Birželio 1 d. vykusio Birštono savivaldybės tarybos posėdžio metu priimti svarbiausi sprendimai

Birželio 1 d., ketvirtadienį, vyko ketvirtasis 2023–2027 metų Birštono savivaldybės tarybos kadencijos posėdis, kuriame buvo priimti Birštono savivaldybės gyventojams svarbūs sprendimai.

Posėdžio metu Taryba pritarė Birštono meno mokyklos teikiamų paslaugų kainų pakeitimui, teikiamų paslaugų sąrašo papildymui naujomis paslaugomis. Gerokai padidėjus degalų, prekių ir paslaugų kainoms, padidėjo ir Birštono meno mokyklos teikiamoms paslaugoms teikti reikalingos sąnaudos. Taip pat pasikeitė meno mokyklos infrastruktūros eksploatavimo išlaidos. Lėšos, gautos už teikiamas paslaugas, bus naudojamos infrastruktūros objektų priežiūros darbams atlikti. Teikdama šias paslaugas, įstaiga taip pat siekia tikslo pasiūlyti lankytojams įvairių paslaugų, inicijuoti aktyvią mokyklos veiklą, organizuojant įvairius renginius, pritraukti į meno mokyklą daugiau lankytojų, sudaryti galimybę gyventojams ir kurorto svečiams aktyviai ir įdomiai praleisti laisvalaikį.

Posėdžio metu dviem pareigybėmis patvirtintas didžiausias leistinas pareigybių skaičius Birštono meno mokykloje – 23. Norint plėsti veiklas, papildyti ugdymo įvairovę ir visavertiškai patenkinti ugdymosi menu poreikius, reikalinga įvesti choreografijos ir teatrinio meno programas pagal formalųjį švietimą papildantį pradinį bei pagrindinį ugdymą. Esant šioms programoms, Birštono meno mokykla pritrauktų daugiau mokinių, kurie būtų profesionaliai mokomi šių meno sričių. Choreografijos programoje būtų mokoma klasikinio, šiuolaikinio, liaudies, pasaulio tautų ir kt. šokių, teatrinio meno programoje – vaidybos, sceninės kalbos, sceninio judesio, vaidinimų kūrimo, teatro istorijos ir kt. pasirenkamųjų dalykų.

Birštono savivaldybės taryba nustatė atlyginimo dydį už Birštono meno mokykloje teikiamą formalųjį švietimą papildantį ugdymą, neformalųjį vaikų švietimą ir neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir pripažino netekusiu galios sprendimą, kuriuo yra nustatytas šiuo metu taikomas atlyginimo dydis. Pajamos, gautos už teikiamas atlygintinas paslaugas, bus naudojamos Birštono meno mokyklos nuostatuose nurodytiems įstaigos tikslams ir funkcijoms įgyvendinti. Teikdama šias paslaugas, įstaiga taip pat siekia tikslo pasiūlyti lankytojams įvairių paslaugų, inicijuoti aktyvią mokyklos veiklą, organizuojant įvairius renginius, pritraukti į meno mokyklą daugiau ugdytinių.

Posėdžio metu nuo 2023 m. rugpjūčio 1 d. nustatyti Birštono savivaldybės būstų ir socialinių būstų nuomos mokesčių dydžiai. Priimtu naujuoju sprendimu ir patikslinus būstų nuomos sutartis dėl nuompinigių pasikeitimo, į Savivaldybės biudžetą bus surenkamas didesnis lėšų kiekis ir būstų nuompinigių dydžiai atitiks galiojančių teisės aktų nuostatas. Įsigaliojus naujajam Tarybos sprendimui ir Birštono savivaldybės administracijai pakeitus visas būstų nuomos sutartis dėl nuompinigių dydžių pasikeitimo, į Savivaldybės biudžetą kas mėnesį būtų surenkama beveik 9 tūkst. Eur lėšų suma, o per metus – šiek tiek daugiau nei 100 tūkst. Eur. Šios lėšos gali būti naudojamos būstų remontams, kaupiamųjų lėšų apmokėjimui ir kt. tikslams.

Tarybos posėdžio metu pritarta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ įgyvendinimui Birštono savivaldybėje. Projekto veiklų įgyvendinimo laikotarpis: 2023 m. balandžio
9–spalio 31 d. Birštono savivaldybės administracija parengtu projektu siekia meninėmis ir kultūrinėmis veiklomis praturtinti integracijos į visuomenę galimybes Birštone gyvenantiems pabėgėliams iš Ukrainos bei skatinti artimesnį kultūrinį dialogą ir toleranciją su vietos bendruomenėmis. Numatytos veiklos sudarys sąlygas ukrainiečių psichologinės sveikatos gerinimui, saviraiškai, skatins bendrauti, atsiskleisti, įtrauks į bendras veiklas su birštoniečiais, gerins socialinius įgūdžius bei santykius su vietos gyventojais.

Taryba patvirtino Birštono savivaldybės seniūnaičių rinkimų organizavimo tvarkos aprašą. Birštono savivaldybės seniūnaičių rinkimų tvarkos aprašas reglamentuoja gyvenamųjų vietovių (seniūnaitijų) bendruomenių atstovų – seniūnaičių – rinkimų organizavimo ir vykdymo tvarką. Seniūnaitis renkamas 4 metams, bet ne ilgiau, negu iki išrinkus savivaldybės tarybą surengtuose seniūnaičių rinkimuose bus išrinktas seniūnaitis. Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais.

Posėdžio metu nuspręsta pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir pradėti bendradarbiauti su VšĮ Kauno kolegija siekiant didinti aukštojo mokslo studijų prieinamumą regione, sutelkiant intelektualinį potencialą rengiant naujas formalaus mokymo bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas, rengiant ir vykdant tarptautinius projektus, organizuojant mokslinius taikomuosius tyrimus, kultūrinius ir edukacinius renginius, stiprinant specialistų profesinius ryšius, analizuojant rinką ir verslo vystymąsi, skleidžiant naujas idėjas. Bendradarbiaujančios šalys planuoja rengti bendras iniciatyvas, projektus, dalintis gerąja patirtimi, taip pat bendradarbiauti tarpusavyje savivaldybės gyventojus, administracijos darbuotojus supažindinant su VšĮ Kauno kolegijos veikla, Kauno kolegijos akademinės bendruomenės narius supažindinant su Savivaldybės veikla, skatinant savanorišką įsitraukimą į abiejų institucijų bendrai organizuojamas veiklas.

Posėdžio įrašą galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą:

https://www.youtube.com/watch?v=dUN_XDCRWEg

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close