vokietijoje, pradės pajėgų perdislokavimą į Lietuvą. Brigados vienetai atvyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Švenčionių r.), kur birželio 21 – liepos 7 dienomis dalyvaus brigados štabo, Rukloje dislokuoto brigados priešakinio valdymo elemento ir Lietuvos kariuomenės organizuojamose dvišalėse pratybose „Griffin Storm“ (liet. „Grifonų audra“). Mokymuose bus treniruojamasi apginti NATO valstybes sąjungininkes nuo priešiškų pajėgų.

„Mūsų tikslas yra tobulėti kiekvienų bendrų pratybų metu, o tai reiškia, kad kiekvieną kartą turime kelti sudėtingumo lygį“, – sakė Vokietijos brigados vadas brg. gen. Christian Nawrat.

Prieš kelias dienas Vokietijoje brigados vienetuose pakelta kovinė parengtis, pradėti pasiruošimo darbai, o nuo birželio 16 d. keliais, keltais, oro transportu ir geležinkeliu bus perdislokuota apie 1000 karių ir 320 vienetų karinės technikos. Mokymuose Vokietijos brigados 411 šarvuotasis pėstininkų batalionas (vok. Panzergrenadierbataillon 411), karo inžinerijos, žvalgybos vienetai su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono kariais planuos bendras operacijas, vykdys kovines užduotis lauko taktikos pratybų ir kovinio šaudymo metu.

Šiais mokymais tęsiamas nuolatinis bendrų pratybų ciklas nuo 2022 m. rugsėjo 4, kuomet Lietuvoje dislokuotas 41-osios brigados priešakinis valdymo elementas. Brigada kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis planuoja ir vykdo kovinį rengimą – Lietuvoje ir Vokietijoje nuolat organizuojamos lauko taktikos, pajėgų perdislokavimo ir kovinio šaudymo pratybos.

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė | Lietuvos kariuomenė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close